Jogan Alen
trener: Miran Srebrnič

Niz se nadaljuje...
NK MARIBOR - GORICA 2:1 (2:0)

13.4.2013 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prvaliga Telekom Slovenije, 28. krog. 2400 gledalcev. Glavni sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj). Pomočnika: Rafael Ajdovec (Kranj) in Mitja Podobnik (Veliki Gaber). Četrti sodnik: Roman Glažar (Hajdina). Delegat: Branko Gros (Beltinci).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Arghus, Mevlja, Viler, Mezga (od 71. Mertelj), Cvijanović, Filipović, Ibraimi, Berić (od 64. Tavares), Fajić (od 90. Mejač). Klop: Pridigar, Vidović, Mejač, Trajkovski, Mertelj, Hotić, Tavares. Trener: Darko Milanič.

GORICA: Simčič, Širok, A. Jogan, Celcer, Mbida, M. Mevlja (od 85. Kadrija), Vetrih, N'Diaye (od 46. Frelih), Žigon, Šturm (od 67. Bremec), Živec. Klop: Štrukelj, Popović, Frelih, Pavić, Jakovljević, Bremec, Kadrija. Trener: Miran Srebrnič.

Strelci: 1:0 Milec (14), 2:0 Arghus (31), 2:1 Bremec (85)

Rumeni karton: Fajić (24), Viler (69), Mbida (74), Širok (75)

Rdeči karton: Ibraimi (54)

Četrtič in zadnjič v tej sezoni je na sporedu dvoboj z Goričani. Po treh prijetnih izkušnjah želimo povečati izkupiček v medsebojnih obračunih na 12 točk, začetek tekme v Ljudskem vrtu ob 17.30. Priča bomo tudi zanimivemu soočenju dvojčkov: Nejc Mevlja na mariborski strani, deset minut mlajši Miha v goriškem dresu.

1' - Handanoviću bolečine v hrbtu niso preprečile nastopa, po vmesnih težavah je Mezga že okreval do te mere, da lahko igra, Tavares pa bo sprva na klopi
    6' - prvi udarec proti goriškim vratom, Ibraimi z razdalje, ni bil natančen
    9' - do zaključka tudi gostje, z roba kazenskega prostora je proti levemu kotu nameril Živec, uspešno posredovanje Handanovića, ki je odbil v kot

1:0 MILEC (14)
    In vodstvo! Po spretni, filigranski akciji. Vse je bilo brezhibno izpeljano... Mezga je odvzel žogo pred mariborskim kazenskim prostorom, jo v hitrem prodoru popeljal čez sredino, natančno podal Fajiću, ki pa je na robu kazenskega prostora zadržal žogo, počakal, da se priključi Milec, mu pravočasno podal in Milec je z dobro odmerjenim udarcem premagal vratarja Simčiča.

19' - tudi naslednji poskus z mariborske strani, kombinirala sta Milec in Mezga, po njegovem predložku v kazenski prostor poskus Berića z glavo, Simčič brani
    24' - rumeni karton Fajić, ob protestih s tribun. Sodnik se je odločil za kazen po prekršku, ko je obležal N'Diaye in po krajšem prerivanju med igralcema
    29' - dve priložnosti v eni akciji, Milec je po samostojnem prodoru podal do Fajića, ki mu je Simčič ubranil udarec, v nadaljevanju akcije pa je po podaji Cvijanovića Ibraimi zadel stranski del mreže

2:0 ARGHUS (31)
    Po akciji Fajića kot in po kotu povišanje vodstva! Podal je Mezga, Arghus pa ob vrnitvi v ekipo z glavo tako silovito zabil žogo v mrežo, da je Širok ni več mogel ustaviti pred golovo črto.

35' - Simčič je tokrat uspel v namenu, ob udarcu Berića z 18 metrov je odbil žogo in preprečil novo veselje na tribunah
    43' - Mezga še enkrat začetnik akcije z odvzemom žoge in podajo do Fajića, njegov poskus pa ob vratnici
    44' - nova nevarnost po prekinitvi, znova sodelovanje naveze Mezga-Arghus, ki pa tokrat ni bil dovolj natančen, žoga ob udarcu z glavo čez prečnik
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v gostujoči ekipi, naša enajsterica nespremenjena
    53' - gostujoči vratar znova na preizkušnji, spreten poskus Mezge, Simčič pa je z uspešnim posredovanjem žogo odbil
    54' - rdeči karton Ibraimi, odločitev, ki je izzvala razburjenje na tribunah... Dvoboj Mbida-Ibraimi, ki je odvzel žogo tekmecu, ob odmahovanju z roko je Mbida obležal na tleh, sodnik Žnidaršič pa je izključil našega današnjega kapetana. Ibraimi kljub protestom mora z igrišča, trak je predal Handanoviću
    58' - ob številčni prednosti poskus Goričanov, ob udarcu Freliha pa je s spretnim posredovanjem Handanović žogo ujel
    64' - prva menjava v naših vrstah, Tavares namesto Berića
    69' - rumeni karton Viler, po prekršku nad Širokom, še ena zelo stroga odločitev...
    70' - po neuspešnem izbijanju do udarca Živec, ni bil natančen
    71' - še druga menjava v našem moštvu, iz igre Mezga, v igro Mertelj
    72' - protinapad Goričanov z zaključkom Bremca, mimo vrat
    76' - prosti strel za Maribor s 25 metrov, izvajalec Tavares, žoga od obrambnega bloka ob vratnici
    79' - kljub igralcu manj nova priložnost za našo ekipo, Mertelj je podal do Cvijanovića, ki je po preigravanju na levi strani prepustil žogo Vilerju, toda njegov poskus z desno nogo čez prečnik

2:1 Bremec (85)
    Gostje so z igralcem več prišli do zmanjšanja zaostanka. Podal je Mbida, Bremec pa z glavo, s pomočjo vratnice usmeril žogo v mrežo.

86' - nov poskus gostov, do udarca v kazenskem prostoru Mbida, Handanović je pozorno spremljal akcijo in odbil v kot
    90' - še zadnja sprememba v naši ekipi, z igrišča Fajić, vstopa Mejač
    90' - štiri minute sodniškega podaljška
    90+3' - zadnja akcija z udarcem v okvir vrat, do udarca po preigravanju Tavares, Simčič brani