Ale Mertelj
trener: Milani Darko

9. krog, PrvaLiga SI
Z ENIM MANJ ULI NA PLUS PET

1' - v nai zaetni enajsterici dve spremembi: Plut namesto Pavliia na desni strani zvezne vrste in Vola v konici napada ob Tavaresu, Beri po nizu nastopov ostaja na klopi
    5' - prva resneja akcija, predloek Vilerja v kazenski prostor, kjer vratar Brljak ni ujel oge, a jo je uspel odbiti v Volaa in nova akcija za gostitelje
    9' – domalski napad, podaja po tleh v kazenski prostor, Rajevi odbil pred Krciem
    20' – predloek Brezovakega, Zatkovi z glavo nameril mimo desne vratnice
    30' – dvoboj poteka v znamenju organizirane, disciplinirane igre, motvi ne tvegata preve, ni veliko prostora za napadalne akcije
    35' - rumeni karton Majer, teko razumljiva odloitev na podlagi avtoritativnosti sodnika, ki je kaznoval odmahovanje z roko
    37' - rumeni karton e Tavaresu, v dvoboju z Juninhom na sredini igria je skual priti do oge, a je zadel tekmeca
    40' - in e enkrat je v glavni vlogi tisti, ki ne bi smel biti v ospredju: sodnik Sao Habjani, ki je dvoboj Majer-Teinovi ob stranski rti oznail kot prekrek za drugi rumeni karton naemu branilcu ter posledino pot v slailnico, hkrati pa je bil s klopi odstranjen portni direktor Zlatko Zahovi zaradi ugovarjanja
    45' - dve minuti sodnikega podaljka

KONEC PRVEGA POLASA

46' - zaetek drugega polasa brez menjav na eni ali drugi strani, na poloaj desnega bonega igralca se je preselil Mertelj
    53' - Drevenek je priel do udarca z 22, 23 metrov, Pridigar odbil v kot
    63' - po kotu se je oga odbila do Teinovia, ki se je odloil za udarec s 30 metrov in nameril mimo desne vratnice
    66' - prva menjava v nai ekipi, Filipovi namesto Pluta
    75' - nevarna akcija naih nogometaev, Rep za Tavaresa, ki je skual priti do oge pred vratarjem Brljakom, s konico nogometnega evlja usmeril proti vratom, Brljak je ob posredovanju odbil na levo stran, pritekel je Viler, njegov poskus pa je zletel ez prenik
    78' - e druga menjava pri vijoliastih, Tavares, ki je ob igralcu manj dodatno garal pri izpolnjevanju obrambnih nalog, prepua mesto Beriu
    79' - obetaven protinapad, ob udarcu Repa z 20 metrov se je oga od domalskega branilca odbila v kot
    82' - najnevarneja akcija na tekmi, po dolgi akciji v mariborskem kazenskem prostoru je Smukavec z glavo spravil ogo do Juninha, ki jo je poslal proti mrei, toda na golovi rti je bil Viler in s posredovanjem prepreil zadetek
    89' - e zadnja menjava v naih vrstah, iz igre Rep, v igro Dodlek

0:1 VOLA (90)

In gol, gol v domalski mrei! Mertelj je z desne strani podal v kazenski prostor, Beri mojstrsko s peto nael Volaa, ki je ohranil mirno kri in natanno spravil ogo mimo domalskega vratarja v mreo. Za zmago, ki poveuje prednost pred zasledovalci na pet tok in pomeni najlepe povabilo na derbi proti Olimpiji, prihodnjo soboto ob 20.15 v Ljudskem vrtu...