70
trener: Darko Milanič

Še vedno 100-odstotni
TRIGLAV - NK MARIBOR 0:2 (0:1)

6.8.2011 Kranj, športni center. Prvaliga.si, 4. krog. 800 gledalcev. Glavni sodnik: Roberto Ponis (Koper). Pomočnika: Primož Arhar (Vrhnika) in Marko Stančin (Ljubljana). Četrti sodnik: Damir Skomina (Koper). Delegat: Drago Vrenk (Brezovica pri Ljubljani).

TRIGLAV: Gracar, Košnik (od 64. Đurković), Najdenov, Stjepanović, Brajič, Dolžan, Sever, Ovčina, Jelar (od 74. Romić), Krcič, Burgar (od 80. Loboda). Klop: Pelko, Gaberšček, Loboda, Romič, Stanarevič, Đurkovič, Peternel. Trener: Siniša Brkič.

NK MARIBOR: Handanović - Mejač, Vidović, Arghus, Trajkovski - Mezga, Mertelj, Cvijanović, Ibraimi (od 75. Velikonja) - Tavares (od 88. Filipović), Berić. Klop: Radan, Črnic, Filipović, Milec, Velikonja, Volaš, Rajčević. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 0:1 Berić (45), 0:2 Mezga (71, 11m)

Rumeni karton: Vidović (11), Trajkovski (22), Berić (36), Stjepanović (59), Najdenov (67)

1' - po evropski sredi vrnitev na domače prizorišče, v Kranju brez razporejanja moči, začetna enajsterica brez večjih sprememb, kot zanimivost pa velja omeniti, da je moštvo obiskal Josip Iličić pred prihodom na reprezentančni zbor
    5' - prva priložnost za Kranjčane, po dolgi podaji je Burgar ušel branilcem, prišel do soočenja z mariborskim vratarjem, toda Handanović je iz dvoboja ena na ena izšel kot zmagovalec, uspel je odbiti žogo v kot
    8' - Mezga po prodoru z leve strani s predložkom pred gol, Berić za nekaj centimetrov prekratek v skoku
    11' - rumeni karton Vidović, s prekrškom je ustavil Severja pri krogu, ki označuje sredino igrišča
    22' - rumeni karton Trajkovski, s prekrškom je ob levi stranski črti ustavil Krciča
    32' - znova na preizkušnji Jasmin Handanović, Ovčina je uspel priti do udarca z 18 metrov, nameril proti desnemu kotu, toda posredovanje potnika na reprezentančni zbor, žogo je odbil v kot
    36' - Ibraimi je potisnil žogo v prazen prostor za Berića, ki jo je popeljal v kazenski prostor, po dvoboju z branilcem obležal na tleh, a mu je sodnik Ponis pokazal rumeni karton zaradi domnevnega izsiljevanja enajstmetrovke
    40' - po obdobju, ko jim ni uspelo izpeljati povezanih akcij proti zelo agresivni kranjski zasedbi, še ena obetavna situacija pred domačimi vrati, Berić s povratno podajo po tleh do Cvijanovića, ki pa je z osmih, devetih metrov poslal žogo čez prečnik

0:1 BERIĆ (45)
    Niz napadov v obdobju boljše igre za vodstvo. Ibraimi je podal do Mertlja, ki se ni odločil za udarec, ampak je podal naprej na desno stran do Tavaresa, ki je filigransko nameril pred gol in njegov predložek je Berić spremenil v zadetek. Jasno, da strelec takšnega kova iz bližine ni zapravil priložnosti in je z glavo poslal žogo mimo vratarja Gracarja.

45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb na eni ali drugi strani
    57' - velika priložnost za povišanje vodstva, Ibraimi do udarca ob samostojnem vstopu v kazenski prostor, meril je proti nasprotnemu kotu, toda žoga mimo gola
    59' - Trajkovski po uspešni akciji po levi strani s predložkom v petmetrski prostor, Berić v skoku skupaj z domačim branilcem, končalo se je s kotom
    62' - prosti strel je izvajal Mezga, žoga je preletela vse igralce, Tavares jo je dočakal za udarec z glavo in nameril mimo desne vratnice
    65' - imenitna akcija Mejača, po slalomu med domačimi branilci je prišel do zaključka z levo nogo, Gracar se je uspel toliko dotakniti žoge, da se je odbila v prečnik, nato pa jo je še na tleh uspel odbiti, ko je že čakal, da jo pošlje v mrežo Tavares
    70' - predložek Mejača, Sever je skušal odbiti žogo, vendar je igral z roko in enajstmetrovka

0:2 MEZGA (71, 11M)
    Vlogo izvajalca udarca z bele točke je prevzel Mezga in natančno poslal žogo v levi kot.

75' - prva menjava v naših vrstah, iz igre Ibraimi, v igro Velikonja
    82' - Trajkovski je ušel po levi strani, našel Velikonjo v kazenskem prostoru, ki pa ni uspel dobro zadeti žoge, Gracar jo je ujel
    86' - ob popolni prevladi še hitra akcija s podajo Mezge za Velikonjo, ki je tekel proti golu, toda brez natančnega zaključka
    88' - druga menjava: Filipović namesto Tavaresa
    90' - šest minut sodniškega podaljška zaradi nekaj prekinitev ob poškodbah