Levstek Nejc
trener: Siniša Brkič

Desetič prvaki!!!
NK MARIBOR - TRIGLAV 8:0 (4:0)

22.4.2012. Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, 31. krog. 4500 gledalcev. Glavni sodnik: Roman Glažar (Hajdina). Pomočnika: Marjan Rajh (Hajdina) in Janez Bezjak (Gorišnica). Četrti sodnik: Sašo Habjanič (Murska Sobota). Delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

NK MARIBOR: Pridigar - Milec, Vidović, Rajčević, Viler - Ibraimi (od 89. Črnic), Lesjak (od 57. Tavares), Mertelj, Cvijanović - Velikonja, Berić (od 67. Volaš). Klop: Radan, Arghus, Mejač, Filipović, Črnic, Tavares, Volaš. Trener: Darko Milanič.

TRIGLAV: Curanovič, Šušteršič, Stjepanović, Dolžan, Diallo, Đurič (od 46. Jelar), Levstek (od 46.  Jožef, 0d 72. Koli Ousman), Ovčina, Đurkovič, Burgar, Krcić. Klop: Pelko, Romič, Jelar, Jožef, Nazič, Stanarevič, Koli Ousman. Trener: Siniša Brkič.

Strelci: 1:0 Velikonja (14), 2:0 Velikonja (17), 3:0 Ibraimi (35), 4:0 Šušteršič (41, avtogol), 5:0 Rajčević (55), 6:0 Velikonja (69), 7:0 Ibraimi (80), 8:0 Volaš (90)

Rumeni karton: Stjepanović (9)

Ljudski vrt v pričakovanju promocije novega/starega prvaka. Tokrat gre za naslov št. 10! Začetek tekme ob 17.30.

1' - in se je začelo.... Sicer močno dežuje, a vreme ne vpliva na šampionsko kuliso na tribunah
    3' - prva akcija, Milec z desne strani do Cvijanovića, ob obrambnem bloku žoga ni prišla do golove črte
    12' - spreten poskus Ibraimija z roba kazenskega prostora, vratar Curanović je žogo odbil, v nadaljevanju so branilci odpravili nevarnost

1:0 VELIKONJA (14)
    In žoga je v mreži! Ni dolgo trajalo, da Ljudski vrt prvič eksplodira... Lesjak se je odločil za udarec z razdalje, Velikonja pa spotoma preusmeril žogo v mrežo!

2:0 VELIKONJA (17)
    Ni bilo treba prenehati z aplavzom, že se je žoga še drugič znašla za hrbtom kranjskega vratarja. Po filigranski podaji Cvijanovića je bil Velikonja pri žogi prej kot branilci in vratar ter spretno z glavo zadel za nov, velik korak k desetemu naslovu prvaka!

24' - najobetavnejša akcija gostov, Burgar je prišel do soočenja z vratarjem, Pridigar pa je s pravočasnim posredovanjem izbil žogo
    30' - izkazal se je vratar Triglava, ob udarcu Cvijanovića proti zgornjemu levemu kotu je z dobrim posredovanjem odbil v kot
    32' - še ena obramba Curanovića, tokrat ob poskusu Berića z roba kazenskega prostora

3:0 IBRAIMI (35)
    Naslednjega poskusa pa več ni mogel ustaviti... Po akciji in podaji Berića je Ibraimi sprejel žogo, po preigravanju na desni strani pa poslal žogo mimo vratarja v desni kot.

4:0 ŠUŠTERŠIČ (41, AVTOGOL)
    Še četrti gol, tokrat je žogo v lastno mrežo spravil Šušteršič. Z desne strani je podal Ibraimi, Šušteršič pa je v želji, da bi izbil žogo, z glavo v slogu napadalca premagal vratarja.

46' - začetek drugega polčasa
    49' - prosti strel je izvajal Ibraimi, žoga je spotoma nekoga zadela, Curanović pa je z nekaj težavami uspel odbiti v kot

5:0 RAJČEVIĆ (55)
    Šampionska predstava novih/starih šampionov, napadi se nadaljujejo, gledalci na tribunah uživajo in navdušeno spremljajo zadetke. Za petega je poskrbel Rajčević, z udarcem z glavo po kotu, ki ga je izvajal Ibraimi.

57' - prva menjava v našem moštvu, aplavz za Lesjaka, v igro Tavares
    59' - še en obetaven poskus, Velikonja iz obrata v kazenskem prostoru, žoga ob desni vratnici
    66' - tokrat pa so milimetri ločili od šestega gola... Ibraimi iz prostega strela z 18 metrov, gostujoči vratar se je ravno toliko dotaknil žoge, da jo je odbil v prečnik in v kot
    67' - ob bučnem pozdravu s tribun iz igre tudi Berić, namesto njega v konico napada Volaš

6:0 VELIKONJA (69)
    Prišli smo do šest... Tavares je lepo umiril žogo na robu kazenskega prostora, Velikonja pa iz obrata natančno zabil v desni spodnji kot za hat-trick!

72' - Tavares je opazil, da je vratar nekaj korakov pred golovo črto, ga skušal premagati z lob udarcem, vendar je Curanović uspel še odbiti v kot
    74' - po akciji z leve strani žoga do Velikonje, udarec znova proti desnemu kotu, tokrat je vratar Curanović preprečil njegov četrti in skupaj sedmi gol za ekipo...
    77' - obleganje kranjskih vrat se nadaljuje, po akciji Ibraimija in Volaša žoga ni prešla golove črte, sledil je še poskus Tavaresa, znova obramba Curanovića

7:0 IBRAIMI (80)
    Po nizu akcij je bilo jasno, da še nimamo končnega rezultata... In za povišanje je v spektakularnem slogu poskrbel Agim Ibraimi - mrežo je zatresel z neposrednim udarcem iz kota!!!

84' - znova Ibraimi, še enkrat spretno proti desnemu kotu, žoga tik ob vratnici
    89' - in aplavz še za Ibraimija ob menjavi za odlično predstavo, namesto njega v igro Črnic

8:0 VOLAŠ (90)
    In dovolj je še bilo časa za osmi gol! Po asistenci Velikonje je pred golom gala predstavo z zadetkom zaključil Volaš!

IN SLAVJE SE LAHKO ZAČNE... ZASLUŽENO, NK MARIBOR JE DESETIČ PRVAK SLOVENIJE!!!