Vuk Slobodan
trener: Darko Birjukov

Superpokal
NK MARIBOR - NK DOMALE 1:2 (0:1)

8.7.2011 Superpokal 2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin). Pomonika: Milan Kogej (Idrija) in Matej uni (Kranj). etrti sodnik: Andrej Tratnjek (Murska Sobota). Delegat: Aldo Knafelc (Koper).

NK MARIBOR: Pridigar - Milec, Vidovi, Rajevi, Viler - Mezga, Mertelj, Filipovi (od 70. Cvijanovi), Ibraimi - Vola (od 46. Tavares), Beri (od 81. Velikonja). Klop: Radan, Arghus, Meja, Cvijanovi, Jeli, Velikonja, Tavares. Trener: Darko Milani.

NK DOMALE: Vidmar, Elsner, Knezovi, Zec, Apati, Teinovi, Juninho, Horvat, Geri (od 46. Grbi), Vuk (od 71. Smukavec), Aziri (od 58. Zadnikar). Klop: Balai, Topi, Diallo, Grbi, Smukavec, Zadnikar, Poeg Vanca. Trener: Darko Birjukov.

Strelci: 0:1 Juninho (9), 0:2 Knezovi (51), 1:2 Ibraimi (61)

Rumeni karton: Apati (45), Vidovi (90+3)

1' - otvoritev uradnega dela sezone v Ljudskem vrtu, boj za prvo trofejo, namenjeno zmagovalcu superpokala. Na sveanosti pred zaetnim sodnikim vigom je po izboru asnika Sportske novosti Marcos Tavares dobil priznanje za najboljega nogometaa SNL v sezoni 2010/11, Darko Milani pa za najboljega trenerja

0:1 Juninho (9)
    Prvi domalski napad in vodstvo pokalnih zmagovalcev. Po predloku Azirija z desne strani Pridigar ni uspel umiriti oge, odbila se je do Juninha, ki jo je poslal po tleh v desni kot

19' - kombinatorna mariborska akcija po desni strani, Mezga po preigravanju do udarca v nasprotni kot, oga ob desni vratnici
    25' - domalski protinapad po levi strani, zakljuek Juninha mimo gola
    31' - akcija Domalanov z globinsko podajo v kazenski prostor, Pridigar pravoasno pred Azirijem
    36' - izenaenje prepreeno pred golovo rto... Kot je izvajal Ibraimi, Beri z glavo nameril proti levemu kotu, kjer sta vratar Vidmar in Apati s skupnimi momi odbila ogo in ji prepreila pot v mreo
    45' - minuta sodnikega podaljka
    KONEC PRVEGA POLASA

46' - zaetek drugega polasa z aplavzom za Marcosa Tavaresa, ki je vstopil v igro namesto Daliborja Volaa
    48' - ivahno nadaljevanje, dvakrat zapored gronja za vratarja Vidmarja. Najprej je prepreil namero Mezgi, ki je uel branilcem in priel do udarca v desni kot. Vidmar je ogo odbil, nato pa zakljuek Filipovia z razdalje, domalski vratar e enkrat uspeen pri posredovanju

0:2 Knezovi (51)
    Toda na drugi strani povianje vodstva, spet po prekinitvi. Horvat je poslal predloek v kazenski prostor, Knezovi pa z glavo za novo domalsko veselje.

57' - po dalji akciji Viler z razdalje, Vidmar odbil v kot

1:2 Ibraimi (61)
    Moralo se je nekaj zgoditi tudi na nasprotni strani... Znianje zaostanka z izjemnim zadetkom. Beri je podal do Ibraimija, ki se je odloil za udarec in silovito zabil ogo v desni zgornji kot. Najlepi scenarij premiere za naega novega lana.

67' - odloitev, ki je razburila obinstvo, po udarcu Tavaresa brez kota, eprav se je oga na poti proti desnemu kotu odbila od nasprotnega branilca in zletela ob vratnici
    70' - druga menjava v naih vrstah, Cvijanovi namesto Filipovia
    80' - obetavna prilonost, Milec je podal pred gol, Beri z glavo, toda ob vratnici
    81' - in e zadnja menjava, v igro Velikonja s posebno opornico, iz igre Beri
    82' - kakna odloitev, neverjetno... Tavares je tekel proti golu, vratar Vidmar ga je zbil na tla, toda brez enajstmetrovke. Protesti niso zalegli, sodnik Jug je vztrajal pri odloitvi
    90' - tiri minute sodnikega podaljka
    90+4' - med mariborskimi napadi na drugi strani do udarca Juninho, oga od vratnice v kot in zadnji sodniki vig. Zmagovalec superpokala 2011 je NK Domale.