Stojnić Petar
trener: Milan Đuričić

3 x 3 = 9
NK MARIBOR - RUDAR VELENJE 2:1 (0:0)

30.7.2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prvaliga.si, 3. krog. 1200 gledalcev. Glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj). Pomočnika: Mitja Podobnik (Veliki Gaber) in Janez Podgornik (Vrhnika). Četrti sodnik: Štefan Fekonja (Lendava). Delegat: Janko Ponikvar (Ljubljana).

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Vidović, Arghus (od 67. Rajčević), Trajkovski - Črnic (od 90. Rep), Mertelj, Filipović (od 55. Tavares), Ibraimi - Velikonja, Volaš. Klop: Pridigar, Rajčević, Mejač, Dodlek, Rep, Tavares, Berić. Trener: Darko Milanič.

RUDAR VELENJE: Savić, Dedić, Berko, Stojnić, Jeseničnik, Tolimir, Trifković, Mujaković (od 85. Djokić), Rotman, Podlogar (od 67. Bizjak), Majcen (od 67. Purišić). Klop: Fink, Ihbeisheh, Bizjak, Purišić, Djokić, Novaković, Korun. Trener: Milan Đuričić.

Strelci: 1:0 Velikonja (69), 2:0 Črnic (80), 2:1 Djokić (88)

Rumeni karton: Mujaković (36), Trajkovski (47), Rotman (74)

1' - pred nestrpno pričakovanim povratnim obračunom z Maccabijem se ne zapostavlja pomena državnega prvenstva, po dveh zaporednih ligaških zmagah v boj za tretjo. Proti Velenjčanom na igrišču moštvo z nekaj rotacijami, a s povečano željo po dokazovanju. Priložnost tudi za Matica Črnica
    2' - takoj nevarnost pred gostujočimi vrati, Trajkovski z leve strani v kazenski prostor do Volaša, dober poskus, žoga ob desni vratnici v zunanji del mreže
    6' - prvič v okvir vrat Velenjčani, kot je izvajal Mujaković, z glavo Berko, Handanović je žogo ujel
    8' - po vračanju žoge Vidovića do vratarja Handanovića je prišel do udarca na robu kazenskega prostora Podlogar, poskusil z lobom, Vidović pa je tekel za žogo in jo izbil z glavo v kot
    20' - obe ekipi z željo po ustvarjalnosti, Velenjčani niso prišli v Ljudski vrt le z namenom po obrambni igri
    35' - po igri brez izrazitejših priložnostih poskus Rotmana z 18 metrov, čez prečnik
    36' - rumeni karton Mujaković, ki je s prekrškom ustavil Črnica med akcijo na gostujoči polovici igrišča
    37' - kot je izvajal Ibraimi, žoga je v kazenskem prostoru preletela vse igralce, padla pred Filipovića, ki pa je ni uspel zadeti, kot je želel in nov napad je začel vratar Savić
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb na eni ali drugi strani
    47' - rumeni karton Trajkovski, po posredovanju pred Podlogarjem, prosti strel z 18 metrov je izvajal Mujaković, Handanović je bil dobro postavljen
    52' - akcija v režiji najmlajših članov domače enajsterice, Črnic na levo stran do Trajkovskega, po njegovem udarcu je vratar Savić odbil žogo v kot
    55' - poteza za nov napadalni zagon, na igrišče Tavares namesto Filipovića
    56' - ob podaji na rob mariborskega kazenskega prostora je kazalo, da gre za prepovedan položaj, igra se je nadaljevala, Majcen je sprejel žogo in prišel do soočenja z vratarjem, toda Handanović zmagovalec dvoboja ena na ena
    61' - akcija za aplavz s tribun, do udarca z 22, 23 metrov Mertelj, žoga proti desnemu kotu, a ob vratnici
    65' - pritisk se stopnjuje, po kombinatorni akciji Milec z ostro podajo po tleh v petmetrski prostor, Stojnić z drsečim posredovanjem izbil pred Volašem
    66' - nevarnost tudi pred mariborskimi vrati, najprej uspešno posredovanje Handanovića, zadnji do udarca Podlogar, ki pa je žogo poslal čez gol
    67' - zaradi poškodbe ob tej akciji z igrišča Arghus, v igro Rajčević

1:0 VELIKONJA (69)
    Zadetek ob pravem trenutku. Začetnik akcije s predložkom v kazenski prostor Milec, Volaš z glavo proti desnemu kotu, akcijo pa je zbrano spremljal Velikonja in ob vratnici potisnil žogo v mrežo.

75' - obetavna situacija za povišanje vodstva, Ibraimi je spretno potisnil žogo do Volaša, ki mu je nasproti pritekel Savić, Volaš je dvignil žogo čez vratarja, a je zletela mimo vrat
    79' - po preigravanju na levi strani Tavares pošilja žogo pred gol, Volaš z glavo ni bil dovolj natančen

2:0 ČRNIC (80)
    Po zaporednih napadih žoga še drugič v velenjski mreži! Ibraimi na robu kazenskega prostora do Črnica, ki je z udarcem po tleh zadel desni kot in premagal vratarja Savića. Prvi ligaški gol nadarjenega 19-letnika za NK Maribor!

2:1 Djokić (88)
    Gostje se niso predali in Djokić, ki je tri minute pred tem prišel v igro, je zmanjšal zaostanek. Po samostojni akciji je odlično nameril in z natančnim udarcem spravil žogo v mrežo. Prava mojstrovina!

90' - še zadnja menjava, ob aplavzu s tribun iz igre Črnic, v igro Rep
    90' - tri minute sodniškega podaljška