Rakuek Danjel
trener: David Peri

Prvi praznih rok
NK MARIBOR - HIT GORICA 1:2 (1:2)

1' - vrnitev motva v Ljudski vrt, prva tekma na domai trdnjavi po ve kot treh mesecih. Odlona postavitev nae ekipe, s tremi napadalci: od prve minute skupaj na igriu Tavares, Velikonja in Beri

1:0 BERI (10)

Zaetno tipanje moi ni dolgo trajalo. Nai nogometai so prevzemali pobudo in hitro izpeljali akcijo za vodilni zadetek. Po uspenem preigravanju in predloku Cvijanovia je Beri z glavo poslal ogo v mreo.

12' - podobna akcija z nasprotne strani, v vlogi podajalca Mezga, vratar Simi pa je pred Beriem izbil ogo v kot

1:1 Rakuek (16)

Spodbudno ozraje v Ljudskem vrtu je opogumilo tudi gostujoe nogometae, akcija na levi strani je prinesla izenaenje. Galei je podal v sredino kazenskega prostora, pritekel je Rakuek in z dobro odmerjenim udarcem ogo poslal v levi kot.

24' - redko videna situacija, dva rumena kartona za Goriane v eni akciji, najprej zaradi prekrka Kria, v nadaljevanju pa iroku zaradi igranja z roko
    30' - protinapad Gorianov, sooenje Pluta in Radana, zmagovalec dvoboja nekdanjih soigralcev mariborskih vratar
    34' - silovit udarec Kria iz prostega strela s 30 metrov, oga je zadela prenik
    39' - spretno odigrana kombinacija po prostem strelu, Viler je poslal ogo po tleh do Cvijanovia, ta jo usmeril proti levemu kotu, goriki branilci pa so jo uspeli odbiti v polje

1:2 Vicente (45)

Gostom je uspel protinapad z globinsko podajo v prazen prostor, Vicente je priel nevoiran do poloaja za udarec in spravil ogo mimo vratarja Radana

KONEC PRVEGA POLASA

46' - zaetek drugega polasa z menjavo v naih vrstah, Potokar namesto Vidovia
    48' - ambiciozen vstop v drugi polas je napovedal Mezga, po njegovem udarcu z roba kazenskega prostora se je oga odbila v kot
    49' - Cvijanovi in Velikonja sta izmenjala dvojno podajo, udarec Velikonje mimo desne vratnice
    50' - rumeni karton Potokar zaradi prekrka nad Vicentejem
    52' - prosti strel z leve strani je izvajal Mezga, oga se je odbila pred vratarjem Simiem, ki jo je odbil v kot
    57' - obdobje premoi motva v vijoliastem, Cvijanovi je po posredovanju gostujoega branilca v kazenskem prostoru obleal na tleh, a sodnik Toeski ni pokazal na belo toko
    60' - rumeni karton Mezga, s prekrkom je ustavil Nejca Mevljo
    61' - obetavna akcija v treh poskusih, udarec Mezge je ustavil vratar, nato po odbiti ogi ni dosegel namena Tavares, zadnji pa je nameril Beri, vendar je novogoriki blok uspel odpraviti nevarnost
    64' - pritisk se stopnjuje, tokrat je imel prilonost Velikonja, z glavo ni uspel zadeti oge, kot bi si elel in zletela je mimo gola
    67' - naslednji je ogo proti vratom usmeril Viler, Simi je bil dobro postavljen
    68' - Darko Milani je posegel po drugi menjavi, v igro Rep namesto Cvijanovia
    70' - gostujoi vratar znova na preizkunji, tudi tokrat je prepreil ogi pot v mreo ob poskusih Beria in Vilerja
    77' - nova, doslej najbolj izrazita prilonost... Po predloku Tavaresa ni bil natanen Rep iz obetavnega poloaja, neoviran pred golom
    81' - kot je izvajal Mezga, v skoku najviji Potokar, toda oga mimo desne vratnice
    87' - e zadnji poskus v lovu na izenaenje, iz igre Majer, v igro Milec
    90' - e je as, zaradi tevilnih prekinitev in zavlaevanja gostov sledi e sedem minut sodnikega podaljka...
    90+4' - spretno preigravanje Vilerja, udarec z desno nogo mimo vratnice