Živec Saša Aleksander
trener: Darko Birjukov

Do treh točk
NK MARIBOR - DOMŽALE 2:1 (1:1)

10.3.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, 23. krog. 3000 gledalcev. Glavni sodnik: Miran Bukovec (Lendava). Pomočnika: Marjan Tompa (Turnišče) in Štefan Kepe (Lendava). Četrti sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Potokar, Rajčević, Viler - Mezga (od 78. Filipović), Mertelj, Cvijanović, Ibraimi (od 46. Črnic) - Volaš, Velikonja (od 86. Tavares). Klop: Pridigar, Vidović, Filipović, Mejač, Črnic, Tavares, Berić. Trener: Darko Milanič.

DOMŽALE: Vidmar, Elsner (od 76. Krcić), Zec, Knezović, Apatič, Teinović, Skubic, Drevenšek (od 81. Pekič), Živec (od 62. Gerič), Radovanović, Vuk. Klop: Zabret, Topić, Hanžič, Gerič, Krcić, Ihbeisheh, Pekič. Trener: Darko Birjukov.

Strelci: 1:0 Velikonja (37), 1:1 Živec (45), 2:1 Volaš (61)

Rumeni karton: Zec (14), Knezović (62), Milec (76), Skubic (81)

Otvoritev sezone v Ljudskem vrtu. Prva domača tekma v 2012, v primerjavi z dvobojem v Kranju v naši začetni enajsterici dve spremembi - priložnost bosta dobila Velikonja in Milec.

1' - in se je začelo...
    9' - prvi do zaključka naši nogometaši, po predložku Velikonje z desne strani Volaš z glavo, žoga mimo desne vratnice
    13' - z druge strani pa odgovor v protinapadu, do udarca Radovanović z roba kazenskega prostora, žoga od prečnika čez gol
    30' - domžalski nogometaši so bolj osredotočeni na obrambno igro, pobuda na strani naše ekipe

1:0 VELIKONJA (37)
    Pletla se je mreža okoli gostujoče čete in namen je dosežen. Z desne strani je v kazenski prostor podal Milec, Velikonja pa z glavo usmeril žogo v mrežo.

44' - Drevenšek iz prostega strela s 30 metrov, Handanović je odbil, na odbito žogo pa pravočasno Potokar, posredovanje pred Radovanovićem in končalo se je s kotom

1:1 Živec (45)
    Po kotu pa izenačenje. V vlogi izvajalca Drevenšek, žoga se je odbila na desno stran do Zeca, ki jo je poslal nazaj v sredino, tam pa najspretnejši Živec, ki jo je spravil čez golovo črto

45' - dve minuti sodniškega podaljška
    45' - prosti strel še za Maribor, Ibraimi s 25 metrov, vratar Vidmar odbil v kot

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v naših vrstah, Črnic namesto poškodovanega Ibraimija

2:1 VOLAŠ (61)
    Novo vodstvo, po hitri spretni akciji! Volaš do Cvijanovića, ki je takoj "obrnil" stran in opazil, da je ob desni stranski črti Milec, ta prav tako brez obotavljanja pred gol, kjer pa je kdo drug kot Dalibor Volaš. Ob vratnici je poslal žogo v mrežo za veselje na tribunah in nadaljevanje izjemnega strelskega niza.

70' - naslednja grožnja gostujočemu vratarju, Cvijanović z glavo z 12, 13 metrov, žoga čez prečnik
    74' - znova do zaključnega udarca Cvijanović, tokrat v obetavnejši situaciji, z desne strani je pritekel sam pred domžalskega vratarja, ob soočenju pa uspešno posredovanje Vidmarja
    78' - druga menjava v naših vrstah, iz igre Mezga, v igro Filipović
    80' - še ena obetavna priložnost... Filipović za Črnica, po njegovem prodoru žoga do Velikonje, ki je s hrbtom obrnjen od vrat podal do Cvijanovića, njegov poskus iz bližine pa nenatančen, čez gol
    86' - nova lepa akcija, Viler z leve strani v kazenski prostor za Črnica, ob njegovem udarcu pa znova odlično posredovanje vratarja Vidmarja
    86' - iz igre še strelec prvega gola Velikonja, namesto njega Tavares
    90' - Vidmar znova rešuje Domžalčane, tokrat je dobro proti desnemu kotu nameril Milec, toda vratar je preprečil povišanje vodstva
    90' - štiri minute sodniškega podaljška
    90+4' - z roba kazenskega prostora do udarca še Zec, žoga mimo gola
    90+4' - in prav v zadnji sekundi Cvijanović do Tavaresa, po prodoru pred njim izbija žogo Vidmar, toda najbolj pomembno je, da točke ostajajo doma...