Nusmir Fajić
trener: Darko Milanič

V zadnji sekundi!
ALUMINIJ - NK MARIBOR 1:2 (1:1)

7.4.2013 Kidričevo, športni park. Prvaliga Telekom Slovenije, 27. krog. 700 gledalcev. Glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj). Pomočnika: Primož Arhar (Vrhnika) in Franci Pavlič (Laze v Tuhinju). Četrti sodnik: Marko Podgoršek (Duplje). Delegat: Vlado Močnik (Rogatec).

ALUMINIJ: Murko, Lonzarič, Topolovec, Hodžurda, M. Rešek (od 70. D. Rešek), Drevenšek, Spahić, Črnic (od 81. Knez Žagar), Bloudek (od 87. Jeleč), Zajc, Kurež. Klop: Lipovac, Jovanović, D. Rešek, Knez Žagar, Ožvald, Pečovnik, Jeleč. Trener: Edin Osmanović.

NK MARIBOR: Handanović, Mejač, Potokar, Mevlja, Viler, Cvijanović, Mertelj, Filipović, Ibraimi, Berić, Fajić. Klop: Pridigar, Arghus, Vidović, Trajkovski, Hotić, Moravac, Hajrić. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Fajić (20), 1:1 Kurež (44), 1:2 Cvijanović (90+3)

Rumeni karton: Potokar (54), Topolovec (68), Hodžurda (90), Jeleč (90)

Rdeči karton: Potokar (72, 2R)

Med osemnajstčlansko zasedbo za Kidričevo imamo tudi tri igralce iz nogometne šole: zraven sta tudi Moravac in Hotić iz mladinske ter Hajrić iz kadetske ekipe, saj so poškodbe razredčile vrste. Kaznovani Milec ima številčno družbo izven zapisnika, vmesne selitve na umetno travo so poskrbele, da sta ob Smrekarju poškodovana tudi Tavares in Mezga, sprijazniti pa se je treba z odsotnostjo Rajčevića do konca sezone. V znak podpore težje poškodovanemu soigralcu so naši nogometaši pritekli na igrišče s posebej izdelanimi majicami ob tej priložnosti.

1' - prvi s sredine igrišča nogometaši Aluminija
    6' - prva priložnost pa za Maribor, po spretni akciji je Ibraimi podal do Berića, ob udarcu in soočenju z domačim vratarjem pa je bil uspešnejši Murko, ki je odbil v kot
    15' - po predvidevanjih so se gostitelji odločili za previdnejšo igro, obrambno postavitev, pobuda na strani našega moštva
    18' - Cvijanović je ob akciji na levi strani kazenskega prostra podal v sredino do Ibraimija, ki pa je ob udarcu zadel Hodžurdo

0:1 FAJIĆ (20)
    In na vodstvo ni bilo treba dolgo čakati, zadel je Fajić! Med učinkovito akcijo je Mejač spravil žogo na levo stran do Vilerja, sledil je imeniten predložek na glavo Fajiću, ki je žogo usmeril v mrežo.

24' - na drugi strani so mariborskega vratarja skušali ogroziti igralci Aluminija, z roba kazenskega prostora je nameril Bloudek, Handanović pa odbil v kot
    31' - naslednji poskus naših nogometašev, Cvijanović z 20 metrov, Murko brani
    33' - dvomljiva situacija: ob podaji proti Beriću, ki si je sprejel žogo, ga je vratar Aluminija v petmetrskem prostoru zbil na tla, sodnik se ni oglasil, končalo se je brez enajstmetrovke...

1:1 Kurež (44)
    Gostitelji so se opogumljali in do odmora uspeli priti do izenačenja. Ob akciji na robu kazenskega prostora je Črnic z glavo spravil žogo do Kureža, ki je ob udarcu najprej zadel vratnico, a se je žoga odbila v mrežo

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    49' - prvi do zaključka po odmoru Mejač, po dolgi akciji je z 20 metrov usmeril žogo mimo vrat
    54' - rumeni karton Potokar, s prekrškom je na 18 metrov od vrat ustavil Kureža. Prosti strel je izvajal Bloudek, ni bil natančen
    63' - po kombinaciji z Vilerjem poskus Mertlja z roba kazenskega prostora, žoga čez vrata
    67' - prevlada mariborske ekipe, po podaji Ibraimija z desne strani spreten poskus Berića, odlično posredovanje Murka, ki je odbil v sedmi kot
    68' - nova priložnost za Maribor: prosti strel z leve strani je izvajal Cvijanović, pred vrati pa Berić ni uspel preusmeriti žoge v mrežo
    70' - po dolgem času napadalna akcija Aluminija, do udarca Spahić, z 18 metrov čez prečnik
    72' - ostajamo z igralcem manj, izključen je Potokar. Zaradi prekrška nad Črnicem si je prislužil še drugi rumeni karton in s tem predčasen odhod z igrišča
    80' - na štoperski položaj se je po izključitvi preselil Filipović, mariborska ekipa je ostala aktivnejša, a ostaja pri izidu 1:1
    89' - največja priložnost zdaj za Aluminij, Zajc v dveh poskusih, v drugem pa z udarcem iz voleja zadel prečnik
    90' - priložnost pa še na drugi strani, kot je izvajal Cvijanović, najvišji v skoku Mevlja, žoga pa ob vratnici...
    90' - tri minute sodniškega podaljška

1:2 CVIJANOVIĆ (90+3)
    Sodnik je pokazal, da se bo igralo še tri minute, prav v  zadnjem napadu pa zmagoviti zadetek! Ibraimi je podal pred vrata, kjer je Berić spretno oviral Murka, žoga se je odbila do Cvijanovića, ki pa jo je zabil pod prečnik!