Osterc Milan
trener: Primo Gliha

16. krog, PrvaLiga SI
ODLOITEV V PRVEM POLASU

1' - po nizu odlinih predstav sledi dvoboj z branilci naslova, za spopad s Koprani je predvidena zaetna enajsterica z Repom v zvezni vrsti. Prvi pa bo na klopi najmlaji lan motva, 16-letni Luka Krajnc, v kadru je ponovno tudi Marko Pridigar
    1' - odloen zaetek naih nogometaev, e v 39. sekundi se je Vola odloil za udarec s 25 metrov, dobro je nameril, oga je preletela vratarja Hasia, a se od prenika odbila na golovo rto in nazaj na igrie
    5' - na drugi strani prvi koprski poskus, Jeleni z desne strani s 14 metrov, Radan je bil dobro postavljen in ogo odbil
    7' - Viler je prodrl po levi strani, podal pred gol, kjer je bil Vola za las prekratek pri poskusu zakljunega udarca
    10' - e ena uspena akcija, Cvijanovi po tleh do Tavaresa, udarec kapetana z desno nogo z 18 metrov, Hasi odbil v kot
    20' - zanimiva tekma, pobuda na strani naega motva
    22' - napad gostov, Mareta poslal predloek z leve strani, udarec Kovaevia s 14 metrov, Radan brani
    25' - prosti strel za Maribor s skoraj 30 metrov, izvajal ga je Dini, po udarcu po tleh je vratar Hasi z nekaj teavami ukrotil ogo

1:0 TAVARES (27)

In veselje na tribunah Ljudskega vrta! Z izjemno akcijo, ko je bilo nanizanih enajst uspenih podaj! Po dolgi, spretni akciji je nato Majer poslal imeniten predloek z desne strani mimo koprskih branilcev in vratarja, Tavares pa je s estih, sedmih metrov spretno usmeril ogo v mreo.

31' - nov poskus ogroanja gostujoih vrat, tokrat Rep z roba kazenskega prostora mimo desne vratnice
    33' - Bubanja je poslal ogo v mariborski petmetrski prostor, Osterc je ni uspel zadeti, odbila se je ez rob igria

2:0 CVIJANOVI (43)

Koprska mrea se je zatresla e drugi. Dini je pozorno spremljal akcijo gostov, odvzel ogo, podal Cvijanoviu, ki je nadaljeval protinapad in ga uinkovito zakljuil. Z udarcem z roba kazenskega prostora, Hasi je po posredovanju e skual ujeti ogo, a je e prela golovo rto in skotalila proti mrei.

45' - nadaljevanje pritiska, e enkrat Viler lepo z leve strani, pred golom je Vola zamudil pri udarcu

KONEC PRVEGA POLASA

46' - zaetek drugega polasa z dvojno menjavo v koprski ekipi, v igro Kari in Brulc
    52' - rumeni karton Rep zaradi prekrka nad Brulcem
    54' - Guberac je po podaji Osterca priel do udarca s 14 metrov, Radan z uspenim posredovanjem odbil v kot
    61' - prva osveitev mariborskega motva, iz igre Rep, v igro Pavlii
    69' - Hasi s posredovanjem izven kazenskega prostora izbija ogo po podaji proti Tavaresu in odpravlja nevarnost
    71' - protinapad zakljuuje Tavares z udarcem s 14 metrov, Hasi brani
    72' - rumeni karton Mertelj zaradi prekrka na sredini igria
    73' - druga menjava v naem motvu, Beri namesto Volaa
    77' - po hitri akciji po desni strani je Majer podal pred gol, oga se je odbila do Pavliia, njegov udarec z 12, 13 metrov ez prenik
    87' - Pavlii s predlokom z leve strani nael pred golom Dodleka, njegov poskus z glavo ob desni vratnici
    89' - e zadnja menjava in aplavz za dobro igro tudi Cvijanoviu, prilonost e Plutu
    89' - Mertelj je izvajal prosti strel s 30 metrov, Hasi ni uspel umiriti oge, odbila se je v kot
    90' - tri minute sodnikega podaljka