trener: Miran Srebrnič

Za uvod zmaga
NK MARIBOR - HIT GORICA 2:1 (0:0)
Dalibor Volaš
16.7.2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prvaliga.si, 1. krog. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Pomočnika: Janez Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Robert Vukan (Apače). Četrti sodnik: Sašo Habjanič (Murska Sobota). Delegat: Danilo Kacijan (Cankova).
NK MARIBOR: Pridigar – Milec, Vidović, Arghus, Trajkovski – Mezga (od 90. Filipović), Mertelj (od 66. Volaš), Cvijanović, Da Silva (od 60. Jelić) – Berić, Velikonja. Klop: Radan, Mejač, Filipović, Dodlek, Črnic, Jelić, Volaš. Trener: Darko Milanič.
HIT GORICA: Simčič, Buzeti, N. Mevlja, Zarifović, A. Jogan, M. Mevlja, Kovačević, Arčon (od 67. Gregorič), Galešić (od 90+2' Martinović), Plut (od 88. K. Jogan), Vicente. Klop: Štrukelj, Širok, Gregorič, Martinović, Rakušček, K. Jogan, Vetrih. Trener: Miran Srebrnič.

Strelci: 0:1 Zarifović (68), 1:1 Velikonja (80), 2:1 Mezga (83, 11m)

Rumeni karton: N. Mevlja (42), Mertelj (43), M. Mevlja (51), Arghus (52), Plut (54), Jelić (73), Galešić (90)

Rdeči karton: N. Mevlja (64)

1' - otvoritev ligaške sezone v Ljudskem vrtu ob precejšnjih težavah. Darko Milanič je moral sestavljati moštvo ob posvetu z medicinsko službo, v boj za prve točke ne moreta Tavares in Ibraimi, manjkata tudi Rajčević zaradi težav s kolenom ter Viler s trebušnim zidom. V začetni enajsterici tako prvič 19-letni Dejan Trajkovski, dosedanji član mladinske ekipe, ki bo zavzel mesto ob levi stranski črti
8' - po prekršku nad Berićem prosti strel, z 22, 23 metrov Velikonja čez gol
20' - do prvega udarca gostje, Plut po protinapadu z 20 metrov mimo desne vratnice
21' - akcija z mariborske desne strani Milec, Berić, Da Silva, njegov zaključek z udarcem po tleh ob desni vratnici
30' - najlepša priložnost doslej, Cvijanović je izvajal prosti strel z leve strani, Mertelj z glavo nazaj v sredino, Berić je nameril proti zgornjemu desnemu kotu, toda žogo poslal čez prečnik
35' - obrambna igra s prežanjem na protinapade je bila po predvidevanjih goriška značilnost, po hitri nasprotni akciji Arčon z razdalje, Pridigar ni dovolil presenečenja
40' - nova grožnja za vratarja Simčiča, Mezga po samostojnem prodoru v kazenskem prostoru do udarca, vendar v zunanji del mreže
42' - Cvijanović je z leve strani našel Berića v gneči v kazenskem prostoru, poskus z glavo, Simčič brani
43' - rumeni karton Mertelj, ki je s prekrškom ustavil protinapad Vicenteja
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez menjav na eni ali drugi strani
51' - trenutek, ko bi darilo lahko prineslo vodstvo... Vratar Simčič je zapustil kazenski prostor, poskus izbijanja žoge v sodelovanju z obrambno vrsto mu ni uspel, Velikonja bi se lahko sprehodil z žogo proti praznim vratom, če bi prišel do žoge, vendar mu je spodrsnilo in Goričani so uspeli odpraviti nevarnost
52' - rumeni karton Arghus zaradi prekrška nad Kovačevićem
60' - nov obraz v mariborskem moštvu za spremembo ritma, Jelić namesto Da Silve
61' - naveza Vicente-Plut je poskrbela za grožnjo z desne strani, Pridigar uspešnejši ob poskusu Pluta iz bližine
64' - gostje ostajajo z igralcem manj, Nejc Mevlja si je po prekršku nad Mertljem na sredini igrišča prislužil še drugi rumeni karton
65' - po preigravanju na robu kazenskega prostora do udarca Vicente, mimo leve vratnice
66' - menjava za še napadalnejšo igro, Volaš namesto Mertlja
66' - naslednji je zapretil Velikonja, Simčič je žogo po njegovem udarcu z leve strani odbil v kot, po kotu Arghus z glavo čez gol

0:1 Zarifović (68)
Po vseh mariborskih napadih pa vodstvo gostov. Kot je izvajal Galešić, najvišji v skoku Zarifović, ki je z glavo usmeril žogo v mrežo.

73' - rumeni karton Jelić, s prekrškom je ustavil protinapad Vicenteja
75' - Jelić tudi v akciji na drugi strani, na levi strani je ušel spremstvu, si umiril žogo, udarec ob desni vratnici
75' - Vicente po prodoru do kazenskega prostora, meril je visoko, pod prečnik, Pridigar odbil v kot
78' - naslednja v nizu priložnosti, posredovanje pred Volašem Simčiču ni povsem uspelo, Berić pa je v nadaljevanju akcije zadel Zarifović in žoga se je odbila v kot, po kotu ni bil uspešen Velikonja

1:1 VELIKONJA (80)
Po tolikih situacijah, iz katerih bi se lahko izcimilo več, izenačenje! Kot je izvajal Mezga, Velikonja pa spretno poslal žogo v mrežo.

2:1 MEZGA (83, 11M)
Pritisk se je nadaljeval in po prekršku Jogana nad Berićem v kazenskem prostoru enajstmetrovka! Vlogo izvajalca je prevzel Mezga in poslal žogo v desni kot, toda sodnik je zahteval ponovitev udarca zaradi prehitrega vtekanja v kazenski prostor. Slavljenec Dejan je ohranil mirne živce, v ponovljenem poskusu nameril v isto smer in tokrat tudi uradno 2:1. Zadetek Mezge, ki si je tako izpisal najlepšo čestitko za 26. rojstni dan.

90' - tekma prehaja v zaključni del, še zadnja menjava v domačih vrstah, iz igre Mezga, v igro Filipović
90' - kar pet minut sodniškega podaljška