Welle Ndiaye
trener: Miran Srebrni

Ni popuanja!
NK MARIBOR - GORICA 4:0 (2:0)

23.9.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, 10. krog. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Dragoslav Peri (Kranj). Pomonika: Primo Arhar (Vrhnika) in Marko Stanin (Ljubljana). etrti sodnik: Boris Toeski (Medvode). Delegat: Drago Vrenk (Brezovica).

NK MARIBOR: Handanovi - Milec, Vidovi, Rajevi, Trajkovski - Ibraimi, Dodlek, Cvijanovi (od 46. Komazec), Rep (od 66. Filipovi) - Beri, Ploj (od 82. rnic). Klop: Pridigar, Arghus, Meja, Mertelj, Filipovi, rnic, Komazec. Trener: Darko Milani.

GORICA: Simi, irok, Gregori, Kadrija, Celcer, M. Mevlja, N'Diaye, Vetrih (od 84. Pavi), Praprotnik (od 46. Mbida Bindzi), igon, Jogan (od 63. Bremec). Klop: trukelj, Duri, Mbida Bindzi, Pavi, Bremec, Dornik. Trener: Miran Srebrni.

Strelci: 1:0 Ploj (11), 2:0 Beri (14), 3:0 Beri (60), 4:0 Vidovi (69)

Rumeni karton: Ploj (30), Vetrih (68)

Po spektakularnem etrtkovem veeru tudi nedelja v znamenju tekme v Ljudskem vrtu. Tokrat za nove ligake toke, z dvobojem proti Gorici se zaenja druga etrtina dravnega prvenstva.

1' - prvi s sredine igria nai nogometai
    2' - in e takoj vroe pred gostujoimi vrati: po kombinaciji v kazenskem prostoru do zakljuka Rajevi, ki je ostal v napadu po kotu, zadetek je s posredovanjem ob vratnici prepreil vratar Simi
    3' - prilonost tudi za Goriane, na robu kazenskega prostora do udarca Jogan, oga mimo desne vratnice

1:0 PLOJ (11)
    Po trenerjevih eljah, izraenih pred tekmo, odlono od prve minute in v enajsti smo e doakali vodstvo... Milec je odvzel ogo na sredini igria in vignil proti kazenskemu prostoru, sledila je natanna podaja do Ploja, ki se mu je odprla pot do vratarja in ob sooenju je spretno spravil ogo v mreo. To je e Alenov gol t. 5 v letonjem prvenstvu!

2:0 BERI (14)
    In takoj e povianje vodstva! Strelsko serijo nadaljuje tudi Beri, po podaji Ibraimija, ki je izmenjal dvojno podajo z Repom, je Beri podobno kot pred njim Ploj priel do sooenja z vratarjem in zadel za 2:0

22' - e ena uspena akcija, tokrat Rep s spretnim preigravanjem do petmetrskega prostora, ob podaji v sredini pa je Kadrija odbil pred Plojem
    30' - rumeni karton Ploj, ob dvoboju s Simiem v kazenskem prostoru je obleal na tleh, sodnik je presodil, da gre za poskus izsiljevanja enajstmetrovke
    35' - dvoboj ob prevladi ekipe v vijoliastem, znova s tevilnimi potezami po okusu gledalcev
    41' - po akciji Beria do udarca na robu kazenskega prostora Ploj, tokrat ni bil dovolj natanen
    43' - ob redkih poskusih gostov je Mevlja priel do udarca z razdalje, Handanovi na pravem mestu
    KONEC PRVEGA POLASA

46' - zaetek drugega polasa s po eno spremembo na vsaki strani, v nai ekipi premor po zaporednih nastopih za Cvijanovia, prilonost bo dobil Komazec
    52' - nov igralec v gostujoem motvu Mbida Bindzi do udarca z glavo pred golom, Handanovi je zbrano spremljal akcijo in odbil v kot
    59' - milimetri prepreili 3:0... Prosti strel je izvajal Ibraimi, Rajevi spretno nameril proti levemu kotu, ogi pa je pot v mreo prepreila vratnica. oga se je odbila do Ploja, ki mu je v nadaljevanju akcije Simi prepreil namero, konalo se je s kotom...

3:0 BERI (60)
    e v naslednjem napadu pa je Simi moral pobrati ogo iz mree. Po preigravanju je Ploj podal pred gol, kjer je bil na pravem mestu Beri in potisnil ogo ez golovo rto.

66' - druga menjava v naem motvu, iz igre Rep, v igro Filipovi

4:0 VIDOVI (69)

Ni e konec, oga e etrti v goriki mrei! Po prekrku nad Beriem je Vetrih dobil rumeni karton, Ibraimi je izvajal prosti strel in poslal uporabno ogo v kazenski prostor, kjer je Vidovi z glavo spretno usmeril v desni kot za novo veselje na tribunah.

79' - prilonost, da se vpie med strelce, tudi za Trajkovskega. Po sodelovanju z Ibraimijem z leve strani do udarca, ciljal je nasprotni kot, oga ob levi vratnici
    82' - z aplavzom z igria tudi Ploj, namesto njega rnic

84' - niz lepih akcij nadaljujeta Ibraimi in Beri, ki mu je po udarcu proti levemu kotu nekaj centimetrov zmanjkalo za hat-trick…

86' - e ena prilonost, udarec Ibraimija s 14 metrov je Simi ukrotil s precej teavami
    90' - dve minuti sodnikega podaljka