Rakušček Danjel
trener: David Peršič

V Ljudskem vrtu še ena učinkovita predstava za nove tri točke
NK MARIBOR - HIT GORICA 3:1 (3:0)

1' - nadaljuje se tekmovanje na domačih igriščih. Na sporedu je tretji prvenstveni krog, gostje Ljudskega vrta so Goričani, v našem moštvu pa je prvič v kadru Robert Berić
2' - predložek Kršića ob prostem strelu z desne strani, žoga je preletela nekaj igralcev in končala pot ob desni vratnici
3' - na drugi strani takoj odgovor vijoličastih, s skupnimi močmi sta pred Jelićem v dveh poskusih uspela na robu kazenskega prostora izbiti žogo vratar Simčič in branilec Zarifović

1:0 CVIJANOVIĆ (13)

In novogoriška mreža se je že zatresla! Strelec Cvijanović, z evrogolom! Po čudovitih potezah proti Hibernianu smo tudi danes videli mojstrovino, tokrat v izvedbi Gorana Cvijanovića. Sprejel je žogo na levi strani, na robu kazenskega prostora in z natančno odmerjenim udarcem poslal žogo mimo vratarja Simčiča v levi kot. Njegov prvi gol za NK Maribor!

22' - poskus Dodleka s 25 metrov po dolgi akciji moštva, mimo gola
23' - rumeni karton Viler zaradi prekrška ob levi stranski črti nad Stojanovićem

2:0 CVIJANOVIĆ (26)

Povišanje vodstva, še drugič Cvijanović. Tudi tokrat z lepo potezo. Najprej se je po podaji Pluta, ki se ni odločil za udarec, ampak za asistenco, na robu kazenskega prostora otresel novogoriškega branilca, nato pa z natančnim udarcem poslal žogo po tleh v desni kot.

32' - še ena nevarna akcija, Cvijanović za Pluta, ki je ušel po levi strani, njegov poskus je ustavil vratar Simčič

3:0 DŽINIĆ (33)

Spet odlična igra potrjena še s tretjim zadetkom! Po predložku v kazenski prostor je Rajčević odbil žogo nazaj, Pavličić do Džinića, ki je spretno z glavo zabil žogo pod prečnik.

40' - kmalu po doseženem zadetku pa je žal sledila poškodba Džinića, današnji kapetan je po posredovanju pred Demirovićem padel in obležal na tleh. Ne more nadalejvati z igro, namesto njega v obrambno vrsto Anđelkovič, kapetanski trak pa je prevzel Marko Pridigar
42' - akcija gostov, predložek Demirovića, z glavo Velikonja, Pridigar ni dovolil presenečenja
44' - podobna akcija z istimi akterji, ob udarcu Velikonje z glavo (tokrat neprimerno močnejšem in natančnejšem) po kotu Demirovića se je izkazal Pridigar
45' - še enkrat aplavz za mariborskega vratarja, s spretno obrambo z nogo je ustavil udarec Arčona s 14 metrov in preprečil znižanje rezultata

46' - začetek drugega polčasa brez menjav na eni ali drugi strani
51' - nova akcija Velikonje in Pridigarja, najnevarnejši goriški napadalec je silovito izvajal prosti strel s 25 metrov, Pridigar pa z eksplozivno reakcijo ustavil njegov poskus

3:1 M. Mevlja (51)
Kot je izvajal Demirović, Mevlja pa z glavo zatresel mrežo za zmanjšanje vodstva

53' - druga menjava v naših vrstah, Iličić namesto Pavličića
54' - spreten udarec Demirovića z razdalje, žoga je zadela vratnico
58' - Cvijanović je prišel po desni strani do udarca, zadel je vratarja Simčiča
74' - minute, da ostane v tekmovalnem ritmu, tudi za Tavaresa, zamenjal je Jelića
79' - zaporedna nevarna poskusa gostov, najprej je Pridigar odlično ubranil udarec Volariča s 14 metrov, žoga se je odbila do Kršića, ki je dobro nameril z 22, 23 metrov in zadel vratnico
90' - še dve minuti sodniškega podaljška