Welle Ndiaye
trener: Miran Srebrnič

Ni popuščanja!
NK MARIBOR - GORICA 4:0 (2:0)

23.9.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, 10. krog. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj). Pomočnika: Primož Arhar (Vrhnika) in Marko Stančin (Ljubljana). Četrti sodnik: Boris Tošeski (Medvode). Delegat: Drago Vrenk (Brezovica).

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Vidović, Rajčević, Trajkovski - Ibraimi, Dodlek, Cvijanović (od 46. Komazec), Rep (od 66. Filipović) - Berić, Ploj (od 82. Črnic). Klop: Pridigar, Arghus, Mejač, Mertelj, Filipović, Črnic, Komazec. Trener: Darko Milanič.

GORICA: Simčič, Širok, Gregorič, Kadrija, Celcer, M. Mevlja, N'Diaye, Vetrih (od 84. Pavič), Praprotnik (od 46. Mbida Bindzi), Žigon, Jogan (od 63. Bremec). Klop: Štrukelj, Durić, Mbida Bindzi, Pavič, Bremec, Dornik. Trener: Miran Srebrnič.

Strelci: 1:0 Ploj (11), 2:0 Berić (14), 3:0 Berić (60), 4:0 Vidović (69)

Rumeni karton: Ploj (30), Vetrih (68)

Po spektakularnem četrtkovem večeru tudi nedelja v znamenju tekme v Ljudskem vrtu. Tokrat za nove ligaške točke, z dvobojem proti Gorici se začenja druga četrtina državnega prvenstva.

1' - prvi s sredine igrišča naši nogometaši
    2' - in že takoj vroče pred gostujočimi vrati: po kombinaciji v kazenskem prostoru do zaključka Rajčević, ki je ostal v napadu po kotu, zadetek je s posredovanjem ob vratnici preprečil vratar Simčič
    3' - priložnost tudi za Goričane, na robu kazenskega prostora do udarca Jogan, žoga mimo desne vratnice

1:0 PLOJ (11)
    Po trenerjevih željah, izraženih pred tekmo, odločno od prve minute in v enajsti smo že dočakali vodstvo... Milec je odvzel žogo na sredini igrišča in švignil proti kazenskemu prostoru, sledila je natančna podaja do Ploja, ki se mu je odprla pot do vratarja in ob soočenju je spretno spravil žogo v mrežo. To je že Alenov gol št. 5 v letošnjem prvenstvu!

2:0 BERIĆ (14)
    In takoj še povišanje vodstva! Strelsko serijo nadaljuje tudi Berić, po podaji Ibraimija, ki je izmenjal dvojno podajo z Repom, je Berić podobno kot pred njim Ploj prišel do soočenja z vratarjem in zadel za 2:0

22' - še ena uspešna akcija, tokrat Rep s spretnim preigravanjem do petmetrskega prostora, ob podaji v sredini pa je Kadrija odbil pred Plojem
    30' - rumeni karton Ploj, ob dvoboju s Simčičem v kazenskem prostoru je obležal na tleh, sodnik je presodil, da gre za poskus izsiljevanja enajstmetrovke
    35' - dvoboj ob prevladi ekipe v vijoličastem, znova s številnimi potezami po okusu gledalcev
    41' - po akciji Berića do udarca na robu kazenskega prostora Ploj, tokrat ni bil dovolj natančen
    43' - ob redkih poskusih gostov je Mevlja prišel do udarca z razdalje, Handanović na pravem mestu

46' - začetek drugega polčasa s po eno spremembo na vsaki strani, v naši ekipi premor po zaporednih nastopih za Cvijanovića, priložnost bo dobil Komazec
    52' - nov igralec v gostujočem moštvu Mbida Bindzi do udarca z glavo pred golom, Handanović je zbrano spremljal akcijo in odbil v kot
    59' - milimetri preprečili 3:0... Prosti strel je izvajal Ibraimi, Rajčević spretno nameril proti levemu kotu, žogi pa je pot v mrežo preprečila vratnica. Žoga se je odbila do Ploja, ki mu je v nadaljevanju akcije Simčič preprečil namero, končalo se je s kotom...

3:0 BERIĆ (60)
    Že v naslednjem napadu pa je Simčič moral pobrati žogo iz mreže. Po preigravanju je Ploj podal pred gol, kjer je bil na pravem mestu Berić in potisnil žogo čez golovo črto.

66' - druga menjava v našem moštvu, iz igre Rep, v igro Filipović

4:0 VIDOVIĆ (69)

Ni še konec, žoga še četrtič v goriški mreži! Po prekršku nad Berićem je Vetrih dobil rumeni karton, Ibraimi je izvajal prosti strel in poslal uporabno žogo v kazenski prostor, kjer je Vidović z glavo spretno usmeril v desni kot za novo veselje na tribunah.

79' - priložnost, da se vpiše med strelce, tudi za Trajkovskega. Po sodelovanju z Ibraimijem z leve strani do udarca, ciljal je nasprotni kot, žoga ob levi vratnici
    82' - z aplavzom z igrišča tudi Ploj, namesto njega Črnic

84' - niz lepih akcij nadaljujeta Ibraimi in Berić, ki mu je po udarcu proti levemu kotu nekaj centimetrov zmanjkalo za hat-trick…

86' - še ena priložnost, udarec Ibraimija s 14 metrov je Simčič ukrotil s precej težavami
    90' - dve minuti sodniškega podaljška