Živec Simon
trener: Milan Petrovič

V tekmi osmega kroga državnega prvenstva
AJDOVCI DOMOV S TOČKO

1' - po reprezentančnem premoru so naši nogometaši že z nestrpnostjo čakali na novo preizkušnjo. V boj proti Primorju gre ekipa brez sodelovanja poškodovanih Beriča, Mejača in Pavličića, začetna enajsterica brez presenečenj. Zadnja novinca Rep in Filipović sta že v kadru
3' - Volaš ustavljen v protinapadu sam proti golu, sodnik ustavil akcijo z dosojenim prekrškom za goste na sredini igrišča
5' - prosti strel Viler s 25 metrov, ob levi vratnici
9' - Cvijanović nevarna podaja v kazenski prostor, Volaš za las "prekratek", da bi žogi spremenil smer v mrežo

0:1 Lo Duca (16)

Prvi udarec gostov je končal v mreži. Lo Duca je odvzel žogo Anđelkoviču in z natančnim udarcem pod prečnik zadel za vodstvo Ajdovcev.

21' - Tavares z 20 metrov, Božjak na pravem mestu
22' - nova akcija vijoličastih, Cvijanović ustavljen s prekrškom na robu kazenskega prostora. Prosti strel Mezga, čez prečnik
24' - kot je izvajal Mezga, Volaš najvišji v skoku, a žoga čez gol
35' - Cvijanović z 22, 23 metrov, ni bil dovolj natančen
35' - lepa akcija, ki jo je začel Cvijanović, podal do Tavaresa, ta takoj do Mezge, toda njegov udarec z roba kazenskega prostora je ustavil vratar Božjak
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v naših vrstah, predstavitev Rajka Repa mariborskemu občinstvu, zamenjal je Dodleka

1:1 VOLAŠ (48)

In takoj po odmoru izenačenje! Tavares je podal v globino Volašu, ki je obšel vratarja in iz težkega položaja, skoraj že ob stranski črti kazenskega prostora, spravil žogo v mrežo

50' - aktivnejša igra naših nogometašev z novo priložnostjo, Mertelj silovito z roba kazenskega protora, vratar Božjak je žogo odbil, Ajdovci pa spravili v kot
58' - obetaven položaj za prosti strel, Ostojič je podrl Volaša na razdalji 22, 23 metrov... Cvijanović je nameril čez prečnik
60' - protinapad gostov, Aleksander Živec z roba kazenskega prostora čez gol
62' - akcija Tavaresa in Cvijanovića, njegov zaključek ob desni vratnici
63' - še enkrat ajdovski protinapad zaključuje Aleksander Živec, tokrat z udarcem po tleh ob levi vratnici
72' - druga menjava v našem moštvu, Plut namesto Mezge
80' - še en poskus s klopi v lovu na zmago, iz igre Volaš, v igro Bunderla
81' - Mertelj z roba kazenskega prostora, od ajdovskega branilca se je žoga odbila v kot
90' - sodniki so označili le še minuto podaljška
90+1' - in prav v zadnjih sekundah dvoboja imenitna priložnost za zmago, Rep je dvignil žogo čez ajdovsko obrambo in podal Bunderli, sledil je udarec... in obramba vratarja Božjaka