70
trener: Darko Milanič

Polfinale pokala
TRIGLAV - NK MARIBOR 2:2 (1:1)

1.5.2013 Kranj, Športni center. Pokal Slovenije, prva polfinalna tekma. 1000 gledalcev. Glavni sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik). Pomočnika: Andrej Kokolj (Škofljica) in Jure Praprotnik (Ljubljana). Četrti sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Delegat: Aldo Knafelc (Koper).

TRIGLAV: Pelko, Šturm, Zolić, Stojnić, Klemenčič, Jelar, M. Poplatnik, Pokorn, A. Poplatnik (od 83. Sever), Bubanja (od 87. Ovčina), Đurković (od 79. Šujica). Klop: Curanović, Sever, Ovčina, Đurić, Šujica, Šušteršič, Bukara. Trener: Dušan Kosić.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Mevlja, Arghus, Viler, Ibraimi, Filipović, Mertelj (od 80. Dodlek), Mezga (od 64. Cvijanović), Berić, Smrekar (od 64. Tavares). Klop: Pridigar, Potokar, Trajkovski, Dodlek, Stojanović, Cvijanović, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Mezga (8), 1:1 Bubanja (13), 2:1 Đurković (76), 2:2 Tavares (90)

Rumeni karton: Šturm (39), Ibraimi (60), Mertelj (64)

S prvenstvenega se selimo na pokalno prizorišče. Prvo dejanje polfinala, začetek dvoboja v Kranju ob 17.00.

1' - začetek boja za pokalni finale, prvi s sredine igrišča naši nogometaši

0:1 MEZGA (8)
    In prvi tudi do udarca, priložnosti in zadetka... Iz konkretne, lepo izpeljane akcije. Milec z desne strani do Smrekarja, ki je na robu kazenskega prostora "odložil" žogo za Ibraimija, sledila je njegova takojšnja podaja do Mezge, ki je poskrbel za zaključek z natančnim udarcem v levi kot.

1:1 Bubanja (13)
    Podobna zgodba pa še na drugi strani, prva konkretnejša akcija je tudi gostiteljem prinesla zadetek. Prvi del naloge je opravil Đurković, po uspešnem preigravanju podal do Bubanje, ki je z dobro odmerjenim udarcem zadel zgornji del vrat.

22' - po dveh hitrih zadetkih naslednja nevarnejša situacija spet pred domačimi vrati, po podaji Smrekarja Mezga znova do položaja za zaključek z leve strani v kazenskem prostoru, tokrat se je odločil za poskus lob udarca, ni se mu izšlo, vratar Pelko je žogo ujel
    30' - še ena domiselna akcija naše ekipe, ki pa ni dobila želenega zaključka na robu kazenskega prostora, Mertelj ni uspel priti do udarca
    32' - po dolgi podaji Vilerja je Berić pravočasno krenil za žogo, prišel do udarca, nameril mimo vratarja, vendar žoga mimo leve vratnice
    33' - mreža se je zatresla, toda iz nedovoljenega položaja... Šturm je bil ob podaji Đurkovića v ofsajdu, pravilna sodniška odločitev
    44' - po daljši akciji naših nogometašev v kazenskem prostoru do udarca Ibraimi, vratar Pelko je bil dobro postavljen
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    50' - tudi v drugem polčasu prva priložnost za našo ekipo, Smrekar je med akcijo v kazenskem prostoru podal do Mezge, ta pa nastreljal vratarja
    53' - prosti strel za Maribor, z obetavne razdalje. Berić je bil ustavljen s prekrškom, žoga na 18 metrih od vrat. Vlogo izvajalca je prevzel Milec, žoga pa od prečke ob tla in brez zadetka
    60' - rumeni karton Ibraimi, zaradi prekrška nad Pokornom
    63' - rumeni karton še za Mertlja, prav tako posledici prekrška na domači polovici igrišča
    64' - dvojna menjava v naših vrstah: v igro skupaj Tavares in Cvijanović, z igrišča Smrekar in Mezga
    67' - Cvijanović takoj do udarca, ob poskusu z 18 metrov je domači vratar z nekaj težavami ukrotil žogo

2:1 Đurković (76)
    Več mariborskih poskusov, do zadetka pa domači nogometaši... Tokrat sta napadalca Triglava zamenjala vlogi, podal je Bubanja, Đurković pa s spretnim preigravanjem pred golom spravil žogo čez golovo črto.

80' - še ena sprememba v našem moštvu, v zvezno vrsto Dodlek namesto Mertlja
    84' - zdaj je treba v lov na izenačenje, Ibraimi je ob prodoru z desne strani podal do Cvijanovića, ki pa ni uspel priti do udarca

2:2 TAVARES (90)
    Iztekala se je 90. minuta, vztrajnost pa je bila poplačana. Izenačenje! Po podaji Ibraimija je Tavares obkrožen med igralci Triglava natančno poslal žogo v desni kot.

90' - še tri minute sodniškega podaljška