70
trener: Darko Milanič

Iz Nove Gorice z novimi točkami
SAMOZAVEST PRIŠLA DO IZRAZA

1' - za dvoboj s Koprčani sta spet na igrišču Pridigar in Mejač, v začetno enajsterico se je vrnil Dodlek. Na klopi je kot rezervni vratar Topič, saj Radan ta konec tedna brani za Muro
    5' - prva resnejša akcija na koprski strani, Jukan za Struno, ki je pritekel v kazenski prostor in nameril v zunanji del mreže
    7' - takoj odgovor naših nogometašev z lepo kombinacijo, Mezga do Tavaresa, ki je z roba kazenskega prostora usmeril žogo v vratarja Hasića. Po tej akciji je kapetan potreboval zdravniško oskrbo, a se vrača na igrišče
    11' - naslednji je bil v oskrbi Pridigar po posredovanju ob predložku pred gol, bolečina v mezincu roke mu ni preprečila nadaljevanja tekme
    13' - Dodlek z 22, 23 metrov, nad prečnikom
    18' - Osterc z 18 metrov, Pridigar je žogo ukrotil
    19' - Cvijanović spretno do Volaša, ki se je v kazenskem prostoru obrnil, prišel do soočenja z vratarjem, a je Hasić izšel iz tega dvoboja kot zmagovalec
    30' - igra poteka med obema kazenskima prostoroma, aktivnejša ostaja ekipa vijoličastih
    40' - Bubanja se je odločil za udarec z razdalje, čez gol
    40' - na drugi strani pa protinapad po dolgi podaji vratarja Pridigarja, Volaš je prišel iz oči v oči s koprskim vratarjem, toda Hasić je bil tudi tokrat uspešnejši
    43' - po preigravanju in dvoboju s Handanagićem padec Tavaresa v koprskem kazenskem prostoru, sodnik se ni oglasil
    45' - tri minute sodniškega podaljška zaradi prekinitev v začetnem delu dvoboja
    45' - udarec Tavaresa po dolgi akciji, mimo leve vratnice

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    50' - Bubanja je po preigravanju spravil žogo do Osterca, ki jo je poskusil spraviti mimo Pridigarja, a jo je Rajčević ustavil za vratarja
    51' - okvir vrat rešil Koprčane: Mezga se je po podaji Tavaresa lepo otresel spremstva, se odločil za udarec z desne strani, Hasić pa se je ravno toliko dotaknil žoge, da jo je odbil v prečnik
    53' - dvoboj Bubanje in Mejača na robu kazenskega prostora, Bubanja je padel, sodnik pa pokazal, naj se igra nadaljuje
    65' - prva menjava v naših vrstah, Berič namesto Volaša

0:1 BERIČ (68)

In vodstvo vijoličastih! Pridigar je izbil žogo, Tavares s spretno podajo s peto odprl pot do vrat Beriču, ki je prišel do soočenja z vratarjem Hasićem, ostal zbran pri zaključnem udarcu in že po treh minutah na igrišču zatresel mrežo.

70' - kmalu pa podobna situacija, Berič znova v kazenskem prostoru v neposrednem dvoboju s Hasićem, tokrat obramba koprskega vratarja
    72' - Hasić je še enkrat rešil Koprčane, žogo je z dobrim posredovanjem po udarcu Mezge s 14 metrov odbil v kot
    86' - Koprčani se trudijo za izenačenje, naše moštvo deluje dovolj prepričljivo pri nadzorovanju dogodkov na igrišču
    88' - rumeni karton Mezga zaradi prekrška na koprski polovici igrišča
    89' - po predložku s kota Novaković proti stičišču vratnice in prečnika, Pridigar odbil v naslednji kot
    90' - štiri minute sodniškega podaljška
    90' - še druga menjava pri vijoličastih, iz igre Cvijanović, v igro Plut