25
Jeleevi Botjan

Uli na plus deset
NK MARIBOR - RUDAR 2:1 (1:1)

23.4.2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. 1. SNL, 29. krog. 4000 gledalcev. Glavni sodnik: Davor Drenik (Hrastnik). Pomonika: Franci Pavli (Laze v Tuhinju) in Dejan varc (Ivanna Gorica). etrti sodnik: Boris Toeski (Medvode). Delegat: Joe Tomi (Ljubljana).

NK MARIBOR: Radan - Majer, Potokar, Rajevi, Viler - Pavlii (od 58. Meja), Dodlek (od 74. Filipovi), Cvijanovi, Da Silva (od 77. Rep) - Tavares, Velikonja. Klop: Topi, Vidovi, Meja, Reek, Filipovi, Rep, Ploj. Trener: Darko Milani.

RUDAR VELENJE: Jahi, Jeleevi, Berko, Cipot, Jeseninik, Tolimir (od 84. Bratanovi), Mujakovi, Trifkovi, Kelenc (od 65. Roj), Rotman (od 89. Mei), adikovski. Klop: Savi, Bratanovi, Mei, Roj, Korun, Grbi, Dedi. Pomonik trenerja: Roman Plesec.

Strelci: 1:0 Velikonja (18), 1:1 Rotman (42), 2:1 Viler (80)

Rumeni karton: Rotman (21), Majer (90), Radan (90+3)

1' - po napovedih je v mariborsko zaetno enajsterico namesto kaznovanega Mezge uvren Pavlii, ob sproenem mestu tujca pa prvi tudi Gabriel Da Silva
    3' - hitro se je odprla prilonost prav Pavliiu po uspeni akciji Tavaresa na levi strani, toda pri zakljunem udarcu ni uspel spraviti oge mimo vratarja
    6' - e enkrat poskus Pavliia, tokrat z 22, 23 metrov ez gol
    15' - obetaven zaetek, e ena uspena akcija, Majer z desne strani do Tavaresa, ki je lepo sprejel ogo in podal Cvijakoviu, njegov udarec z 18 metrov pa ni bil dovolj natanen

1:0 VELIKONJA (18)
    Veselje na tribunah, oga je v velenjski mrei! V vlogi asistenta Viler, z desno nogo, po podaji v kazenski prostor pa spretno vtekanje Velikonje, ki je z glavo pospravil ogo v levi kot za prvi gol v vijoliastem pred domaim obinstvom.

30' - prvi poskus gostov, Trifkovi z razdalje, Radan odbil v kot
    41' - spreten prodor Da Silve po levi strani in uporabna povratna podaja za Cvijanovia, dober udarec, toda oga je zadela Cipota, ki jo je preusmeril v kot

1:1 Rotman (42)
    Izenaenje, zadel je Rotman. Po uspenem preigravanju in udarcu z roba kazenskega prostora v desni kot.

45' - minuta sodnikega podaljka
    KONEC PRVEGA POLASA

46' - zaetek drugega polasa brez menjav na eni ali drugi strani
    56' - prva nevarnost v drugem polasu pred mariborskimi vrati, kot je izvajal Mujakovi, Berko z glavo z dobro odmerjenim udarcem, toda odlino posredovanje Radana
    58' - prva menjava za spremembo ritma, namesto Pavliia Meja, tokrat v bolj ofenzivni vlogi na desni strani zvezne vrste
    68' - obetavna akcija Maribora, Tavares silovito z roba kazenskega prostora, vratar Jahi je ogo odbil, do Da Silve, ki pa v nadaljevanju akcije ni bil natanen
    74' - iz igre Dodlek, v igro Filipovi
    77' - e zadnja sprememba v motvu, Rep namesto Da Silve

2:1 VILER (80)
    Spet vodstvo in hkrati odloilen trenutek tekme! Prosti strel ob desni stranski rti, k ogi je pristopil Viler, pogledal, dobro nameril in poslal ogo ez vse igralce in vratarja Jahia v mreo. Ne bi si mogel izbrati bolj primernega trenutka za prvi gol v vijoliastem...

90' - rumeni karton Majer, zaradi prekrka ob desni stranski rti
    90' - e tri minute sodnikega podaljka