Ale Mertelj
trener: Darko Milani

Tudi superpokal!
ZBIRALCI TROFEJ

8.7.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. Superpokal. 4157 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomonika: Anton inkovec (Begunje) in Vinko Vozli (Rogaka Slatina). etrti sodnik: Roberto Ponis (Koper). Delegat: Vlado Monik (Rogatec).

NK MARIBOR: Handanovi, Meja, Potokar, Rajevi, Trajkovski, Ibraimi, Filipovi, Mertelj, Cvijanovi (od 70. Mezga), Tavares (od 90+2. Rep), Velikonja (od 68. Beri). Klop: Pridigar, Arghus, Reek, Mezga, Rep, rnic, Beri. Trener: Darko Milani.

OLIMPIJA: Dafi, Jovi, Zarifovi, Sretenovi, Salki (od 83. Bei), Ivelja (od 66. Omladi), Radujko, Lovrei, Trifkovi, kerjanc (od 46. Vicente), porar. Klop: eliga, Vicente, Valeni, Bei, Boi, Delamea Mlinar, Omladi. Trener: Ermin iljak.

Strelci: 1:0 Filipovi (27), 1:1 Ivelja (50), 2:1 Ibraimi (78)

Rumeni karton: Mertelj (35), Radujko (59), Trifkovi (62), Jovi (89)

Rdei karton: Mertelj (89, 2 R)

Od 20. ure v Ljudskem vrtu uradna otvoritev sezone 2012/13: vena tekmeca v boju za prvo trofejo. V nai zaetni enajsterici po okrevanju tudi Meja, kot etrti in peti tujec sta na tribuni ostala Lesjak in Komazec.

1' - boj za superpokal se je zael...
    4' - za prvi udarec v okvir vrat je poskrbel Ibraimi, Dafi brani
    7' - e enkrat do zakljuka Ibraimi, tokrat ez gol
    15' - uvodni del ob pobudi ekipe v vijoliastem
    19' - Jovi se je med prodorom po desni strani odloil za neposreden udarec, Handanovi odbil v kot
    24' - znova je Jovi priel do udarca v kazenskem prostoru z desne strani, ni bil natanen, oga mimo leve vratnice

1:0 FILIPOVI (27)
    Gol, kaj gol, evrogol! Avtor izjemne poteze eljko Filipovi, z udarcem z razdalje je v velikem slogu zatresel ljubljansko mreo: s 30 metrov v desni kot mimo vratarja Dafia.

33' - po vodstvu e obetavna situacija za drugi zadetek... Ibraimi je z desne strani pritekel pred vratarja, nameril v nasprotni kot, toda ogi je pot v mreo prepreila vratnica
    37' - in nova prilonost, ljubljanski vratar znova v mat poloaju ob sooenju s Cvijanoviem, ki je ogo usmeril mimo njega, a je zletela ob levi vratnici
    44' - po kotu, ki ga je izvajal Ibraimi, do udarca z glavo iz zahtevnega poloaja Potokar, ni uspel dovolj natanno zadeti oge
    KONEC PRVEGA POLASA

46' - zaetek drugega polasa

1:1 Ivelja (50)
    Po e odpravljeni nevarnosti oga nazaj do nogometaev Olimpije, Ivelja je priel do oge in sooenja s Handanoviem v kazenskem prostoru ter zadel za izenaenje.

68' - prva menjava v naih vrstah, Beri namesto Velikonje
    70' - e drugi odziv s klopi, iz igre Cvijanovi, v igro Mezga
    71' - takoj po vstopu na igrie do udarca Mezga, oga ob obrambnem bloku proti golu, a ob vratnici v kot
    71' - naslednji je vrata Olimpije ogrozil Ibraimi, oga proti desnemu kotu, Dafi je uspel odbiti

2:1 IBRAIMI (78)
    Pritisk se je stopnjeval in doakali smo nov trenutek veselja, spet vodimo! Ibraimi in Mezga sta na robu kazenskega prostora izmenjala dvojno podajo, Ibraimi pa je z natanno odmerjenim udarcem poslal ogo mimo Dafia v desni spodnji kot.

82' - e ena podobna kombinacija, tokrat Ibraimija in Tavaresa, strelec gola za 2:1 pa v tem poskusu ob levi vratnici
    89' - Ibraimi je pred golom iskal Beria, branilci Olimpije so uspeli odpraviti nevarnost
    89' - drugi rumeni in s tem rdei karton za Mertlja, zaradi prekrka nad Vicentejem
    90' - tri minute sodnikega podaljka
    90+1' - prilonost e za Olimpijo, Bei je podal pred gol, porar pa ob drseem posredovanju ogo poslal mimo gola
    90+2' - e zadnja menjava, z igria Tavares, v igro Rep

...IN ZBIRANJE TROFEJ SE NADALJUJE, SPET IMAMO V ROKAH TUDI SUPERPOKAL!