70
trener: Milanič Darko

Resno do konca
DOMŽALE - NK MARIBOR 0:2 (0:0)

27.4.2012 Domžale, športni park. PrvaLiga, 32. krog. 400 gledalcev. Glavni sodnik: Miran Bukovec (Lendava). Pomočnika: Matej Žunič (Kranj) in Milan Kogej (Idrija). Četrti sodnik: Želimirko Pavlovič (Krško). Delegat: Jože Tomšič (Ljubljana).

DOMŽALE: Vidmar, Skubic, Topič, Hanžič, Balkovec (od 57. Gerič), Teinović (od 75. Grbić), Korun, Ihbeisheh, Kovjenič, Osmanaj, Radovanović (od 67. Vuk). Klop: Balažič, Brezovački, Vuk,  Grbić, Rems, Kostanjšek, Gerič. Trener: Stevan Mojsilović.

NK MARIBOR: Pridigar - Mejač, Vidović, Rajčević, Trajkovski - Ibraimi, Mertelj, Lesjak, Cvijanović (od 88. Črnic) - Berić (od 74. Tavares), Velikonja (od 66. Volaš). Klop: Radan, Arghus, Majer, Filipović, Črnic, Tavares, Volaš. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 0:1 Topič (49, avtogol), 0:2 Ibraimi (57)

Rumeni karton: Balkovec (43), Cvijanović (60)

Kot novi/stari prvaki v Domžale. Prvi nastop v vlogi potrjenih zmagovalcev državnega prvenstva 2011/12, zaradi poškodbe manjkata Milec in Potokar, Handanović še ni nared za nastop, premor za Vilerja, v statusu četrtega tujca pa je ostal Mezga. Začetek tekme ob 19.00.

1' - tudi naša začetna enajsterica potrjuje namen, da ne bo preračunljivosti kljub potrditvi naslova prvaka. Kot nov obraz v moštvu le Trajkovski
    9' - prvi konkretnejši napad z mariborske strani, ob desni stranski črti sta kombinirala Ibraimi in Mejač, po njegovem predložku v kazenski prostor z glavo Velikonja, toda ni najboljše zadel žoge in brez nevarnosti za vratarja Vidmarja
    13' - Domžalčani prvič proti našim vratom, prosti strel s 25 metrov je izvajal Balkovec, nameril pa čez prečnik
    19' - lepa akcija vijoličaste čete, s podajo Mertlja za Trajkovskega, povratnik v ekipo je pred golom iskal Berića, podaja je za nekaj centimetrov zgrešila cilj
    26' - podjetnejša je mariborska ekipa, Ibraimi je v spretnem prodoru s preigravanjem ušel branilcem, ob podaji pred gol pa je Hanžič odbil v kot
    30' - centimetri so preprečili vodstvo Maribora... Mertelj je spretno nameril z 22, 23 metrov, žoga pa je zletela tik ob desni vratnici
    32' - do najbolj obetavne priložnosti Domžalčani, Osmanaj je v kazenskem prostoru kratko podal do Radovanovića, njegov poskus pa čez gol
    35' - naslednji je udarec preizkusil Ibraimi, z 20 metrov ni bil dovolj natančen
    39' - Ibraimi znova bliskovito mimo vseh ovir, po preigravanju na desni strani do zaključka, Vidmar je odbil v kot
    40' - še eno posredovanje domžalskega vratarja, po akciji Cvijanovića in Berića do zaključka Velikonja, udarec po tleh proti desnemu kotu, Vidmar brani
    45' - kot za Domžalčane, po predložku Hanžiča je z glavo slabo nameril Topič
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah

0:1 TOPIČ (49, AVTOGOL)
    Boljša igra potrjena z vodilnim zadetkom. Po akciji Lesjaka in Trajkovskega kot, po kotu pa žoga v domači mreži. Cvijanović je poslal uporabno žogo v petmetrski prostor, Vidmar je ni uspel odbiti in po preletu vratarja je zadela v nogo Topiča ter se skotalila čez golovo črto.

0:2 IBRAIMI (57)
    Ni bilo dolgo treba čakati na povišanje vodstva, razpoloženi Ibraimi je tolikokrat preigral tekmece, da je bilo le vprašanje časa, kdaj bo zatresel mrežo. Zadel je znova z odlično potezo, z natančnim udarcem z 20 metrov.

63' - ni še konec nevarnosti za Domžalčane, zdaj do udarca Berić po podaji Cvijanovića, obetaven poskus z 20 metrov, toda dobra obramba Vidmarja
    66' - prva menjava v našem moštvu, iz igre Velikonja, v igro Volaš
    68' - naslednji poskus Mertlja, z razdalje po tleh proti desnemu kotu, žoga ob vratnici
    74' - še druga menjava v naših vrstah, Tavares namesto Berića
    79' - vratnica rešuje gostitelje... Po kotu, ki ga je izvajal Cvijanović, znova vroče pred golom Domžal. V gneči do udarca Vidović, žoga pa je zadela vratnico
    83' - obleganje domžalskih vrat z dolgo akcijo, najprej po dvojni podaji z Ibraimijem do zaključka Lesjak, Vidmar je preprečil njegovo namero, v nadaljevanju pa do udarca tudi Mejač z roba kazenskega prostora, še enkrat na pravem mestu domači vratar
    85' - in še ena obetavna situacija pred domžalskim golom, podal je Mejač, Tavares pa z glavo usmeril žogo tik ob desni vratnici
    88' - in čas je še za eno menjavo, Črnic namesto Cvijanovića
    90' - tri minute sodniškega podaljška