70
trener: Darko Milanič

Delitev točk
LUKA KOPER - NK MARIBOR 2:2 (1:1)

1.4.2012 Koper, stadion Bonifika. PrvaLiga, 27. krog. 1800 gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Pomočnika: Robert Vukan (Apače) in Jožef Gabor (Martjanci). Četrti sodnik: Darjan Kovačič (Ljubljana). Delegat: Otmar Komel (Renče).

LUKA KOPER: Hasić, Palčič, Blažič, Handanagić (od 25. Hadžić), Bagarić, Struna, Guberac, Aganović (od 81. Marčeta), Brečević (od 73. Žibert), Pučko, Osterc. Klop: Nenezić, Žibert, Posavec, Marčeta, Hadžić, Bubanja, Spinelli. Trener: Milivoj Bračun.

MARIBOR: Handanović - Milec, Potokar, Rajčević, Viler - Ibraimi, Lesjak (od 70. Tavares), Mertelj, Cvijanović - Volaš, Velikonja. Klop: Pridigar, Vidović, Mejač, Trajkovski, Majer, Tavares, Berić. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Velikonja (5), 1:1 Brečević (14), 2:1 Brečević (65), 2:2 Tavares (80)

Rumeni karton: Struna (33), Palčič (55), Aganović (63), Volaš (87), Blažič (87)

Zaključujemo tretjo četrtino prvenstva, 27. krog prinaša gostovanje v Kopru. Ekipa je na Obalo odpotovala dan prej, od 17.00 dalje pa v boj za nove točke.

1' - prvi s sredine igrišča domači nogometaši

0:1 VELIKONJA (5)
    Odličen začetek, vodstvo že v peti minuti! Ibraimi je podal do Volaša, ki se je spretno zagradil in s podajo Velikonji omogočil prosto pot proti vratom, drugi član napadalne naveze pa je v istem slogu dokončal akcijo. Zadel je z dobro odmerjenim udarcem z 18 metrov v desni kot in to je četrti gol Velikonje v spomladanskem delu sezone, tretji zapored.

1:1 Brečević (14)
    Zanimivo dogajanje v uvodnem delu tekme, mrežo so zatresli tudi Koprčani. Aganović je po akciji na desni strani opazil, da je Brečević pripravljen na vtekanje, pravočasno podal z roba kazenskega prostora v sredino, ob udarcu Brečevića je posredoval Handanović, a se je žoga skotalila čez golovo črto.

21' - po daljši akciji našega moštva predložek Cvijanovića, Velikonja z glavo, žoga mimo desne vratnice
    28' - obetavna situacija za Koper, Pučko je v protinapadu po podaji Osterca prišel sam pred Handanovića, ob soočenju pa nameril čez gol
    33' - do zaključka Mertelj, po udarcu z roba kazenskega prostora žoga ob levi vratnici
    38' - koprska akcija po desni strani, Aganović je podal v sredino, Rajčević pa pred Brečevićem izbil v kot
    39' - v mariborskem kazenskem prostoru žoga do Pučka, iz obrata se je odločil za udarec, pred njim je posredoval Potokar, končalo se je s kotom
    42' - Cvijanović po preigravanju do udarca z roba kazenskega prostora, Hasić je uspel ukrotiti žogo
    45' - dve minuti sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    59' - ob enakovrednejši igri v nadaljevanju tekme prvi do konkretnejšega poskusa z razdalje Ibraimi, Hasić je z nekaj težavami ustavil žogo pred golovo črto
    60' - najobetavnejša situacija v drugem polčasu: po napaki Blažiča se je v priložnosti znašel Volaš, po udarcu iz obrata ni bil natančen
    64' - prosti strel za Maribor, Milec je kratko podal za Volaša, ob njegovem udarcu pa dobro posredovanje vratarja Hasića

2:1 Brečević (65)
    Vodstvo Koprčanov, Guberac je podal do Brečevića, ki se je odločil za udarec z 20 metrov, žoga je ob posredovanju Jasmina Handanovića končala v mreži. Naš vratar je potreboval oskrbo fizioterapevta zaradi udarca v prst na roki, a lahko nadaljuje tekmo.

69' - nova grožnja s koprske strani, pred Brečevićem je posredoval Handanović in žogo odbil, do nje Pučko, poslal jo je proti golu, toda Viler je z drsečim izbijanjem preprečil, da bi prečkala črto
    70' - prva menjava v našem moštvu, iz igre Lesjak, v igro Tavares
    72' - poskus Cvijanovića z roba kazenskega prostora, žoga mimo desne vratnice

2:2 TAVARES (80)
    Izenačenje! Nova moč na igrišču in ponovila se je zgodba z medsebojne tekme na Bonifiki v jesenskem delu sezone. Tudi tedaj je Marcos Tavares vstopil v igro v drugem polčasu in zadel za 2:2, tokrat je bil uspešen po podaji Cvijanovića z udarcem z roba kazenskega prostora.

83' - izenačenje je prineslo dodaten zagon in Koprčane je rešil okvir vrat... Ibraimi je dobro nameril z 20 metrov, žogi je pot v mrežo preprečil prečnik
    86' - še en mariborski napad, tokrat v vlogi podajalca Viler, žoga po tleh za Ibraimija, ki se je brez obotavljanja odločil za udarec, Hasić brani
    89' - kot za Maribor je izvajal Cvijanović, najvišji v skoku Velikonja, znova na pravem mestu Hasić
    90' - Tavares po kombinaciji z Volašem do novega obetavnega poskusa z roba kazenskega prostora, tokrat žoga mimo desne vratnice
    90' - štiri minute sodniškega podaljška