Ale Mertelj
trener: Darko Milani

Silovit zaetek
RUDAR - NK MARIBOR 2:4 (1:1)

1' - s tekmo v Velenju se zaenja 20. prvenstveni krog. Naim nogometaem bo to prva uradna preizkunja v 2011, domaim druga po vmesni preloeni med tednom v Ljubljani
    1' - prvi velenjski poskus, Grbi z desne strani v kazenskem prostoru, Radan odbil v kot
    5' - uvodni del ob pobudi gostiteljev, priigrali so si tri kote, a brez resnejih zakljunih udarcev
    12' - naa ekipa lovi tekmovalni ritem, izpeljali so dolgo akcijo, po dveh poskusih Velikonje jo je zakljuil Cvijanovi, udarec z roba kazenskega prostora je ukrotil vratar Jahi

0:1 TAVARES (16)

Vodstvo! Spretna akcija se je konala z zadetkom. Najprej Cvijanovi do Mezge, ki je podal Vilerju, novopeeni reprezentant spretno poslal ogo pred gol, kjer jo je po vmesnem preusmerjanju Rudarjevih branilcev Tavares potisnil v mreo.

19' - Mertelj je po novi uspeni kombinaciji obleal na tleh, v kazenskem prostoru so ga "spodnesli" domai branilci, a se sodnik Jug ni odloil za enajstmetrovko
    24' - e ena gronja velenjskim vratom, Mezga z 18 metrov mimo desne vratnice
    39' - obdobje prevlade Maribora, tokrat z udarcem proti golu Vilerja, z 20 metrov ni bil dovolj natanen
    40' - zapretili so tudi igralci Rudarja, Mei je priel do udarca z leve strani, Radan je bil dobro postavljen in z uspenim posredovanjem odpravil nevarnost

1:1 Mujakovi (44)

Izenaenje z res izjemno potezo Amela Mujakovia. Z 20 metrov se je odloil za udarec in neubranljivo zadel, oga se je od prenika odbila v mreo.

KONEC PRVEGA POLASA

46' - zaetek drugega polasa brez menjav
    48' - po treh rumenih kartonih na velenjski strani e prvi opomin gostujoi ekipi, Mertju zaradi prekrka nad Meiem na sredini igria
    51' - imenitna prilonost se je ponudila Vidoviu, ki se je prikljuil napadu. Po predloku Mertlja je z glavo Vidovi poslal ogo mimo gola

1:2 MEZGA (53, 11M)

Po naslednjem napadu pa novo vodstvo. Ob udarcu Dodleka je oga v kazenskem prostoru Novakovia zadela v roko, sodnik je pokazal na belo toko, zanesljiv izvajalec z udarcem po tleh v desni kot pa je bil Mezga.

1:3 VELIKONJA (56)

In e je 1:3... Tavares je poslal ogo v prazen prostor za Velikonjo, ki je bliskovito uel branilcem, ob sooenju z vratarjem pa mojstrsko poslal ogo v desni kot. Njegov prvi zadetek na prvi uradni tekmi za NK Maribor!

62' - nogometai Rudarja ne obupujejo, spremljamo zelo zanimivo tekmo. Ob poskusu Novakovia z glavo je oga zadela vratnico

2:3 adikovski (69)

e peti gol v pestrem dvoboju... Ob predloku Jeseninika je adikovski preusmeril ogo v levi kot za zmanjanje zaostanka

74' - prva menjava v naem motvu, Rep namesto Cvijanovia
    80' - e druga osveitev mariborskih vrst za konnico tekme, iz igre Velikonja, v igro Beri
    84' - Velenjani ostali z igralcem manj, izkljuen Cipot po prekrku nad Repom je dobil e drugi rumeni karton
    86' - e zadnja menjava na tekmi, Filipovi namesto Mertlja

2:4 MEZGA (88)

Revija zadetkov pa je dobila novo poglavje, e drugi med strelci Mezga! Z izjemnim udarcem s 25 metrov je znova zadel, oga se je od desne vratnice odbila v mreo.

90' - e tri minute sodnikega podaljka