Bubalo Milan
trener: Milivoj Bračun

Brez golov
NK MARIBOR - LUKA KOPER 0:0

21.7.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, drugi krog. 1500 gledalcev. Glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin). Pomočnika: Janez Podgornik (Vrhnika) in Borut Kopač (Idrija). Četrti sodnik: Andrej Tratnjek (Murska Sobota). Delegat: Branko Gros (Beltinci).

NK MARIBOR: Handanović - Potokar (od 68. Mertelj), Rajčević, Vidović, Trajkovski - Črnic, Filipović (od 69. Velikonja), Lesjak, Ibraimi - Berić (od 75. Ploj), Komazec. Klop: Pridigar, Rešek, Dodlek, Mertelj, Rep, Velikonja, Ploj. Trener: Darko Milanič.

LUKA KOPER: Hasić, Palčič, Đukić, Mavrič Rožič, Bagarić, Guberac, Čovilo, Bubalo (od 74. Žibert), Pučko (od 90+2' Perger), Popović, Majcen (od 58. Blažič). Klop: Nenezić, Žibert, Blažič, Štulac, Smrtnik, Perger. Trener: Milivoj Bračun.

Rumeni karton: Palčič (7), Filipović (38), Komazec (44), Bagarić (90+2)

Rdeči karton: Palčič (57, 2R)

Po čudoviti evropski sredi vrnitev na domače prizorišče. Pred potjo v Sarajevo je treba opraviti prvenstvene obveznosti, od 20.00 bomo v Ljudskem vrtu spremljali tekmo drugega kroga proti gostom z Bonifike. Med obema preizkušnjama bo Darko Milanič razporejal moči, na tribuni so tako ostali Marcos Tavares, Dejan Mezga, Goran Cvijanović, Aleš Mejač in Arghus, prvič v uradni tekmi pa bo po pridobitvi dovoljenja vijoličasto majico oblekel Nikola Komazec.

1' - prvi s sredine igrišča koprski nogometaši
    7' - mariborska ekipa aktivnejša v začetnem delu tekme, prvi rumeni karton za gostujočega branilca Palčiča zaradi prekrška nad Črnicem
    14' - prosti strel za Maribor, Ibraimi se je odločil za neposreden udarec z desne strani in ogrel dlani vratarja Hasića, ki je odbil v kot
    17' - Ibraimi ob naslednji prekinitvi v vlogi podajalca, do žoge Lesjak, poskus z glavo pa ob vratnici
    19' - Črnic je v kazenskem prostoru spretno ustavil žogo, podal do novega soigralca, Komazec pa je naletel na koprski obrambni blok
    20' - Ibraimi je iz prostega strela, tokrat po sredini vrat nameril nad prečnik
    29' - do prvega zaključnega udarca gostje iz Kopra, Guberac z roba kazenskega prostora proti levemu kotu, Handanović z uspešnim posredovanjem odbil v kot
    38' - rumeni karton Filipović zaradi ugovarjanja ob odločitvi sodnika, ki je prekinil obetavno akcijo našega moštva
    42' - največja priložnost doslej: Berić dvakrat zapored do udarca, obakrat je Hasić z obrambo pred golovo črto preprečil zadetek
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    50' - Črnic je popeljal žogo po levi strani do kazenskega prostora, udarec proti desnemu kotu, Hasić brani
    51' - že v naslednji akciji si je položaj za udarec priboril Komazec, koprski vratar je z nekaj težavami ukrotil žogo in odbil v kot
    55' - Hasićev izhod iz kazenskega prostora bi se skoraj neslavno končal, ob poskusu preigravanja je žogo ob levi stranski črti odvzel Lesjak, podal do Ibraimija, ki je skušal zadeti prazno mrežo, a ni bil dovolj natančen
    57' - gostje ostajajo z igralcem manj, izključen je Palčič. Prodor Črnica je ustavil s prekrškom, si še drugič prislužil rumeni karton in s tem pot v slačilnico
    66' - poteza po okusu gledalcev, Filipović je ob odbiti žogi poskusil s takojšnjim udarcem z 22, 23 metrov, preden je žoga padla na tla, končalo se je mimo vratnice
    68' - menjava v naših vrstah, iz igre Potokar, v igro Mertelj
    69' - in takoj še drugi odziv s klopi za dodatno energijo, Velikonja namesto Filipovića
    73' - spretna akcija Lesjaka, po preigravanju do udarca z 18 metrov, žoga proti desnemu kotu, na pravem mestu Hasić
    75' - še zadnja menjava v našem moštvu, Berić prepušča mesto Ploju
    85' - koprska obrambna črta se je pomaknila še bolj nazaj proti vratarju, oklep z devetimi možmi se ukvarja le z zapiranjem poti do vrat
    87' - poskuša se s kombinatornostjo priti do položajev za udarec, uspelo je Lesjaku, žoga ob vratnici
    90' - tri minute sodniškega podaljška
    90+3' - med zadnjimi poskusi vsi v napad, zadnjo akcijo sta izpeljala štoperja: podal je Rajčević, Vidović najvišji v skoku, žoga pa čez gol in končalo se je z delitvijo točk