Dežmar Danijel
trener: Milan Petrovič

Zmaga v LV
NK MARIBOR - PRIMORJE 2:0 (0:0)

5.4.2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. 26. krog v 1. SNL. 3500 gledalcev. Glavni sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana). Pomočnika: Janez Podgornik (Vrhnika) in Matej Žunič (Kranj). Četrti sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik). Delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

NK MARIBOR: Radan - Mejač, Potokar, Rajčević, Viler - Mezga (od 75. Pavličić), Cvijanović, Dodlek, Milec (od 90. Rep) - Tavares, Velikonja (od 82. Berić). Klop: Topić, Majer, Vidović, Pavličić, Rep, Berić, Ploj. Trener: Darko Milanič.

PRIMORJE: Božjak, Tanjić (od 68. Kolman), Dežmar (od 56. Lo Duca), Ostojić, Škrbina, Ogrič, Tomić, Čuturilo (od 70. Božičič), Jukan, Božič, S. A. Živec. Klop: Suhonjič, Kolman, Vidmar, Božičič, Sviben, Lo Duca, S. Živec. Trener: Milan Petrovič.

Strelec: 1:0 Mezga (46), 2:0 Mezga (61)

Rumeni karton: Mejač (58), Božič (75)

1' - po spremenljivem vremenu čez dan začetek dvoboja ob sončnih žarkih, v začetni enajsterici vijoličastih spet Dodlek in Milec
    10' - prodiral je Milec po levi strani, končalo se je z gol-avtom, ajdovski vratar vrača žogo v polje
    13' - kot je izvajal Milec, Tavares z glavo usmeril žogo v obrambnega igralca Primorja za nov kot
    17' - protinapad gostov, proti žogi je tekel Živec, Radan iz vrat in preprečil morebitno nevarnost
    21' - priložnost za Velikonjo: Milec je izvajal kot, Velikonja najvišji v skoku, toda z glavo mimo leve vratnice
    22' - v naslednjem napadu se je mreža Primorja zatresla... zadel je Tavares po predložku Rajčevića, toda sodniki so razveljavili zadetek zaradi domnevnega igranja z roko
    27' - naslednji poskus Cvijanovića, z 18 metrov mimo vrat
    28' - Milec po spretnem preigravanju nameril tik ob levi vratnici
    30' - Tavares z leve strani prišel do soočenja z vratarjem Božjakom, ki je uspel ubraniti udarec in odbiti žogo, v nadaljevanju akcije je v kazenskem prostoru obležal Viler, sodnik se ni oglasil
    31' - do zaključka še Mejač, žoga po udarcu z razdalje ob desni vratnici
    36' - najbolj obetavna priložnost doslej, Velikonja neoviran pred gostujočega vratarja po odbiti žogi, toda z 11, 12 metrov naravnost v Božjaka
    39' - gostje v svojem 16-metrskem prostoru, dolga akcija našega moštva, ob koncu Viler silovito, toda čez gol
    41' - grožnja Ajdovcev, Tomić je imel dober položaj za udarec, z 18 metrov nameril mimo desne vratnice
    42' - še enkrat Viler z 20 metrov, tokrat v okvir vrat, vratar odbil v kot
    44' - niz priložnosti se nadaljuje... Tokrat Velikonja v vlogi podajalca, Tavares v petmetrskem prostoru čez gol

46' - začetek drugega polčasa

1:0 MEZGA (46)
    Ni se še iztekla prva minuta drugega polčasa in žoga v mreži Primorja... Mezga je po uspešnem preigravanju na desni strani popeljal žogo do roba kazenskega prostora in jo natančno poslal v desni kot.

49' - Tavares in Velikonja sta spretno pripeljala žogo do položaja za udarec, Milec v zaključku med dvobojem ena na ena v vratarja
    50' - Božjak je preprečil drugi zadetek tudi v naslednji akciji, uspel je ustaviti Mezgo med poskusom, da bi ga z žogo obšel
    53' - odločneje v napad tudi nogometaši Primorja, ušel je Živec, prišel do soočenja z Radanom, toda mariborski vratar se je izkazal z uspešnim posredovanjem
    58' - rumeni karton Mejač zaradi prekrška ob desni stranski črti
    60' - Tavares znova pošilja žogo v mrežo, a mu zadetek ni priznan, tokrat zaradi prepovedanega položaja

2:0 MEZGA (61)
    In še drugič se trese mreža gostov... Po spretni akciji Milec na desno stran do Mezge, Dejan pa še drugič učinkovito zaključuje akcijo. Z udarcem v zgornji desni kot.

67' - dvoboj Tavares-Božjak spet končan z uspešnim posredovanjem vratarja, po dobro odmerjenem udarcu s 14 metrov odbil v kot
    71' - Mezga v lovu na hat-trick... V prazen prostor mu je podal Tavares, tokrat pa ob udarcu Mezge nova obramba razpoloženega vratarja Primorja
    75' - po treh menjavah pri gostih pa še prva v domači ekipi, iz igre z bučnim aplavzom dvakratni strelec Dejan Mezga, priložnost Tomislavu Pavličiću
    82' - iz igre Velikonja, namesto njega Berić
    89' - niz priložnosti je dopolnil še Berić, po podaji Cvijanovića ni bil natančen pri udarcu z 10 metrov
    90' - in še zadnja menjava, Milec-Rep
    90' - tri minute sodniškega podaljška
    90+1' - takoj po vstopu do udarca tudi Rep, žoga se je odbila na rob kazenskega prostora, Rep brez obotavljanja, Božjak brani