Primorje - Maribor 1:2
ŠAMPIONI!

21.5.2011 Ajdovščina, mestni stadion. 300 gledalcev. Glavni sodnik: Andrej Žnidaršič. Pomočnika: Rafael Ajdovec (oba Kranj) in Dejan Švarc (Ivančna Gorica). Četrti sodnik: Dejan Balažič (Šmarje Sap). Delegat: Stojan Bole (Sežana).

PRIMORJE: Suhonjič, Vidmar, Škrbina, Marič, Ostojič, Dežmar, Kolman (od 80. Marc), Božičič, Jukan, Božič, Lo Duca. Klop: Božjak, Jazbar, Marc, Mulahmetović, Huskić. Predstavnik kluba: Miran Lulik.

NK MARIBOR: Radan - Majer (od 82. Črnic), Potokar, Rajčević, Viler - Mezga (od 43. Rep), Filipović (od 46. Berić), Cvijanović, Da Silva - Tavares, Velikonja. Klop: Topić, Črnic, Vidović, Rešek, Ploj, Berić, Rep. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 1:0 Kolman (43), 1:1 Tavares (71), 1:2 Berić (85)

Rumeni karton: Potokar (60), Rep (66)

Rdeči karton: Rep (77, 2R)

1' - po vmesni negotovosti med tednom sta moštvi na igrišču, konec je dvomov o morebitni odpovedi tekme, ki bo potekala ob vetrovnem vremenu. Naša začetna enajsterica v pričakovani zasedbi, pri gostiteljih se nekateri posamezniki niso odločili za nastop
    3' - prva priložnost, kot je izvajal Mezga, Tavares pa v kazenskem prostoru ni zadel žoge iz obrata
    4' - še obetavnejša situacija, Da Silva spretno v prazen prostor za Tavaresa, kapetan do soočenja z vratarjem, udarec po tleh, toda Suhonjič brani
    7' - hitra akcija, da Silva za Velikonje, njegov udarec z 20 metrov pa je ustavil vratar Suhonjič in žogo odbil v kot
    15' - prevlada mariborske ekipe, z odločnostjo, da se čim prej pride do vodilnega zadetka
    17' - mreža Primorja se je zatresla, vendar je gol Tavaresa razveljavljen... Ob sprejemu žoge po podaji Da Silve je bil v prepovedanem položaju
    19' - prvič v okvir vrat tudi Ajdovci, Jukan iz prostega strela z 22, 23 metrov, Radan je žogo ujel
    28' - spretna kombinacija, zaključek Velikonje, žoga čez vratarja Suhonjiča, toda prečnik...
    39' - po nekaj vmesnih aktivnejših ajdovskih minutah se igra spet seli na nasprotno polovico igrišča, Tavares do Vilerja, uspešen prodor, vendar udarec z desno nogo mimo desne vratnice
    43' - zaradi poškodbe mora z igrišča Mezga, namesto njega v zvezno vrsto Rep

1:0 Kolman (43)
    Akcija gostiteljev po sredini mariborske polovice igrišča, Kolmanu se je odprl prostor za udarec in izkoristil je priložnost. Z 20 metrov je natančno nameril in premagal vratarja Radana

45' - minuta sodniškega podaljška
    45+1' - pred zadnjim sodniškim žvižgom po podaji Tavaresa do udarca še Da Silva, z 12, 13 metrov čez gol

46' - po preobrat z novim napadalnim adutom, Berić je zamenjal Filipovića
    47' - takoj kot, po vmesnem odbijanju žoga do Rajčevića, udarec s 13, 14 metrov, ob desni vratnici
    50' - po dolgi akciji Tavares z glavo, vratar Suhonjič odbil v kot
    54' - spet okvir vrat preprečuje, da bi se zatresla domača mreža. Nameril je Tavares, s 13, 14 metrov proti levemu kotu, žoga pa od vratnice nazaj na igrišče
    58' - tudi to ni zadetek... Berić do dvoboja ena na ena z vratarjem, ni pa uspel spraviti žoge mimo njega za izenačenje
    60' - rumeni karton Potokar zaradi prekrška nad Božičem na domači polovici igrišča
    66' - rumeni karton tudi Repu, s prekrškom je ustavil Jukana
    70' - še ena priložnost, Berić z glavo, tik ob desni vratnici

1:1 TAVARES (71)
    Po tolikih priložnostih se je mreža morala zatresti. Rep je poslal uporabno žogo v kazenski prostor, Tavares pa jo je v petmetrskem prostoru usmeril, kamor je želel. Za hrbet vratarja Suhonjiča.

77' - končnica z igralcem manj na mariborski strani, Rep je med preigravanjem v kazenskem prostoru obležal na tleh, vendar je sodnik to potezo označil kot poskus izsiljevanja enajstmetrovke in mu pokazal drugi rumeni karton
    82' - še zadnja menjava v naših vrstah, iz igre Majer, v igro Črnic

1:2 BERIĆ (85)
    Goool! Po kotu, ki ga je izvajal Da Silva, je Rajčević ostal v napadu in poskrbel za veliko asistenco. Podal je po tleh do Berića, ki je zabil žogo v mrežo!

90' - tri minute sodniškega podaljška