70
trener: Darko Milanič

Z desetimi do točke
HIT GORICA - NK MARIBOR 1:1 (0:0)

21.9.2011 Nova Gorica, Športni park. Prva liga, 10. krog. 1000 gledalcev. Glavni sodnik: Roberto Ponis (Koper). Pomočnika: Dejan Patarić (Izola) in Manuel Vidali (Gračišče). Četrti sodnik: Žiga Dobrun (Ljubljana). Delegat: Janko Ponikvar (Ljubljana).
    HIT GORICA: Simčič, Širok, Zarifović, N. Mevlja, Celcer, M. Mevlja, Kovačević (od 74. Rakušček), Galešić, Plut (od 81. Jogan), Vicente (od 90. Martinović), Stojanović. Klop: Brljak, Martinović, Arčon, Vetrih, Jogan, Gregorič, Rakušček. Trener: Miran Srebrnič.
    NK MARIBOR: Handanović – Milec, Rajčević, Arghus, Trajkovski (od 24. Majer) – Mertelj, Filipović, Cvijanović - Tavares (od 90. Potokar), Berić, Velikonja (od 68. Volaš). Klop: Radan, Potokar, Majer, Črnic, Jelić, Volaš, Ploj. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 1:0 Plut (65), 1:1 Tavares (90)

Rumeni karton: Trajkovski (17), Širok (34), Filipović (49), Vicente (68), M. Mevlja (70)

Rdeči karton: Mertelj (62)

1' - drugo zaporedno primorsko gostovanje v štirih dneh, tokrat z nekaj težavami pri sestavi ekipe zaradi poškodb in kazni (Mezga, Ibraimi, Mejač, Lesjak), premor je namenjen Vilerju. V Novi Gorici se z današnjo tekmo začenja druga četrtina prvenstva, naša ekipa v ofenzivni postavitvi, skupaj od prve minute Tavares, Berić in Velikonja
    5' - prvi udarec v okvir vrat gostiteljev, poskus Vicenteja po prodoru z desne strani, Handanović je dobro posredoval
    15' - med uvodnim delom dvoboja več pri žogi mariborski nogometaši
    17' - rumeni karton Trajkovski zaradi prekrška nad Vicentejem na domači polovici igrišča
    17' - še enkrat do zaključka Vicente, nameril je v levi spodnji del mreže, Handanović odbil v kot
    22' - Cvijanović in Milec sta pripravila nevarno akcijo po desni strani, Milec je podal do Berića, ki je iz težkega položaja spretno usmeril žogo proti levemu kotu, žoga ob vratnici
    24' - vratnica rešuje Goričane, po kotu do udarca z nogo Arghus, žoga od vratnice čez stransko črto
    24' - Trajkovski je po dvoboju z Galešićem padel na ramo, namesto njega v igro Majer
    29' - Tavares skoraj ob robu igrišča do predložka pred gol, Velikonja z glavo, žoga čez prečnik
    32' - Berić je popeljal žogo proti kazenskemu prostoru, se odločil za udarec z razdalje, vratar Simčič odbil v kot
    36' - žoga v okvir vrat zdaj tudi na drugi strani, Galešić je silovito nameril s prostega strela, Jasmin Handanović odbil v vratnico, nato odbijanje žoge iz nevarnega območja
    43' - še enkrat prosti strel Galešića z razdalje, mimo desne vratnice
    44' - Milec znova uspešno po desni strani, ostra podaja v petmetrski prostor, vratar Simčič je žogo kratko odbil, domači branilci so uspeli izbiti žogo
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez menjav na eni ali drugi strani
    49' - rumeni karton Filipović zaradi prekrška na sredini igrišča
    59' - prosti strel za Maribor z roba kazenskega prostora, z desne strani. Vlogo izvajalca je po kratki podaji Cvijanovića prevzel Tavares, nameril pa v vratarja Simčiča
    61' - enajstmetrovka za Goričane. Toda enajstmetrovka, ob kateri vsi ostali začudeni... Po gneči v kazenskem prostoru je Mertelj izbil žogo v kot, sodnik Ponis pa je na splošno presenečenje pokazal na belo točko
    62' - po razpravi s sodnikom je Ponis presenetil še z eno odločitvijo, z rdečim kartonom Mertlju. Pristopilo se je k izvajanju enajstmetrovke, z bele točke je nameril Plut, toda Handanović je ubranil njegov udarec. Pravici je bilo zadoščeno...

1:0 Plut (65)
    Dokler so se vsi tudi na tribuni spraševali, na podlagi česa sploh odločitev za najstrožjo kazen, pa so domači nogometaši prišli do vodstva. Širok je podal z desne strani, Plut pa se brez obotavljanja odločil za udarec in premagal vratarja Handanovića

70' - Milec do udarca z roba kazenskega prostora, Simčič je z nekaj težavami ukrotil žogo
    85' - mariborski napadi tudi z igralcem manj, gostitelji še uspevajo onemogočati poskuse...

1:1 TAVARES (90)
    A ne povsem, mreža se je zatresla! Milec je izvajal prosti strel, uporabno podajo pred gol pa je Tavares z glavo natančno usmeril v mrežo.

90' - tri minute sodniškega podaljška
    90' - menjava: iz igre Tavares, v igro Potokar