27
Dedič Rusmin

Igra na en gol
NK MARIBOR - RUDAR 4:0 (2:0)

1.9.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, 8. krog. 1000 gledalcev. Glavni sodnik: Boris Tošeski (Medvode). Pomočnika: Andrej Kokolj (Škofljica) in Gregor Rojko (Logatec). Četrti sodnik: Žiga Dobrun (Ljubljana). Delegat: Janko Kodarin (Koper).

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Rajčević, Potokar, Mejač - Ibraimi (od 70. Filipović), Dodlek, Cvijanović, Mezga - Tavares (od 86. Komazec), Berić (od 80. Ploj). Klop: Pridigar, Vidović, Trajkovski, Mertelj, Filipović, Ploj, Komazec. Trener: Darko Milanič.

RUDAR VELENJE: Rozman, Jeseničnik, Stakić, Bubalović, Jahić, Stjepanović, Dedić, Klinar (od 66. Bakarić), Rotman, Črnčič (od 56. Podlogar), Bratanović (od 72. Firer). Klop: Pašagić, Bakarić, Podlogar, Firer, Rošer, Berko, Šindik. Trener: Andrej Goršek.

Strelci: 1:0 Berić (15), 2:0 Cvijanović (34), 3:0 Tavares (83), 4:0 Ploj (90)

Rumeni karton: Stjepanović (65)

Pred reprezentančnim premorom še tekma osmega prvenstvenega kroga: z Velenjčani v Ljudskem vrtu od 20.00. Brez rotacij v našem moštvu in prvi nastop Dejana Mezge v statusu slovenskega državljana.

1' - prvi s sredine igrišča nogometaši v vijoličastem
    10' - Ibraimi je premešal obrambno vrsto gostov, prišel do udarca po tleh v kazenskem prostoru, Rozman pa z uspešnim posredovanjem odbil v kot

1:0 BERIĆ (15)
    Na razmočenem igrišču je bilo oteženo nadzorovati žogo, toda že po četrt ure igre se je znašla v gostujoči mreži! Mezga je izvajal kot, v gneči v kazenskem prostoru si je Cvijanović priboril položaj za udarec, pot v mrežo je žogi preprečil Rozman, a se je po njegovem posredovanju odbila do Berića, ki se je dobro odzval in jo zabil v desni kot.

18' - nova mariborska akcija, znova do zaključka Cvijanović, tokrat mimo desne vratnice
    19' - Mezga z leve strani v kazenski prostor, pritekel je Ibraimi, uspel zadeti žogo, ko se je vrgel za njo, a je zletela čez gol
    20 - še enkrat na preizkušnji velenjski vratar, ubranil je poskus Berića, ki je prišel do udarca z desne strani po podaji Mezge

2:0 CVIJANOVIĆ (34)
    Obleganje velenjskih vrat je prineslo povišanje vodstva. Po akciji, v kateri je sodelovala večina nogometašev v vijoličastem, sta za mojstrski zaključek z dvojno podajo poskrbela Tavares in Cvijanović, ki je natančno usmeril žogo mimo vratarja Rozmana v levi kot.

38' - in se nadaljuje... V kazenski prostor je podal Ibraimi, Tavares z glavo, Rozman brani
    42' - po akciji na robu kazenskega prostora udarec Ibraimija, žoga mimo desne vratnice

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    53' - kjer smo ostali v prvem, nadaljujemo v drugem polčasu, Berić kot naslednji ogreva Rozmanove dlani, ob udarcu z 18 metrov je gostujoči vratar žogo odbil
    61' - in še ena obramba velenjskega vratarja, ob udarcu Cvijanovića z 20 metrov je žogo odbil čez gol
    62' - po kotu se je pred golom Rudarja žoga nepričakovano odbila do Berića, ki je ni uspel potisniti čez golovo črto
    68' - prva priložnost za Rudar, izkazal se je Handanović, ko se je pred golom znašel v obetavni situaciji Podlogar, vendar ob soočenju uspešnejši mariborski vratar
    70' - prva menjava v našem moštvu, iz igre Ibraimi, v igro Filipović
    80' - z aplavzom z igrišča tudi Berić, priložnost v končnici ob rutinskem držanju vodstva Ploju

3:0 TAVARES (83)
    Popolna prevlada potrjena s tretjim zadetkom. Med strelce se je vpisal tudi Tavares, ki je po podaji Ploja prišel do dvoboja ena na ena z vratarjem in spretno potisnil žogo čez golovo črto.

86' - kapetan takoj po zadetku z željo po drugem, odločno do položaja za udarec z 20 metrov po tleh, Rozman odbil v kot

4:0 PLOJ (90)
    In še je ostalo dovolj časa, da se žoga še četrtič znajde v velenjski mreži... Znova v vlogi asistenta Cvijanović, ki je popeljal žogo po levi strani, pravočasno podal na desno do Ploja, zanesljivega zmagovalca soočenja z vratarjem Rozmanom. Gol za 4:0 in velik aplavz s tribun ob prepričljivi predstavi.