trener: Siniša Brkič

1. krog PrveLige SI, 18.7.2010
NAJLEPŠE POVABILO NA VIDEOTON
Odličen debi Josipa Iličiča v Ljudskem vrtu
1' - uvodno dejanje nove prvenstvene sezone, gostje Ljudskega vrta so novi prvoligaši iz Kranja. Po neizprosni četrtkovi bitki proti Videotonu je v naši ekipi nekaj sprememb. Na klopi je tudi Marcos Tavares, tako da bo kapetanski trak prevzel Elvedin Džinić
3' - prva akcija naših nogometašev, Majer je ušel po desni strani, poslal predložek v petmetrski prostor, kjer pa Plut ni uspel najboljše zadeti žoge in je nameril mimo gola
7' - hitra akcija Pluta in Jelića, prodor Jelića proti golu pa je s prekrškom kot zadnji igralec na robu kazenskega prostora ustavil Najdenov. Sodnik mu je pokazal pot v slačilnico

1:0 PAVLIČIĆ (8)

Prosti strel po akciji za rdeči karton je izvajal Pavličić in takoj upravičil sloves mojstra prekinitev, ki si ga je prislužil na Hrvaškem. Z 20 metrov je ob pomoči obrambnega zidu, ki je nekoliko spremenil smer žoge, zatresel mrežo Triglava.

14' - rumeni karton Iličić zaradi prekrška nad Krcičem
17' - lepa akcija vijoličastih, Pavličić dolga podaja do Jelića, ta mu je po preigravanju vrnil žogo na rob kazenskega prostora, udarec Pavličića pa je vratar Gracar odbil v kot
17' - smola za Bačinovića, po trčenju v zračnem dvoboju s Pokornom je moral z igrišča s povito glavo, zamenjal ga je Spahić, ki bo po koncu mladinskega staža zbral prve minute v članski prvoligaški konkurenci (doslej je igral le v prejšnji sezoni v pokalnem tekmovanju)

2:0 PLUT (18)

In mreža gostov se je zatresla še drugič. Po kotu je najprej poskusil Rajčević, nato Džinić z udarcem čez glavo, dogajanje pa je pozorno spremljal Plut in iz bližine usmeril žogo v levi kot.

30' - spreten prodor Iličića, na desni strani je nesebično podal do Pluta, ki pa ni uspel priti do zaključnega udarca
40' - nadaljuje se igra proti golu gostov, ki ostajajo osredotočeni na protinapade
43' - rumeni karton Majer zaradi prekrška ob desni stranski črti

3:0 PLUT (44)

Bliskovit protinapad za povišanje vodstva. Iličić za Jelića, ki je podal v sredino proti neoviranemu Plutu in Vito je še drugič spravil žogo čez golovo črto.

46' - začetek drugega polčasa

4:0 PLUT (50)

Vito še tretjič! Viler je podal na robu kazenskega prostora do Jelića, ta po uspešnem preigravanju prispeva novo asistenco Plutu, ki pred golom mirno pošilja žogo v mrežo.

52' - načrt Darka Milaniča o varčevanju z močmi se bo izšel, iz igre po visokem vodstvu tudi Viler, namesto njega Rešek
64' - všečna, kombinatorna igra naših nogometašev, dolgo akcijo je zaključil Iličić z udarcem z 20 metrov tik nad prečnikom
65' - nova nevarnost pred kranjskimi vrati, predložek Iličića, Jelić z glavo ni bil dovolj natančen
67' - aplavz še enkrat za Pavličića, strelca prvega gola za NK Maribor v novem prvenstvu je zamenjal Mezga, strelec proti Videotonu
69' - takoj po vstopu je zapretil Mezga in z roba kazenskega prostora nameril tik ob vratnici
74' - po uporabni globinski podaji po tleh je Jelić ušel branilcem, ob soočenju z vratarjem pa poslal žogo mimo desne vratnice
77' - vratar Gracar je kot na strelišču, v nekaj sekundah je bil dvakrat na veliki preizkušnji: najprej po čudoviti akciji v režiji Iličića, ko je Rajčević v kazenskem prostoru podal Džiniću, nato še ob udarcu Mertlja s 16 metrov, obakrat je z obrambo preprečil zadetek
78' - prvi resnejši poskus gostov, Špelič z 20 metro, dobro posredovanje Pridigarja
88' - po prikazanem bi si gol zaslužil tudi Iličić, a mu je veselje po udarcu z 10 metrov preprečil gostujoči branilec s posredovanjem v zadnjem trenutku, žoga se je odbila v kot

5:0 MERTELJ (90)

Uspešne akcije so se nadaljevale in dočakali smo še peti gol, tokrat je zadel Mertelj. S spretnim udarcem v desni kot po podaji Mezge je zakrožil učinkovito predstavo za prevzem vodstva po prvem ligaškem krogu...