35
Rapnik Matej

Prvenstvo končano z zmago pred domačim občinstvom
DOSTOJNO SLOVO
16.5.2010 Maribor, stadion Ljudski vrt. I. SNL, 36., zadnji krog. 1000 gledalcev. Glavni sodnik: Roman Glažar. Pomočnika: Marjan Rajh (oba Hajdina) in Janez Lunežnik (Zgornja Hajdina). Četri sodnik: Emir Huselja (Velenje). Delegat: Branko Gros (Beltinci).

Strelec: 1:0 Anđelkovič (86)

NK MARIBOR: Pridigar - Majer, Džinič, Anđelkovič, Filekovič - Bačinovič, Mezga, Mihelič (od 76. Dodlek), Tavares (od 89. Plut) - Jelič (od 67. Flavio), Bunderla.
Klop: Ranilovič, Jurkič, Aljančič, Mertelj, Dodlek, Flavio, Plut.

INTERBLOCK: Jug, Žitko, Gill, Rapnik, Jogan, Fink (od 80. Vrhunc), Horvat, Božič, Majcen (od 65. Berič), Iličić, Paez (od 51. Asmiou Ayewa).
Klop: Troha, Berič, Vrhunc, Cankar, Asmiou Ayewa.
Pomočnik trenerja: Radoslav Bečejac.

Rumeni karton: Božič (10), Jogan (22), Mezga (24), Filekovič (40), Bačinovič (54), Mihelič (68)

1' - kljub koncu rezultatske negotovosti o končni uvrstitvi na lestvici stopa NK Maribor v dvoboju zadnjega kroga na igrišče v najmočnejši zasedbi, brez preračunljivosti. Manjkata le poškodovani Mejač in Školnik, ki ima reprezentančne obveznosti
5' - prvi udarec v okvir vrat, Tavares z dvanajstih metrov, nameril je v vratarja Juga
20' - dež je razmočil igralno površino, podjetnejši so vijoličasti, gostje so obrambno usmerjeni s čakanjem na protinapade
24' - po dveh rumenih kartonih za igralce Interblocka še opomin za Mezgo zaradi prekrška na sredini igrišča
32' - priložnost za Mezgo po predložku Jeliča, pred udarcem v kazenskem prostoru mu je žogo izbil Gill
34' - podaja Bačinoviča v kazenski prostor proti Jeliču, ta si je žogo sprejel, udarec pa je blokiral Gill
35' - kot je izvajal Mihelič, Anđelkovič najvišji v skoku nameril proti levemu kotu, ob vratnici pa je z golove črte žogo izbil Fink
37' - ob pritisku proti gostujočim vratom še najlepša priložnost doslej, predložek Filekoviča z leve strani, Tavares si je podobno kot na pokalnem finalu umiril žogo s prsmi, toda ni bil dovolj natančen, udarec po tleh je ustavil vratar Jug
40' - rumeni karton Filekovič zaradi prekrška nad Iličićem na gostujoči polovici igrišča
43' - še ena nevarnost po kotu, tokrat izvajalec Mezga, znova z glavo Anđelkovič, vratar Jug pa je z nekaj težavami uspel ujeti žogo pred Džiničem
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa
49' - Jelič je pobegnil po desni strani, ob udarcu s 14 metrov pa je nameril mimo desne vratnice
51' - prvi udarec gostov v okvir vrat, Fink z 20 metrov, Pridigar brani
54' - rumeni karton Bačinovič, prekršek nad Finkom na sredini igrišča
62' - prodor in predložek Jeliča, žoga do Tavaresa, v dvoboju z ljubljanskim vratarjem pa je bil spet zmagovalec Jug, ki je žogo odbil v kot
67' - menjava v našem moštvu, Flavio namesto Jeliča
68' - rumeni karton Mihelič zaradi prekrška nad Iličićem
76' - velik aplavz s tribun, z igrišča Rene Mihelič, ki se tako poslavlja od vijoličaste majice, saj poleti odhaja na Portugalsko, zamenjal ga je Timotej Dodlek
84' - Flavio je izvajal kot, Džinič pa z glavo nameril mimo gola

1:0 ANĐELKOVIČ (86)
In žoga v ljubljanski mreži. Podobna akcija kot v odločilnem trenutku finala pokala: asistent iz prostega strela Filekovič, z glavo pa je za uspešen zaključek poskrbel Anđelkovič z natančnim udarcem v desni kot.

89' - še zadnja menjava na tekmi, Plut namesto Tavaresa
90' - tri minute sodniškega podaljška