70
trener: Darko Milanič

Delitev točk
HIT GORICA - NK MARIBOR 0:0

4.4.2012 Nova Gorica, športni park. PrvaLiga, 28. krog. 750 gledalcev. Glavni sodnik: Dragoslav Perič (Kranj). Pomočnika: Andrej Kokolj (Škofljica) in Gregor Rojko (Logatec). Četrti sodnik: Darko Čeferin (Kranj). Delegat: Janko Ponikvar (Ljubljana).

HIT GORICA: Brljak, Buzeti, Gregorič, Zarifović, A. Jogan (od 84. Celcer), Kovačević, Komac, N'Diaye (od 89. M. Mevlja), Galešić, Arčon (od 70. Vicente), Plut. Klop: Štrukelj, Širok, Celcer, M. Mevlja, Žigon, K. Jogan, Vicente. Trener: Miran Srebrnič.

MARIBOR: Pridigar - Mejač, Potokar (od 19. Vidović), Rajčević, Viler - Ibraimi, Filipović, Mertelj, Cvijanović - Berić (od 65. Volaš), Velikonja (od 87. Tavares). Klop: Radan, Vidović, Milec, Trajkovski, Lesjak, Tavares, Volaš. Trener: Darko Milanič.

Rumeni karton: Berić (41), Viler (51), Kovačević (53), Zarifović (74)

Primorska turneja se nadaljuje, iz Kopra smo se preselili v Novo Gorico. Začetek zadnje četrtine prvenstva, danes se končuje zgodba za letošnjo sezono z Goričani. Ob poškodbi vratarja Handanovića med vratnicama Pridigar, ki je nazadnje branil 19. julija lani proti Dudelangeu, med sezono pa je vpisal en ligaški nastop in sicer v 1. krogu, prav proti Gorici. Težave s prstom na roki ima tudi Radan in je zasedel mesto na klopi, zaradi angine pa ni odpotoval z ekipo Mezga.

1' - pred začetkom je v Novi Gorici začelo deževati, ob prihodu iz slačilnic so padavine prenehale
    10' - uvodni trenutki ob pobudi naše ekipe
    19' - zaradi poškodbe iz igre Potokar, na štoperski položaj ob Rajčeviću vstopa Vidović
    26' - prvi udarec v okvir vrat, poskusil je Komac z 20 metrov, Pridigar je žogo ujel
    30' - po akciji na levi strani do zaključka v kazenskem prostoru Cvijanović, udarec po tleh, Brljak brani
    32' - po spolzkem terenu se je za udarec z razdalje odločil Filipović, žoga je švignila mimo desne vratnice
    41' - rumeni karton Berić, ob poskusu, da bi prišel do žoge, je zadel Zarifovića na domači polovici igrišča
    43' - po protinapadu do zaključka Galešić, z 20 metrov je nameril proti desnemu kotu in dobro posredovanje Pridigarja, ki je odbil v kot. Po kotu se je žoga odbila do Jogana, vendar jo je poslal čez gol
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    49' - posredovati je moral Brljak, Velikonja je prišel do udarca z 18 metrov, obramba vratarja
    51' - rumeni karton Viler, s prekrškom je ustavil Galešića v središčnem delu igrišča
    53' - prosti strel po prekršku nad Berićem, Cvijanović z 22, 23 metrov čez obrambni zid, žoga čez prečnik
    61' - gostiteljem je uspela akcija po levi strani, Arčon je spravil žogo v petmetrski prostor, Viler pa je pozorno spremljal dogajanje in izbil pred N'Diayem
    65' - druga menjava v naših vrstah, Volaš namesto Berića
    67' - in takoj po vstopu v igro je Volaš ogrozil domača vrata, po kotu, ki ga je izvajal Ibraimi, do udarca z glavo, Brljak je uspel žogo ukrotiti pred golovo črto
    76' - obetavna situacija za Novogoričane, Vicente je ušel po desni strani, podal v sredino, Plut pa je iz bližine poslal žogo čez gol
    85' - Ibraimi po hitri akciji na levo stran do Cvijanovića, ki je na robu kazenskega prostora opazil Mertlja, po njegovem udarcu Brljak brani
    86' - Cvijanović je ob poskusu z roba kazenskega prostora dobro nameril proti levemu kotu, žoga mimo vratarja, a je na poti proti cilju zadela Kovačevića
    87' - še zadnja menjava, iz igre Velikonja, v igro Tavares
    90' - po številnih prekinitvah igre še štiri minute sodniškega podaljška
    90+2' - največja priložnost za Maribor: kot je izvajal Cvijanović, zadel pred golom Tavaresa, ki je z glavo spretno nameril, žoga je letela proti mreži, toda zadela prečnik in se odbila ob tla pred golovo črto...
    90+3' - in še enkrat obetavna situacija pred domačimi vrati, podal je Cvijanovića, Volaš pa z glavo mimo leve vratnice