Mlinarić Josip
trener: Ante Šimundža

Ušli na +10!
NK MARIBOR - MURA 4:0 (2:0)

27.4.2013 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prvaliga Telekom Slovenije, 30. krog. 3500 gledalcev. Glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin). Pomočnika: Marko Stančin (Ljubljana) in Manuel Vidali (Gračišče). Četrti sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Delegat: Sandi Kranjec (Grosuplje).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Mevlja, Arghus, Viler, Ibraimi, Filipović, Cvijanović (od 81. Mertelj), Mezga (od 75. Stojanović), Tavares, Fajić (od 42. Berić). Klop: Pridigar, Potokar, Mertelj, Dodlek, Stojanović, Hajrić, Berić. Trener: Darko Milanič.

MURA: Draković, Majer, Kurbus, Maruško, Travner, Vaš (od 69. Vinko), Mlinarić (od 57. Barbič), Rep, Šimić, Ploj, Sačer. Klop: T. Cipot, Morec, Barbič, Bohar, Vinko. Trener: Ante Šimundža.

Strelci: 1:0 Ibraimi (6), 2:0 Ibraimi (22), 3:0 Cvijanović (52), 4:0 Berić (90)

Rumeni karton: Filipović (55), Barbič (67), Šimić (76), Vinko (78), Rep (89)

Po petkovi otvoritvi prve vijol'čne bazne postaje smo spet vsi v glavni bazi, Ljudskem vrtu. Začetek štajersko-prekmurskega obračuna ob 20.00.

1' - prvi s sredine igrišča naši nogometaši, v gostujočem moštvu pa v začetni enajsterici vsi trije znani obrazi, Rep, Ploj in Majer, ki so v Murski Soboti v statusu posojenih igralcev
    2' - naša ekipa prva tudi do kota, podal je Mezga, Arghus najvišji v skoku, vendar ne dovolj natančno
    3' - spretno izvedena akcija v sodelovanju Ibraimija in Fajića, po njegovem udarcu brez obotavljanja v kazenskem prostoru je Draković odbil v kot

1:0 IBRAIMI (6)
    In takoj veselje na tribunah! Mura je imela prosti strel z leve strani, po odpravljanju nevarnosti pa bliskovita mariborska akcija. Podal je Milec, Ibraimi pa v dolgem samostojnem prodoru prišel do položaja za udarec in natančno nameril mimo vratarja Drakovića v desni kot.

8' - prva priložnost za goste, Majer je poslal predložek z desne strani, Sačer v sredini kazenskega prostora do udarca z glavo, vendar odlično posredovanje Handanovića

2:0 IBRAIMI (22)
    Nadzorujemo dogajanja in vodimo z 2:0! Napako Murine obrambe je kaznoval Ibraimi, za nov zadetek je tokrat poskrbel z natančnim udarcem izven kazenskega prostora v isti del vrat.

24' - zdaj pa okvir vrat rešuje črno-bele... Po akciji Cvijanovića in Ibraimija je dvakratni strelec zatresel prečko, centimetri so mu preprečili hat-trick...
    24' - in še enkrat vroče v gostujočem kazenskem prostoru, po spretni akciji zadnja podaja Fajića, iz ozadja Viler, ki je zadel stranski del mreže
    42' - po izjemnem začetku prvi manj prijeten trenutek, zaradi poškodbe mora z igrišča Fajić, namesto njega v konico napada Berić
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    48' - prvi udarec v okvir vrat v nadaljevanju tekme z gostujoče strani, poskus Repa  z razdalje, Handanović odbil v kot

3:0 CVIJANOVIĆ (52)
    Mojstrski gol za povišanje vodstva! Z desne strani je v kazenski prostor podal Milec, Cvijanović pa ni dovolil, da bi žoga padla na tla in jo je s takojšnjim udarcem silovito zabil v mrežo. Dan po podaljšanju pogodbe je zadel še desetič v letošnjem prvenstvu...

64' - gostje niso obupali, v želji po zmanjšanju zaostanka poskus Šimića, Handanović znova na pravem mestu
    69' - med mariborskimi napadi Berić ustavljen s prekrškom, prosti strel je izvajal Ibraimi, poslal žogo čez obrambni zid, toda vratar Draković je z uspešnim posredovanjem odbil v kot
    75' - druga menjava v naših vrstah, iz igre Mezga, priložnost pa bo dobil 17-letnik iz mladinske ekipe, Petar Stojanović
    80' - nova spretna akcija, Tavares za Berića, ob njegovem udarcu oa obrambni blok in žogo ob vratnici v kot
    81' - še tretja menjava, z aplavzom z igrišča tudi Cvijanović, v zvezno vrsto Mertelj
    84' - obetavna situacija po domiselni akciji, najprej Tavares na levo stran do Vilerja, sledila je podaja v sredino do Berića, ki pa ni uspel premagati Drakovića
    87' - poskus Sačerja z razdalje za častni zadetek, Handanović pa ne dovoljuje presenečenja, odbil je v kot

4:0 BERIĆ (90)
    In pri desetih doseženih zadetkih v letošnjem prvenstvu je tudi Robert Berić! Z natančnim udarcem z glavo je potrdil asistenco Ibraimija, ki je z desne strani opazil dobro postavljenega soigralca v sredini.

ZANESLJIVA ZMAGA, ZA NOVE TOČKE IN POVEČANJE PREDNOSTI. KER JE OLIMPIJA POPOLDNE IGRALA NEODLOČENO V NOVI GORICI, JE ZDAJ NA LESTVICI +10!