Rakušček Danjel
trener: David Peršič

Prvič praznih rok
NK MARIBOR - HIT GORICA 1:2 (1:2)

1' - vrnitev moštva v Ljudski vrt, prva tekma na domači trdnjavi po več kot treh mesecih. Odločna postavitev naše ekipe, s tremi napadalci: od prve minute skupaj na igrišču Tavares, Velikonja in Berić

1:0 BERIĆ (10)

Začetno tipanje moči ni dolgo trajalo. Naši nogometaši so prevzemali pobudo in hitro izpeljali akcijo za vodilni zadetek. Po uspešnem preigravanju in predložku Cvijanovića je Berić z glavo poslal žogo v mrežo.

12' - podobna akcija z nasprotne strani, v vlogi podajalca Mezga, vratar Simčič pa je pred Berićem izbil žogo v kot

1:1 Rakušček (16)

Spodbudno ozračje v Ljudskem vrtu je opogumilo tudi gostujoče nogometaše, akcija na levi strani je prinesla izenačenje. Galešić je podal v sredino kazenskega prostora, pritekel je Rakušček in z dobro odmerjenim udarcem žogo poslal v levi kot.

24' - redko videna situacija, dva rumena kartona za Goričane v eni akciji, najprej zaradi prekrška Kršića, v nadaljevanju pa Široku zaradi igranja z roko
    30' - protinapad Goričanov, soočenje Pluta in Radana, zmagovalec dvoboja nekdanjih soigralcev mariborskih vratar
    34' - silovit udarec Kršića iz prostega strela s 30 metrov, žoga je zadela prečnik
    39' - spretno odigrana kombinacija po prostem strelu, Viler je poslal žogo po tleh do Cvijanovića, ta jo usmeril proti levemu kotu, goriški branilci pa so jo uspeli odbiti v polje

1:2 Vicente (45)

Gostom je uspel protinapad z globinsko podajo v prazen prostor, Vicente je prišel nevoiran do položaja za udarec in spravil žogo mimo vratarja Radana

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v naših vrstah, Potokar namesto Vidovića
    48' - ambiciozen vstop v drugi polčas je napovedal Mezga, po njegovem udarcu z roba kazenskega prostora se je žoga odbila v kot
    49' - Cvijanović in Velikonja sta izmenjala dvojno podajo, udarec Velikonje mimo desne vratnice
    50' - rumeni karton Potokar zaradi prekrška nad Vicentejem
    52' - prosti strel z leve strani je izvajal Mezga, žoga se je odbila pred vratarjem Simčičem, ki jo je odbil v kot
    57' - obdobje premoči moštva v vijoličastem, Cvijanović je po posredovanju gostujočega branilca v kazenskem prostoru obležal na tleh, a sodnik Tošeski ni pokazal na belo točko
    60' - rumeni karton Mezga, s prekrškom je ustavil Nejca Mevljo
    61' - obetavna akcija v treh poskusih, udarec Mezge je ustavil vratar, nato po odbiti žogi ni dosegel namena Tavares, zadnji pa je nameril Berić, vendar je novogoriški blok uspel odpraviti nevarnost
    64' - pritisk se stopnjuje, tokrat je imel priložnost Velikonja, z glavo ni uspel zadeti žoge, kot bi si želel in zletela je mimo gola
    67' - naslednji je žogo proti vratom usmeril Viler, Simčič je bil dobro postavljen
    68' - Darko Milanič je posegel po drugi menjavi, v igro Rep namesto Cvijanovića
    70' - gostujoči vratar znova na preizkušnji, tudi tokrat je preprečil žogi pot v mrežo ob poskusih Berića in Vilerja
    77' - nova, doslej najbolj izrazita priložnost... Po predložku Tavaresa ni bil natančen Rep iz obetavnega položaja, neoviran pred golom
    81' - kot je izvajal Mezga, v skoku najvišji Potokar, toda žoga mimo desne vratnice
    87' - še zadnji poskus v lovu na izenačenje, iz igre Majer, v igro Milec
    90' - še je čas, zaradi številnih prekinitev in zavlačevanja gostov sledi še sedem minut sodniškega podaljška...
    90+4' - spretno preigravanje Vilerja, udarec z desno nogo mimo vratnice