Rajko Rep
trener: Milanič Darko

Poraz na Bonifiki
LUKA KOPER - NK MARIBOR 3:0 (0:0)

2.4.2011 25. krog v 1. SNL. Koper, stadion Bonifika. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik). Pomočnika: Primož Arhar (Vrhnika) in Marko Stančin (Ljubljana). Četrti sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Delegat: Sandi Kranjec (Grosuplje).

Strelci:
    1:0 Struna (47), 2:0 Hasić (70, 11m), 3:0 Vassiljev (75)

LUKA KOPER: Hasić, Blažič (od 79. Stančič), Đukić, Hadžić, Karić, Handanagić, Kovačević (od 67. Marijanović), Struna, Vassiljev, Brulc (od 72. Štulac), Osterc. Klop: Nenezić, Stančič, Štulac, Marijanović, Bunderla, Bubanja, L. Pavlin. Trener: Primož Gliha.

NK MARIBOR: Radan - Mejač, Potokar, Rajčević, Viler - Mezga (od 66. Pavličić), Cvijanović (od 76. Berić), Filipović (od 44. Dodlek), Rep - Tavares, Velikonja. Klop: Topić, Vidović, Rešek, Pavličić, Milec, Dodlek, Berić. Trener: Darko Milanič.

Rumeni karton: Struna (25), Karić (29), Filipović (41), Kovačević (58), Brulc (63), Radan (68), Đukić (83)

1' - po reprezentančnem premoru se prvenstvo nadaljuje s 25. krogom, z gostovanjem na prenovljeni Bonifiki. Po okrevanju je Velikonja nared za nastop, v začetni enajsterici spet Mejač
    4' - koprski protinapad po desni strani, udarec Vassiljeva, Radan je žogo odbil, nevarnost odpravljena
    11' - akcija Repa in Vilerja, Viler podal v kazenski prostor, Mezga se je takoj odločil za udarec, a nameril čez gol
    12' - še obetavnejša akcija naše ekipe, Tavares za Velikonjo, ki je z roba kazenskega prostora po tleh nameril proti levemu kotu, Hasić je uspel ukrotiti žogo
    22' - Vassiljev preizkuša udarec z razdalje, po prostem strelu Radan ni dovolil presenečenja
    25' - Cvijanović podal v sredino, žogo so koprski branilci odbili do Repa, ki se ni obotavljal z udarcem, a je z 18 metrov usmeril žogo mimo leve vratnice
    31' - Rep spretno za Tavaresa, toda žoga mu je ušla in ni uspel izkoristiti proste poti do domačih vrat
    41' - po dveh na koprski strani rumeni karton še Filipoviću, zaradi prekrška nad Struno na sredini igrišča
    44' - Filipović mora z igrišča zaradi poškodbe, skupil jo je v 29. minuti v dvoboju s Karićem, ki si je prislužil rumeni karton, namesto njega v zvezno vrsto Dodlek
    45' - še minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez dodatnih sprememb v ekipah

1:0 Struna (47)
    Vodstvo gostiteljev. Mezga je izgubil žogo, Koprčani pa so izpeljali učinkovit protinapad. Vasiiljev je po kombinaciji z Ostercem spravil žogo do Strune, ki je izkoristil obetaven položaj in z leve strani, z 12 metrov nameril mimo Radana v levi kot

61' - nevarnost po kotu za Koprčane, poskusil je Brulc, Radan žogo odbil
    62' - razburjenje na tribunah, Đukić je po predložku Vassiljeva iz prostega strela z glavo spravil žogo v mrežo, toda stranski sodnik je označil nedovoljen položaj
    66' - druga menjava v naših vrstah, iz igre Mezga, v igro Pavličić
    68' - Radan v kazenskem prostoru v dvoboju z Brulcem, ki je obležal na tleh, sodnik Drečnik pa pokazal na enajstmetrovko...

2:0 Hasić (70, 11m)
    Vlogo izvajalca enajstmetrovke je prevzel vratar Hasić in z udarcem v levi kot premagal Radana

3:0 Vassiljev (76)
    Povišanje vodstva, Vassiljev je preigral Potokarja in z udarcem po tleh z 12 metrov v desni kot zatresel mrežo

90' - tri minute sodniškega podaljška
    90+1' - še ena nevarna akcija Osterca, Radan iz dvoboja pred golom izšel kot zmagovalec
    90+2' - še prosti strel za Maribor, Pavličić z 20 metrov mimo desne vratnice
    Pesem mariborskih navijačev je odmevala do zadnjega sodniškega žvižga, toda slavijo v domačem taboru...