Matic Črnic
trener: Darko Milanič

Konec serije
TRIGLAV - NK MARIBOR 1:0 (1:0)

7.10.2012 Kranj, športni center. PrvaLiga, 13. krog. 1300 gledalcev. Glavni sodnik: Andrej Tratnjek (Murska Sobota). Pomočnika: Robert Vukan (Apače) in Simon Smej (Fokovci). Četrti sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Delegat: Drago Vrenk (Brezovica).

TRIGLAV: Pelko, Brajič (od 53. Dolžan), Roškar, Zolič, Šturm, Kongnyuy, Stojnič, Pokorn, Šmit, Đurkovič (od 62. Jelar), M. Poplatnik (od 75. Klemenčič). Klop: Curanovič, Klemenčič, Jelar, Ovčina, Dolžan, Đurič, A. Poplatnik. Trener: Siniša Brkić.

NK MARIBOR: Handanović - Mejač, Rajčević, Arghus, Trajkovski - Črnic (od 46. Lesjak), Mertelj (od 60. Ibraimi), Dodlek, Mezga - Komazec, Ploj (od 60. Berić). Klop: Pridigar, Lesjak, Viler, Milec, Filipović, Ibraimi, Berić. Trener: Darko Milanič.

Strelec: 1:0 M. Poplatnik (9)

Rumeni karton: Mejač (10), Rajčević (15), Lesjak (87)

Rdeči karton: Arghus (44)

Iz Rima v Kranj, po velikem evropskem izzivu boj za nove ligaške točke. Začetek tekme ob 15.00.

1' - osrednja kranjska tribuna je skoraj polna, gostovanje evropskega Maribora je izzvalo veliko zanimanje
    6' - ni bilo treba dolgo čakati do prve mariborske priložnosti, Komazec si je priboril žogo in v kazenskem prostoru prišel do položaja za udarec, zaključek pa ni bil dovolj natančen

1:0 M. Poplatnik (9)
    Prva uspešna akcija domače ekipe in prinesla jim je vodstvo. Preigravanje Poplatnika do položaja za udarec, nameril je dovolj močno in natančno, za veselje na tribunah

10' - in takoj še ena akcija gostiteljev, ušel je Đurkovič ter po hitrem prodoru s 17, 18 metrov udaril po žogi, zletela je mimo desne vratnice
    10' - rumeni karton Mejač, zaradi ugovarjanja
    15' - rumeni karton tudi za Rajčevića, zaradi prekrška nad strelcem vodilnega gola
    22' - še enkrat do zaključka nogometaši Triglava, Šmit z 20 metrov, Handanović odbil čez prečnik
    29' - po več povezanih mariborskih akcijah grožnja domačemu vratarju, Komazec je na robu kazenskega prostora spravil žogo do Črnica, ki se je takoj odločil za udarec, žoga ob desni vratnici
    32' - še enkrat na preizkušnji Kranjčani, akcija Mejača na desni strani kazenskega prostora, ob podaji pred gol pa sta Komazec in Ploj bila nekoliko "prekratka", da bi preusmerila žogo čez golovo črto
    44' - ostajamo z igralcem manj, izključen je Arghus, zaradi nešportnega posredovanja nad Đurkovičem pred kazenskim prostorom
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa z eno spremembo v naših vrstah, iz igre Črnic, namesto njega Lesjak, ki bo zapolnil vrzel na štoperskem položaju
    48' - kako žoga noče in noče v kranjsko mrežo... Najprej je Mezga spretno izvajal prosti strel, žoga pa se je od prečke odbila na črto in nazaj na igrišče, v nadaljevanju akcije pa Komazec z udarcem čez glavo, atraktivno izenačenje pa z obrambo preprečil vratar Pelko
    49' - še tretja priložnost za Maribor v nekaj sekundah in spet centimetri preprečujejo, da bi se mreža zatresla... Po kotu je z glavo nameril Lesjak, žoga pa je zadela vratnico
    53' - po naslednjem kotu pa še ena obetavna situacija, toda gostitelji so v zadnjem trenutku blokirali poskus Komazeca
    56' - tokrat je izenačenje preprečil vratar Pelko, Komazec je poslal pravi projektil iz prostega strela, domači vratar pa je poletel proti levemu kotu in odbil v kot
    60' - še en odziv s klopi, z dvojno menjavo: iz igre Mertelj in Ploj, v igro Ibraimi in Berić
    66' - to že postaja neverjetno... spet prečka! Rajčević je spretno v kazenskem prostoru podal z glavo, Mezga silovito nameril, žoga pa je spet namesto mreže zadela okvir vrat
    72' - ob mariborskih naletih in igralcu manj ostaja več prostora za domače protinapade, Poplatnik je imel priložnost za povišanje vodstva, se znašel iz oči v oči z Jasminom Handanovićem, toda izjemno posredovanje našega vratarja in nadaljujemo lov na preobrat
    80' - kljub razmerju 10 na 11 pobuda mariborske ekipe, Kranjčani pa še ohranjajo vodstvo
    85' - protinapad Triglava, Kongnyuy z desne strani do soočenja s Handanovićem, brez zadetka. Žogo je poslal mimo desne vratnice
    87' - znova Kongnyuy v protinapadu sam pred vratarjem, tokrat pa si je premočno podal in Handanović s pravočasnim posredovanjem do žoge pred njim. Ob tem rumeni karton zaradi ugovarjanja Lesjaku
    90' - tri minute sodniškega podaljška