70
trener: Darko Milanić

Silovit začetek
RUDAR - NK MARIBOR 2:4 (1:1)

1' - s tekmo v Velenju se začenja 20. prvenstveni krog. Našim nogometašem bo to prva uradna preizkušnja v 2011, domačim druga po vmesni preloženi med tednom v Ljubljani
    1' - prvi velenjski poskus, Grbić z desne strani v kazenskem prostoru, Radan odbil v kot
    5' - uvodni del ob pobudi gostiteljev, priigrali so si tri kote, a brez resnejših zaključnih udarcev
    12' - naša ekipa lovi tekmovalni ritem, izpeljali so dolgo akcijo, po dveh poskusih Velikonje jo je zaključil Cvijanović, udarec z roba kazenskega prostora je ukrotil vratar Jahič

0:1 TAVARES (16)

Vodstvo! Spretna akcija se je končala z zadetkom. Najprej Cvijanović do Mezge, ki je podal Vilerju, novopečeni reprezentant spretno poslal žogo pred gol, kjer jo je po vmesnem preusmerjanju Rudarjevih branilcev Tavares potisnil v mrežo.

19' - Mertelj je po novi uspešni kombinaciji obležal na tleh, v kazenskem prostoru so ga "spodnesli" domači branilci, a se sodnik Jug ni odločil za enajstmetrovko
    24' - še ena grožnja velenjskim vratom, Mezga z 18 metrov mimo desne vratnice
    39' - obdobje prevlade Maribora, tokrat z udarcem proti golu Vilerja, z 20 metrov ni bil dovolj natančen
    40' - zapretili so tudi igralci Rudarja, Mešić je prišel do udarca z leve strani, Radan je bil dobro postavljen in z uspešnim posredovanjem odpravil nevarnost

1:1 Mujaković (44)

Izenačenje z res izjemno potezo Amela Mujakovića. Z 20 metrov se je odločil za udarec in neubranljivo zadel, žoga se je od prečnika odbila v mrežo.

46' - začetek drugega polčasa brez menjav
    48' - po treh rumenih kartonih na velenjski strani še prvi opomin gostujoči ekipi, Mertju zaradi prekrška nad Mešićem na sredini igrišča
    51' - imenitna priložnost se je ponudila Vidoviću, ki se je priključil napadu. Po predložku Mertlja je z glavo Vidović poslal žogo mimo gola

1:2 MEZGA (53, 11M)

Po naslednjem napadu pa novo vodstvo. Ob udarcu Dodleka je žoga v kazenskem prostoru Novakovića zadela v roko, sodnik je pokazal na belo točko, zanesljiv izvajalec z udarcem po tleh v desni kot pa je bil Mezga.

1:3 VELIKONJA (56)

In že je 1:3... Tavares je poslal žogo v prazen prostor za Velikonjo, ki je bliskovito ušel branilcem, ob soočenju z vratarjem pa mojstrsko poslal žogo v desni kot. Njegov prvi zadetek na prvi uradni tekmi za NK Maribor!

62' - nogometaši Rudarja ne obupujejo, spremljamo zelo zanimivo tekmo. Ob poskusu Novakovića z glavo je žoga zadela vratnico

2:3 Čadikovski (69)

Še peti gol v pestrem dvoboju... Ob predložku Jeseničnika je Čadikovski preusmeril žogo v levi kot za zmanjšanje zaostanka

74' - prva menjava v našem moštvu, Rep namesto Cvijanovića
    80' - še druga osvežitev mariborskih vrst za končnico tekme, iz igre Velikonja, v igro Berić
    84' - Velenjčani ostali z igralcem manj, izključen Cipot po prekršku nad Repom je dobil še drugi rumeni karton
    86' - še zadnja menjava na tekmi, Filipović namesto Mertlja

2:4 MEZGA (88)

Revija zadetkov pa je dobila novo poglavje, še drugič med strelci Mezga! Z izjemnim udarcem s 25 metrov je znova zadel, žoga se je od desne vratnice odbila v mrežo.

90' - še tri minute sodniškega podaljška