trener: Dušan Kosič

Finalisti!
IN ZDAJ... DERBI ZA PRVAKA
Dejan Mezga in Marcos Tavares
8.5.2013 Maribor, stadion Ljudski vrt. Pokal Slovenije, povratna polfinalna tekma. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Pomočnika: Janez Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Mitja Podobnik (Veliki Gaber). Četrti sodnik: Roman Glažar (Hajdina). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Potokar, Arghus (od 72. Mevlja), Viler, Ibraimi, Mertelj, Cvijanović (od 74. Filipović), Mezga, Berić, Tavares (od 84. Smrekar). Klop: Pridigar, Mevlja, Vidović, Trajkovski, Dodlek, Filipović, Smrekar. Trener: Darko Milanič.

TRIGLAV: Pelko, Šturm, Stojnić, Zolić, Šmit, Jelar, M. Poplatnik, Pokorn (od 87. Udovič), A. Poplatnik (od 56. Krcić), Bubanja, Đurković (od 82. Sever). Klop: Curanović, Sever, Ovčina, Krcić, Šujica, Udovič. Trener: Dušan Kosić.

Strelec: 1:0 Tavares (50), 2:0 Tavares (73), 3:0 Tavares (76)

Rumeni karton: Šturm (20)

Boj za finale pokala, za pot v Koper. Začetek tekme ob 20.00, prva v Kranju se je končala z neodločenim rezultatom (2:2). Finalisti so že nogometaši Celja, ki so izločili ekipo Aluminija.

1' - začenjamo z isto enajsterico kot ob sobotni prvenstveni zmagi v Kranju
2' - dvoboj Berić-Stojnić v gostujočem kazenskem prostoru, stik žoge z roko, toda dosojen našemu napadalcu, ne branilcu Triglava...
9' - naša ekipa je takoj prevzela pobudo, po podaji Cvijanovića do prvega udarca proti vratom Ibraimi, ni bil dovolj natančen, žoga čez prečnik
14' - prosti strel z desne strani, izvajal ga je Ibraimi, vratar Pelko pa z nekaj težavami pri lovljenju odbil žogo
23' - spretna akcija moštva v vijoličastem, v kateri so sodelovali Viler, Mezga in Tavares, po nizu uspešnih podaj Viler s povratno podajo po tleh do Tavaresa, ki pa je nameril čez gol
35' - gostje so se odločili za obrambno usmerjeno igro in prežali na priložnost iz protinapada. Dočakali so jo v 35. minuti, Bubanja je podal do Đurkovića, ki je po levi strani pritekel do soočenja z vratarjem, toda ob njegovem udarcu izjemno posredovanje Handanovića

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
48' - Pelko je prekratko izbil žogo iz kazenskega prostora, toda Mezga je ni uspel obdržati v posesti, da bi prišli do konkretnejšega zaključka

1:0 TAVARES (50)
Naslednja situacija pa prinaša vodstvo! Mezga in Viler sta znova spretno izpeljala akcijo po levi strani, Viler je s povratno podajo po tleh našel Tavaresa, ki si je sprejel žogo in jo zabil v mrežo.

65' - tudi po vodilnem zadetku pobuda na strani mariborske ekipe
70' - po akciji gostujoče ekipe se je žoga odbila do Pokorna, njegov poskus po tleh z 20 metrov ni pomenil prezahtevnejše ovire za vratarja Handanovića
72' - prva menjava v našem moštvu, z igrišča zaradi poškodbe Arghus, v obrambno vrsto Mevlja

2:0 TAVARES (73)
In povišanje vodstva, z drugim nocojšnjim kapetanovim zadetkom! Milec je spretno podal, Tavares pa v samostojni akciji v vrhunskem slogu dokončal akcijo. S spretnim preigravanjem in silovitim zaključkom, žogo je od prečke zabil v mrežo.

74' - druga menjava v naših vrstah, v zvezno vrsto Filipović namesto Cvijanovića
75' - naslednja grožnja za Triglav, do zaključka Berić, po njegovem udarcu z roba kazenskega prostora žoga ob levi vratnici

3:0 TAVARES (76)
Hat-trick kapetana! Nova učinkovita akcija se je začela z Berićevim pritiskom na gostujoče branilce, do žoge Filipović, ki je takoj podal do Mezge, ob njegovi pravočasni podaji pa Tavares znova do soočenja z vratarjem in znova spreten zaključek. Obšel je vratarja in spravil žogo v mrežo.

84' - stoječe ovacije, z igrišča trikratni strelec, namesto Tavaresa v igro Smrekar
87' - ni še konec, okrat poskus Mertlja z razdalje, žoga čez prečnik
90' - tri minute sodniškega podaljška

Zmaga dvojnega pomena: za pokalni finale 29. maja v Kopru proti Celju! In najlepše povabilo, da v soboto napolnimo Ljudski vrt v tekmi za prvaka. Derbi proti Olimpiji, začetek ob 20.00...