25
Jelečević Boštjan

Ušli na plus deset
NK MARIBOR - RUDAR 2:1 (1:1)

23.4.2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. 1. SNL, 29. krog. 4000 gledalcev. Glavni sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik). Pomočnika: Franci Pavlič (Laze v Tuhinju) in Dejan Švarc (Ivančna Gorica). Četrti sodnik: Boris Tošeski (Medvode). Delegat: Jože Tomšič (Ljubljana).

NK MARIBOR: Radan - Majer, Potokar, Rajčević, Viler - Pavličić (od 58. Mejač), Dodlek (od 74. Filipović), Cvijanović, Da Silva (od 77. Rep) - Tavares, Velikonja. Klop: Topić, Vidović, Mejač, Rešek, Filipović, Rep, Ploj. Trener: Darko Milanič.

RUDAR VELENJE: Jahić, Jelečevič, Berko, Cipot, Jeseničnik, Tolimir (od 84. Bratanović), Mujaković, Trifković, Kelenc (od 65. Roj), Rotman (od 89. Mešić), Čadikovski. Klop: Savić, Bratanovič, Mešić, Roj, Korun, Grbić, Dedič. Pomočnik trenerja: Roman Plesec.

Strelci: 1:0 Velikonja (18), 1:1 Rotman (42), 2:1 Viler (80)

Rumeni karton: Rotman (21), Majer (90), Radan (90+3)

1' - po napovedih je v mariborsko začetno enajsterico namesto kaznovanega Mezge uvrščen Pavličić, ob sproščenem mestu tujca pa prvič tudi Gabriel Da Silva
    3' - hitro se je odprla priložnost prav Pavličiću po uspešni akciji Tavaresa na levi strani, toda pri zaključnem udarcu ni uspel spraviti žoge mimo vratarja
    6' - še enkrat poskus Pavličića, tokrat z 22, 23 metrov čez gol
    15' - obetaven začetek, še ena uspešna akcija, Majer z desne strani do Tavaresa, ki je lepo sprejel žogo in podal Cvijakoviću, njegov udarec z 18 metrov pa ni bil dovolj natančen

1:0 VELIKONJA (18)
    Veselje na tribunah, žoga je v velenjski mreži! V vlogi asistenta Viler, z desno nogo, po podaji v kazenski prostor pa spretno vtekanje Velikonje, ki je z glavo pospravil žogo v levi kot za prvi gol v vijoličastem pred domačim občinstvom.

30' - prvi poskus gostov, Trifković z razdalje, Radan odbil v kot
    41' - spreten prodor Da Silve po levi strani in uporabna povratna podaja za Cvijanovića, dober udarec, toda žoga je zadela Cipota, ki jo je preusmeril v kot

1:1 Rotman (42)
    Izenačenje, zadel je Rotman. Po uspešnem preigravanju in udarcu z roba kazenskega prostora v desni kot.

45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez menjav na eni ali drugi strani
    56' - prva nevarnost v drugem polčasu pred mariborskimi vrati, kot je izvajal Mujaković, Berko z glavo z dobro odmerjenim udarcem, toda odlično posredovanje Radana
    58' - prva menjava za spremembo ritma, namesto Pavličića Mejač, tokrat v bolj ofenzivni vlogi na desni strani zvezne vrste
    68' - obetavna akcija Maribora, Tavares silovito z roba kazenskega prostora, vratar Jahič je žogo odbil, do Da Silve, ki pa v nadaljevanju akcije ni bil natančen
    74' - iz igre Dodlek, v igro Filipović
    77' - še zadnja sprememba v moštvu, Rep namesto Da Silve

2:1 VILER (80)
    Spet vodstvo in hkrati odločilen trenutek tekme! Prosti strel ob desni stranski črti, k žogi je pristopil Viler, pogledal, dobro nameril in poslal žogo čez vse igralce in vratarja Jahiča v mrežo. Ne bi si mogel izbrati bolj primernega trenutka za prvi gol v vijoličastem...

90' - rumeni karton Majer, zaradi prekrška ob desni stranski črti
    90' - še tri minute sodniškega podaljška