Raduha Patrik
trener: Stanko Preradovič

Poraz v LV
NK MARIBOR - NAFTA 0:2 (0:1)

25.9.2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prvaliga, 11. krog. 4500 gledalcev. Glavni sodnik: Darko Čeferin (Kranj). Pomočnika: Primož Arhar (Vrhnika) in Marko Stančin (Ljubljana). Četrti sodnik: Dejan Balažič (Šmarje Sap). Delegat: Otmar Komel (Renče).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Potokar, Rajčević, Viler, Lesjak, Filipović (od 70. Jelić), Cvijanović (od 46. Črnic), Tavares, Berić, Velikonja (od 46. Volaš). Klop: Radan, Arghus, Majer, Vujčič, Črnic, Jelić, Volaš. Trener: Darko Milanič.

NAFTA: Ajlec, Levačič (od 25. Korošec), Jerebic, Caban, Matjašec, Tomažič-Šeruga, Raduha, Da Silva (od 88. Sreš), Vaš, Polareczki, Zelko (od 69. Jovanović). Klop: Prša, Korošec, Jovanović, Vori, Sreš, Vinko, Stojko. Trener: Stanko Preradović.

Strelca: 0:1 Da Silva (11), 0:2 Caban (87)

Rumeni karton: Caban (48), Raduha (68), Jovanović (76)

Svečanost pred začetnim sodniškim žvižgom: v Novi Gorici je Dalibor Volaš vstopil v vijoličasti klub 100. Strelec zadetka v Glasgowu, ki nam je odprl pot do lige Europa, je v sredo v Novi Gorici odigral stoto tekmo za NK Maribor, ob tej priložnosti mu danes čestitamo. Šopek rož mu je izročil predsednik Drago Cotar.

1' - niz treh zaporednih tekem na domačem igrišču v enem tednu se začenja z dvobojem proti Nafti, v boj za nove ligaške točke naša ekipa v okrnjeni zasedbi (manjkajo Mezga, Ibraimi, Mertelj, Mejač), a z ofenzivno usmeritvijo. Na klopi prvič Daniel Vujčič, obetavni kadet, na tribunah v znak podpore pred prvo domačo tekmo v ligi Europa pa skoraj pettisočglava množica

0:1 Da Silva (11)
    Vodstvo gostov po prvi uspešnejši akciji. Izvajali so prosti strel na sredini igrišča, v dvoboju Potokarja in Zelka izven kazenskega prostora se je žoga odbila do Da Silve, ki je nato prišel do udarca in natančno nameril v desni spodnji kot.

15' - še ena grožnja pred našimi vrati, kombinirala sta Da Silva in Vaš, ki je poslal žogo pred gol, pritekel je Polareczki, Handanović pa z uspešnim posredovanjem ustavil njegov poskus
    30' - Filipović po sodelovanju s Cvijanovićem do Tavaresa, kapetan spretno z 20 metrov proti desnemu kotu, žoga ob vratnici
    32' - kot je izvajal Milec, Rajčević med obetavno situacijo v skoku za las prekratek, da bi uspel zadeti žogo
    45' - zaradi pogostih prekinitvah ob ležanju igralcev Nafte na tleh še tri minute sodniškega podaljška
    45' - po protinapadu Lendavčanov poskus Vaša z 22, 23 metrov, Handanović odbil v kot

46' - začetek drugega polčasa z dvojno menjavo v naših vrstah, v igro Črnic in Volaš, v slačilnici sta ostala Cvijanović in Volaš
    49' - igra je ustavljena, prekinitev tekme zaradi okvare žarometov. Trajala je 33 minut, zdaj se ob ponovni vzpostavitvi razsvetljave igra nadaljuje...
    62' - po drugi vrnitvi iz slačilnice nadaljevanje lova na preobrat, po spretni akciji po levi strani predložek Črnica, ob udarcu Tavaresa z glavo pa je vratar Ajlec zadržal žogo tik pred golovo črto
    67' - Polareczki po akciji z leve strani do zaključka z glavo, nameril pa v Handanovića
    70' - še tretja menjava, Jelić namesto Filipovića
    71' - Vaš je med hitrim prodorom ušel do položaja za udarec, dobro nameril, Handanović odbil v kot
    74' - Milec z desne strani pošilja žogo v kazenski prostor, Tavares čez prečnik

0:2 Caban (87)
    Po daljši akciji se je žoga v kazenskem prostoru odbila do Cabana, ki je ostal sam na desni strani in neoviran poslal žogo v desni kot

89' - obetavna situacija pred lendavskim golom, Črnic je dobro nameril proti levemu kotu, Ajlec kratko odbil žogo, poskus Jelića, še enkrat odpravljena nevarnost pred golovo črto
    90' - tri minute sodniškega podaljška
    90' - mreža gostov se je zatresla, toda zadetek Berića z glavo je razveljavljen zaradi prepovedanega položaja