70
trener: Milanič Darko

9. krog, PrvaLiga SI
Z ENIM MANJ UŠLI NA PLUS PET

1' - v naši začetni enajsterici dve spremembi: Plut namesto Pavličića na desni strani zvezne vrste in Volaš v konici napada ob Tavaresu, Berič po nizu nastopov ostaja na klopi
    5' - prva resnejša akcija, predložek Vilerja v kazenski prostor, kjer vratar Brljak ni ujel žoge, a jo je uspel odbiti v Volaša in nova akcija za gostitelje
    9' – domžalski napad, podaja po tleh v kazenski prostor, Rajčevič odbil pred Krcičem
    20' – predložek Brezovačkega, Zatkovič z glavo nameril mimo desne vratnice
    30' – dvoboj poteka v znamenju organizirane, disciplinirane igre, moštvi ne tvegata preveč, ni veliko prostora za napadalne akcije
    35' - rumeni karton Majer, težko razumljiva odločitev na podlagi avtoritativnosti sodnika, ki je kaznoval odmahovanje z roko
    37' - rumeni karton še Tavaresu, v dvoboju z Juninhom na sredini igrišča je skušal priti do žoge, a je zadel tekmeca
    40' - in še enkrat je v glavni vlogi tisti, ki ne bi smel biti v ospredju: sodnik Sašo Habjanič, ki je dvoboj Majer-Teinović ob stranski črti označil kot prekršek za drugi rumeni karton našemu branilcu ter posledično pot v slačilnico, hkrati pa je bil s klopi odstranjen športni direktor Zlatko Zahovič zaradi ugovarjanja
    45' - dve minuti sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez menjav na eni ali drugi strani, na položaj desnega bočnega igralca se je preselil Mertelj
    53' - Drevenšek je prišel do udarca z 22, 23 metrov, Pridigar odbil v kot
    63' - po kotu se je žoga odbila do Teinovića, ki se je odločil za udarec s 30 metrov in nameril mimo desne vratnice
    66' - prva menjava v naši ekipi, Filipović namesto Pluta
    75' - nevarna akcija naših nogometašev, Rep za Tavaresa, ki je skušal priti do žoge pred vratarjem Brljakom, s konico nogometnega čevlja usmeril proti vratom, Brljak je ob posredovanju odbil na levo stran, pritekel je Viler, njegov poskus pa je zletel čez prečnik
    78' - še druga menjava pri vijoličastih, Tavares, ki je ob igralcu manj dodatno garal pri izpolnjevanju obrambnih nalog, prepušča mesto Beriču
    79' - obetaven protinapad, ob udarcu Repa z 20 metrov se je žoga od domžalskega branilca odbila v kot
    82' - najnevarnejša akcija na tekmi, po dolgi akciji v mariborskem kazenskem prostoru je Smukavec z glavo spravil žogo do Juninha, ki jo je poslal proti mreži, toda na golovi črti je bil Viler in s posredovanjem preprečil zadetek
    89' - še zadnja menjava v naših vrstah, iz igre Rep, v igro Dodlek

0:1 VOLAŠ (90)

In gol, gol v domžalski mreži! Mertelj je z desne strani podal v kazenski prostor, Berič mojstrsko s peto našel Volaša, ki je ohranil mirno kri in natančno spravil žogo mimo domžalskega vratarja v mrežo. Za zmago, ki povečuje prednost pred zasledovalci na pet točk in pomeni najlepše povabilo na derbi proti Olimpiji, prihodnjo soboto ob 20.15 v Ljudskem vrtu...