70
trener: Darko Milanič

17. krog, PrvaLiga SI
MREŽI OSTALI NEDOTAKNJENI

1' - Izhodišče na lestvici daje veliko prednost našim nogometašem, toda Primorje sodi med neprijetne, težko premagljive tekmece ne glede na razmere na lestvici. V zadnjih desetih medsebojnih tekmah sta se ekipi osemkrat razšli neodločeno, pomnimo le eno zmago Maribora. Za današnji dvoboj v Ajdovščini je Darko Milanič poslal na igrišče predvideno zasedbo, na klopi je ostal Cvijanović, v zvezni vrsti tokrat Plut
10' - agresiven začetek obeh moštev, v napadu naše ekipe rumeni karton Tavaresu zaradi padca na robu kazenskega prostora, sodnik je njegov poskus kaznoval z opominom
20' - pobuda na mariborski strani, potrpežljivo se išče pot do zaključne akcije
21' - rumeni karton Mertelj zaradi prekrška pred ajdovskim kazenskim prostorom
22' - udarec Božiča z 20 metrov, Radan zanesljivo poletel proti levemu kotu in ujel žogo
28' - Simon Živec je izvajal kot, Božič z glavo usmeril proti vratom, žoga pa je padla na prečnik in se odbila čez gol
29' - takoj odgovor z druge strani, po uspešni akciji Plut z glavo do Repa, njegov udarec z 12 metrov je odbil domači vratar
38' - najlepša akcija in priložnost doslej, Dodlek lepo po tleh v prazen prostor Volašu, ob dvoboju ena na ena pa uspešnejši vratar Primorja, ki je žogo odbil v kot
45' - še poskus Lalovića, Radan ni dovolil presenečenja

46' - začetek drugega polčasa
48' - prvi je v nadaljevanju zapretil Rep, ob udarcu z 20 metrov spet zanesljivo Pietrkiewicz
52' - Božič z 20 metrov, Radan odbil v kot
56' - hiter protinapad, tavares v zaključku akcije do Pluta, ki je nameril čez vratarja, a je žoga letela mimo desne vratnice. Imenitna priložnost...
62' - rumeni karton Majer zaradi prekrška ob stranski črti
66' - prva menjava na tekmi, Cvijanović namesto Repa
69' - v prodoru proti desni strani Majer, podaja do Volaša, njegov poskus iz obrata pa je blokiral Graf
69' - na drugi strani pa takoj protinapad gostiteljev, žogo pa je ob udarcu Tomića v kot preusmeril Cvijanović
72' - še ena uspešna akcija Tomića po desni strani ob podaji po tleh se je v priložnosti znašel Božič, a je njegovo namero preprečil Majer in odbil v kot
73' - še druga menjava v našem moštvu, iz igre Plut, v igro Berič
82' - zelo lepa kombinacija, Berič s peto, Majer predložek pred gol, Tavares pa z glavo ni bil dovolj natančen, zadel je vratarja
84' - še zadnja menjava, Bunderla namesto Volaša
90' - še tri minute sodniškega podaljška