Joao Gabriel Da Silva
trener: Darko Milanič

Iz Lendave
NAFTA - NK MARIBOR 1:2 (0:1)

23.7.2011 Lendava, športni park. 1. SNL, drugi krog. 1200 gledalcev. Glavni sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj). Pomočnika: Andrej Kokolj (Škofljica) in Rafael Ajdovec (Kranj). Četrti sodnik: Dragoslav Perić (Kranj). Delegat: Sandi Kranjec (Grosuplje).

NAFTA: Ajlec, Korošec, Levačič, Jerebic (od 75. Vöröš), Matjašec, Vaš, Lesjak, Tomažič-Šeruga, Sreš (od 70. Stojko), Vinko, Zelko (od 59. Polareczki). Klop: Prša, Raduha, Stojko, Polareczki, Karnet, Vöröš, Vori. Trener: Stanko Preradovič.

NK MARIBOR: Handanović - Mejač, Vidović, Rajčević, Trajkovski - Ibraimi (od 88. Rep), Mertelj, Cvijanović, Da Silva (od 90. Dodlek) - Tavares (od 69. Berić), Volaš. Klop: Pridigar, Milec, Arghus, Dodlek, Rep, Velikonja, Berić. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Volaš (37), 0:2 Berić (84), 1:2 Polareczki (88)

Rumeni karton: Korošec (5), Matjašec (45), Polareczki (83), Levačič (90)

1' - med dvema evropskima preizkušnjama prvenstveno gostovanje v Lendavi, z nekaj rotacijami v začetni enajsterici in s premiero Jasmina Handanovića v mariborskem moštvu. Ob tem pa prvi nastop v novih Adidasovih dresih po vmesnem igranju v začasni opremi
    4' - prvi udarec v okvir vrat, Tavares po prodoru z 20 metrov, Ajlec brani
    5' - takoj pa tudi prvo posredovanje Jasmina Handanovića, Lesjak je po akciji gostiteljev po sredini ob vstopu v kazenski prostor spretno nameril v desni spodnji kot, izkazal se je novi mož v mariborskih vratih
    8' - poskus Vaša z 18 metrov, Handanović je bil dobro postavljen
    9' - hiter mariborski protinapad, Volaš je pritekel do soočenja z domačim vratarjem, vendar nameril mimo desne vratnice
    20' - Cvijanović s spretno globinsko podajo do Mertlja, ki se mu je odprla pot do vrat, toda na robu kazenskega prostora ga je z drsečim posredovanjem ustavil Levačič in izbil žogo
    30' - živahno dogajanje na igrišču, pobuda na mariborski strani, Lendavčani pa ne razmišljajo le o obrambi, ampak želijo iskati pot do zaključnega udarca

0:1 VOLAŠ (37)
    Vodstvo! Ibraimi je izvajal prosti strel z leve strani, Rajčević se izvlekel na rob na desni strani, potisnil žogo v sredino kazenskega prostora, kjer je Volaš pozorno spremljal akcijo in premagal vratarja Ajleca z usmerjanjem žoge v levi kot.

45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez menjav na eni ali drugi strani
    57' - Lendavčanom je uspela hitra akcija po levi strani, ušel je Vinko, prišel do soočenja z mariborskim vratarjem, ki je ob posredovanju toliko spremenil smer žogi, da je zadela vratnico in se odbila nazaj na igrišče
    69' - prva menjava v naših vrstah, Berić namesto Tavaresa
    71' - Volaš in Berić sta ušla po desni strani, Berić ob podaji Volaša v branilca Nafte, žoga se je odbila do Ibraimija, ki je nameril proti desnemu kotu, toda žoga ob vratnici
    77' - Berić po spretnem sprejemu žoge do udarca iz obrata v kazenskem prostoru proti levemu kotu, izkazal se je vratar Ajlec
    78' - Cvijanović z razdalje, Ajlec je skušal ujeti žogo, a jo uspel odbiti le v kot
    79' - po kotu pa obetavna situacija za Volaša, nepričakovano se je pred golom žoga odbila do njega, toda udarec čez prečnik

0:2  BERIĆ (84)
    Trud se je obrestoval, po zaporednih poskusih žoga drugič v lendavski mreži. Znova sta v akciji za zadetek sodelovala Rajčević in Ibraimi, Rajčević je požrtvovalno z drsečim posredovanjem spravil žogo do Ibraimija, sledil je natančen predložek v kazenski prostor, Berić pa z glavo zanesljivo mimo domačega vratarja.

1:2 Polareczki (88)
    Toda domači nogometaši niso obupali. Po predložku Vinka z leve strani je Polareczki pritekel v petmetrski prostor in spravil žogo ob levi vratnici.

90' - štiri minute sodniškega podaljška
    90+4' - v zadnji akciji predložek Berića za Volaša, z glavo proti desnemu kotu, Ajlec brani