Jeleč Jurica
trener: Flis Bojan

Cilj izpolnjen
NK MARIBOR - ALUMINIJ 2:1 (2:0)

11.11.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, 18. krog. 1200 gledalcev. Glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj). Pomočnika: Primož Arhar (Vrhnika) in Marko Stančin (Ljubljana). Četrti sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Delegat: Janko Ponikvar (Ljubljana).

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Rajčević, Potokar, Viler - Ibraimi (od 72. Cvijanović), Mertelj, Dodlek, Mezga - Komazec (od 67. Tavares), Ploj (od 79. Berić). Klop: Pridigar, Vidović, Trajkovski, Cvijanović, Črnic, Tavares, Berić. Trener: Darko Milanič.

NK ALUMINIJ: Murko, Brezovački, Topolovec, Kašnik, M. Rešek (od 73. Petek), Spahić, Bingo, Pečovnik (od 46. Kožar), Drevenšek, Jeleč (od 83. Režonja), Kurež. Klop: Lipovac, Kožar, D. Rešek, Petek, Bešić, Režonja, Žagar. Trener: Bojan Flis.

Strelci: 1:0 Ploj (10), 2:0 Komazec (41), 2:1 Bingo (90+2)

Rumeni karton: Kašnik (54)

Prvič v državnih prvenstvih gostuje pri nas ekipa iz Kidričevega, začetek tekme 18. kroga v Ljudskem vrtu ob 16.00. Martinova nedelja bo tokrat v znamenju nogometa, v boj za nove točke pa gremo s spremenjeno zasedbo, v kateri je le pet nogometašev iz enajsterice, ki je šla na igrišče v Londonu.

1' - začelo se je s spoštljivo gesto: dokler so igralci obeh moštev čakali na začetni sodniški žvižg, je celotna klop Aluminija s strokovnim štabom šla do mariborske čestitat za vse uspehe na evropskem prizorišču
    3' - in takoj prva priložnost za Maribor, na levi strani sta kombinirala Mezga in Viler, po njegovem predložku do udarca z glavo Komazec, žoga ob vratnici
    8' - ob novem poskusu do udarca Ibraimi, odločil se je za zaključek z desno nogo, Murko je odbil žogo, v nadaljevanju odpravljena nevarnost

1:0 PLOJ (10)
    Tretji poskus in gol! Ibraimi je prodrl ob levi stranski črti, natančno podal v kazenski prostor, Ploj pa z glavo spretno zabil žogo v mrežo

16' - prva priložnost za goste, Rešek je prišel z leve strani v kazenski prostor, imel obetavno situacijo za udarec, z odličnim posredovanjem pa se je izkazal Handanović
    30' - nadaljujejo se mariborski napadi, po podaji Ibraimija naslednji do zaključka Mezga, z roba kazenskega prostora čez prečnik
    36' - kombinatorna akcija, Mezga na desno stran do Ploja, ki mu je podal nazaj, Mezga je nato na levi strani opazil Vilerja, poskus po tleh proti nasprotnemu kotu, vendar ni meril dovolj natančno

2:0 KOMAZEC (41)
    Povišanje vodstva! Zadel je še drugi član današnje napadalne naveze, s spretnim odzivom pred golom. Velik del naloge je opravil Mezga, z uporabnim predložkom v nevarno območje in Komazec je potisnil žogo mimo gostujočega vratarja v mrežo.

46' - začetek drugega polčasa, z eno menjavo pri Aluminiju
    51' - prvi do udarca v okvir vrat v nadaljevanju tekme gostje iz Kidričevega, Bingo je izvajal prosti strel z 20 metrov, Handanović pa se dobro odzval in žogo odbil
    55' - Kašnik je s prekrškom ustavil Ploja pred kazenskim prostorom in si prislužil rumeni karton. Vlogo izvajalca prostega strela je prevzel Ibraimi in z 20 metrov nameril tik ob vratnici
    56' - po dolgem času priložnost za Aluminij, Rešek je podal v kazenski prostor do Kureža, ki je poslal žogo mimo gola
    57' - naš član na dokazovanju v soseščini je bil še enkrat aktiven, Rešek je ušel po levi strani, zadel pa zunanji del mreže
    61' - žoga spet več v posesti ekipe v vijoličastem, Mezga je po uspešni akciji podal v kazenski prostor do Ibraimija, ob njegovem poskusu pa obramba Murka
    62' - Mezga tokrat do udarca, z 18 metrov je usmeril žogo mimo leve vratnice
    66' - v drugem polčasu zelo živahno, še enkrat na drugi strani do zaključke gostje, Drevenšek z 18 metrov, toda ni bil natančen
    67' - prva menjava v naših vrstah, iz igre strelec drugega gola Komazec, v igro Tavares
    71' - velika priložnost za 3:0... Tavares je podal Ploju, ki je ob pravočasnem vtekanju popeljal žogo po kazenskem prostoru, preigral tudi vratarja, čakalo se je, da poskrbi še za zaključek, a se mu je Murko vrgel pred noge in žogo ujel
    72' - še druga menjava, Cvijanović namesto Ibraimija
    76' - v eni minuti dvakrat nevarno pred vrati Aluminija: najprej sta akcijo izpeljala Cvijanović in Ploj, ki je v kazenskem prostoru po tleh podal do Cvijanovića, njegov udarec pa je ukrotil vratar Murko
    76' - zdaj pa Cvijanović v vlogi podajalca, z leve strani pred gol do Tavaresa, ki je uspel sprejeti žogo, ni pa se izšlo pri preigravanju in zaključku
    79' - in še zadnja menjava: z igrišča Ploj, v končnici minute tudi za Berića, ki je po nizu nastopov dobil premor
    81' - strelec v obeh dvobojih proti Tottenhamu ni dolgo potreboval, da bi skoraj spet zatresel mrežo. Pozorno je spremljal, kako se je Bingo lotil izbijanja žoge, ki jo je pričakoval Tavares, Berić je s hitrim odzivom prišel do udarca, pritekel pa je Murko in še uspel pred golovo črto izbiti v kot
    89' - Milec je po podaji Mertlja nadaljeval prodor po desni strani, si pripravil položaj za udarec, Murko pa znova zanesljiv, odbil je v kot
    90' - tri minute sodniškega podaljška

2:1 Bingo (90+2)
    In tik pred zaključnim sodniškim žvižgom zadetek za Aluminij. Prosti strel je izvajal Režonja, Bingo pa z glavo uspel usmeriti žogo v mrežo