Flavio Beck Junior
trener: Darko Milanič

V 33. prvenstvenem krogu v Novi Gorici
DVOBOJ VODILNIH BREZ ZMAGOVALCA
30.4.2010 Nova Gorica, športni park. I. SNL, 33. krog. 300 gledalcev. Glavni sodnik: Dragoslav Perič (Kranj). Pomočnika: Primož Arhar (Vrhnika) in Marko Stančin (Ljubljana). Četrti sodnik: Darko Čeferin (Kranj). Delegat: Jože Tomšič (Ljubljana).

LUKA KOPER: Hasič, Andraž Struna (od 55. Biščan), Handanagič, Hadžič, Karič (od 78. Bešič), Sesar (od 67. Viler), N. Kovačevič, Huskič, Vršič, Brulc, Bubanja.
Klop: Suhonjič, L. Pavlin, Bešič, Viler, Biščan, M. Pavlin, Kern.
Trener: Nedžad Okčič.

NK MARIBOR: Ranilovič - Anđelkovič, Džinič, Filekovič, Aljančič - Bačinovič, Dodlek (od 62. Mihelič), Školnik (od 76. Plut), Flavio (od 46. Tavares) - Bunderla, Jelič.
Klop: Radan, Majer, Jurkič, Mertelj, Mihelič, Plut, Tavares.
Trener: Darko Milanič.

Rumeni karton: Huskič (34), Školnik (52), Mihelič (77), Jelič (89)

Rdeči karton: Bubanja (49), N. Kovačevič (74)

1' - poškodbe Pridigarja, Mezge in Mejača so nekoliko spremenile načrte o sestavi začetne enajsterice, po vmesnih težavah s stegensko mišico še ni nared niti Tavares. Od prve minute igrata Bunderla in Flavio, med vratnici se vrača Ranilovič. Kot zanimivost pa lahko omenimo prizor z začetka tekme: Elvedin Džinič je današnjemu kapetanu Koprčanov Enesu Handanagiču pred začetnim sodniškim žvižgom kot čestitko iz vrst NK Maribor k osvojenemu naslovu predal priložnostno darilo in šopek rož, koprski nogometaši pa so se skupaj z vodilnimi možmi kluba pred prihodom na igrišče pojavili v vijoličastih (!) majicah, ki so si jih natisnili v namen proslave uspeha
15' - začetni del dvoboja ob godbi na pihala, a brez izrazitejših priložnosti
16' - po uspešnem koprskem napadu in predložku Kariča je Vršič z glavo usmeril žogo v vratnico
18' - znova Vršič, uspešno posredovanje Raniloviča
21' - Bunderla do Flavia, njegov poskus s 13, 14 metrov je ustavil vratar Hasič
35' - Bačinovič do Jeliča, poskus s 16 metrov, čez gol

46' - začetek drugega polčasa z menjavo na mariborski strani, Tavares namesto Flavia
49' - Koprčani z igralcem manj, izključen je Bubanja zaradi grobega posredovanja z iztegnjeno nogo nad Anđelkovičem
52' - rumeni karton Školnik zaradi prekrška na sredini igrišča
59' - po koprskem protinapadu soočenje Vršiča in Raniloviča, zmagovalec dvoboja mariborski vratar
62' - predložek Aljančiča, Hasič v zadnjem trenutku izbil žogo pred Jeličem
62' - druga menjava pri vijoličastih, iz igre Dodlek, v igro Mihelič
70' - Aljančič je hitro izvajal avt, Mihelič popeljal žogo v kazenski prostor, podal po tleh do Jeliča, ta pa je bil nenatančen pri udarcu z 12 metrov
72' - uporabna podaja Filekoviča, Tavares si je umiril žogo, žogo pa je po njegovem udarcu Hasič odbil v kot
73' - Anđelkovič je bil najvišji v skoku po predložku iz kota, a nameril mimo desne vratnice
74' - še drugič rdeči karton za koprske nogometaše, Nebojša Kovačevič je s posredovanjem izza hrbta zbil na tla Miheliča in sodnik Perič mu je pokazal pot v slačilnico
76' - še zadnja menjava pri Mariboru, Plut namesto poškodovanega Školnika
80' - kombinatorna akcija vijoličastih, Mihelič do Bunderle, njegov udarec z 12 metrov pa je ustavil vratar Hasič
83' - dobra podaja Filekoviča z leve strani pred gol, podobno kot prej Tavares z glavo je tokrat Plut za hip zamudil
89' - Koprčani vse bolj poležavajo po tleh, Jelič pa si je prislužil rumeni karton zaradi prekrška v kazenskem prostoru domače ekipe
90' - tri minute sodniškega podaljška