Osterc Milan
trener: Primož Gliha

16. krog, PrvaLiga SI
ODLOČITEV V PRVEM POLČASU

1' - po nizu odličnih predstav sledi dvoboj z branilci naslova, za spopad s Koprčani je predvidena začetna enajsterica z Repom v zvezni vrsti. Prvič pa bo na klopi najmlajši član moštva, 16-letni Luka Krajnc, v kadru je ponovno tudi Marko Pridigar
    1' - odločen začetek naših nogometašev, že v 39. sekundi se je Volaš odločil za udarec s 25 metrov, dobro je nameril, žoga je preletela vratarja Hasiča, a se od prečnika odbila na golovo črto in nazaj na igrišče
    5' - na drugi strani prvi koprski poskus, Jelenič z desne strani s 14 metrov, Radan je bil dobro postavljen in žogo odbil
    7' - Viler je prodrl po levi strani, podal pred gol, kjer je bil Volaš za las prekratek pri poskusu zaključnega udarca
    10' - še ena uspešna akcija, Cvijanović po tleh do Tavaresa, udarec kapetana z desno nogo z 18 metrov, Hasič odbil v kot
    20' - zanimiva tekma, pobuda na strani našega moštva
    22' - napad gostov, Marčeta poslal predložek z leve strani, udarec Kovačeviča s 14 metrov, Radan brani
    25' - prosti strel za Maribor s skoraj 30 metrov, izvajal ga je Džinić, po udarcu po tleh je vratar Hasič z nekaj težavami ukrotil žogo

1:0 TAVARES (27)

In veselje na tribunah Ljudskega vrta! Z izjemno akcijo, ko je bilo nanizanih enajst uspešnih podaj! Po dolgi, spretni akciji je nato Majer poslal imeniten predložek z desne strani mimo koprskih branilcev in vratarja, Tavares pa je s šestih, sedmih metrov spretno usmeril žogo v mrežo.

31' - nov poskus ogrožanja gostujočih vrat, tokrat Rep z roba kazenskega prostora mimo desne vratnice
    33' - Bubanja je poslal žogo v mariborski petmetrski prostor, Osterc je ni uspel zadeti, odbila se je čez rob igrišča

2:0 CVIJANOVIĆ (43)

Koprska mreža se je zatresla še drugič. Džinić je pozorno spremljal akcijo gostov, odvzel žogo, podal Cvijanoviću, ki je nadaljeval protinapad in ga učinkovito zaključil. Z udarcem z roba kazenskega prostora, Hasić je po posredovanju še skušal ujeti žogo, a je že prešla golovo črto in skotalila proti mreži.

45' - nadaljevanje pritiska, še enkrat Viler lepo z leve strani, pred golom je Volaš zamudil pri udarcu

46' - začetek drugega polčasa z dvojno menjavo v koprski ekipi, v igro Karič in Brulc
    52' - rumeni karton Rep zaradi prekrška nad Brulcem
    54' - Guberac je po podaji Osterca prišel do udarca s 14 metrov, Radan z uspešnim posredovanjem odbil v kot
    61' - prva osvežitev mariborskega moštva, iz igre Rep, v igro Pavličić
    69' - Hasić s posredovanjem izven kazenskega prostora izbija žogo po podaji proti Tavaresu in odpravlja nevarnost
    71' - protinapad zaključuje Tavares z udarcem s 14 metrov, Hasić brani
    72' - rumeni karton Mertelj zaradi prekrška na sredini igrišča
    73' - druga menjava v našem moštvu, Berič namesto Volaša
    77' - po hitri akciji po desni strani je Majer podal pred gol, žoga se je odbila do Pavličića, njegov udarec z 12, 13 metrov čez prečnik
    87' - Pavličić s predložkom z leve strani našel pred golom Dodleka, njegov poskus z glavo ob desni vratnici
    89' - še zadnja menjava in aplavz za dobro igro tudi Cvijanoviću, priložnost še Plutu
    89' - Mertelj je izvajal prosti strel s 30 metrov, Hasić ni uspel umiriti žoge, odbila se je v kot
    90' - tri minute sodniškega podaljška