Salkić Erik
trener: Dušan Kosič

13. krog, PrvaLiga SI
DERBI BREZ GOLOV

1' - in derbi se začenja, tekma bo imela odlično kuliso s tribun, z osemtisočglavo množico
    10' - dvoboj postaja vse živahnejši, pobuda na mariborski strani
    17' - priložnost za Olimpijo, Bešič je ušel po desni strani, ob njegovem poskusu pa se je s posredovanjem izkazal Radan, ki mu je pritekel nasproti in odbil v kot
    20' - kombinatorna akcija, zadnja podaja Repa za Cvijanovića, ki je z roba kazenskega prostora nameril mimo leve vratnice
    25' - "bomba" Pluta s 30 metrov, Botonjič odbil v kot
    28' - rumeni karton Vučkič zaradi prekrška nad Plutom ob prodoru po desni strani
    35' - gneča pred našimi vrati, žoga se je odbila do Da Silve, ki pa je ob posredovanju požrtvovalnih branilcev na robu petmetrskega prostora ni uspel spraviti v mrežo
    43' - Viler v prodoru po levi strani, podaja v petmetrski prostor proti Beriču, ki pa ni uspel ustrezno zadeti žoge
    45' - nevarnost pred gostujočimi vrati, predložek Vilerja, v skoku najvišji Rajčevič, Botonjič iz vrat, toda žoga čez prečnik

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v naši ekipi: Džinić namesto Filipovića, kar pomeni selitev Mertlja z desnega bočnega položaja v sredino zvezne vrste, k desni stranski črti zdaj Anđelkovič
    58' - menjava tudi pri gostih, Omladič namesto Smiljanića
    60' - naši nogometaši v višjem ritmu, z več kombinatornosti v napadalni igri, manjka le še uspešnejša zaključna podaja
    62' - spreten poskus Mertlja z razdalje, Botonjič odbil čez prečnik v kot
    62' - za nov zagon menjava v naših vrstah, iz igre Plut, v igro Milec, njegov prvi ligaški nastop v vijoličastem
    63' - ob stopnjevanju ritma obetavni priložnosti, najprej Berič po poskusu Tavaresa z glavo ni uspel priti do udarca, v naslednji akciji Tavares z glavo, Botonjič odbil
    69' - predložek Vilerja, Džinić z glavo nameril ob desni vratnici
    70' - protinapad gostov, Škerjanc do soočenja z Radanom, a še ena dobra obramba mladega vratarja, odbil je v kot
    75' - protinapad Tavaresa je s prekrškom ustavil Miroslav Cvijanović na 22,23 metrov, sodnik Jug mu je pokazal rumeni karton, iz prostega strela pa Goran Cvijanović ni bil dovolj natančen
    84' - rumeni karton Džinić, s prekrškom ustavil protinapad Škerjanca
    85' - še zadnji poskus s klopi, Volaš namesto Repa za dodatno napadalno usmeritev v lovu na zmago
    87' - rumeni karton Rajčevič zaradi prekrška ob protinapadu gostov
    89' - Tavares po dolgi akciji do udarca z roba kazenskega prostora, gostujoči blok za razplet z udarcem iz kota
    90' - še tri minute sodniškega podaljška