70
trener: Darko Milanič

Poraz v Velenju
RUDAR - NK MARIBOR 3:1 (1:1)

22.5.2013 Velenje, stadion ob jezeru. Prva Liga Telekom Slovenije, 35. krog. 800 gledalcev. Glavni sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj). Pomočnika: Manuel Vidali (Gračišče) in Dejan Patarić (Izola). Četrti sodnik: Štefan Fekonja (Lendava). Delegat: Branko Gros (Beltinci).

RUDAR VELENJE: Rozman, Dedić, Jahić, Bubalović (od 86. Stakić), Kašnik, Stjepanović (od 71. Črnčič), Radujko, Rotman, Bratanović (od 61. Podlogar), Firer, Eterović. Klop: Pašagić, Bakarić, Berko, Stakić, Črnčič, Podlogar, Klinar. Trener: Jernej Javornik.

NK MARIBOR: Handanović, Mertelj, Mevlja, Arghus, Viler (od 36. Trajkovski), Ibraimi, Dodlek, Filipović (od 46. Milec), Cvijanović (od 72. Berić), Smrekar, Tavares. Klop: Pridigar, Vidović, Milec, Trajkovski, Mezga, Berić, Hajrić. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Dedić (17, avtogol), 1:1 Kašnik (20), 2:1 Firer (55), 3:1 Eterović (76)

Rumeni karton: Stjepanović (52), Jahić (60), Črnčič (90+1)

Še zadnje prvenstveno gostovanje v tej sezoni, začetek dvoboja 35. kroga v Velenju ob 17.30. Pred tekmo so domači navijači športno čestitali našemu moštvu za naslov prvaka, v imenu NK Rudar pa je kapetan Rusmin Dedić mariborskemu kapetanu Marcosu Tavaresu izročil priložnostno darilo.

1' - prvič v spomladanskem delu sezone začenja v enajsterici Timotej Dodlek, na desni strani obrambne vrste pa danes Aleš Mertelj, saj je po nizu zaporednih nastopov dobil premor Martin Milec
    7' - prva grožnja proti našim vratom, z leve strani je podal Firer, toda Eterović z glavo ni natančno zadel žoge, usmeril jo je čez prečnik
    15' - po sodelovanju s Smrekarjem do udarca z razdalje Ibraimi, žoga pa mimo leve vratnice

0:1 DEDIĆ (17, AVTOGOL)
    Vodimo! Spretna akcija po levi strani, Viler je podal do Ibraimija, ki je ob vstopu v kazenski prostor takoj poslal žogo proti Tavaresu, kapetan pa je ob dvoboju z Dedićem poskrbel, da se je mreža zatresla. Žoga je ob njunem dvoboju spremenila smer in končala v desnem kotu. V uradnem zapisniku je zadetek zapisan kot avtogol velenjskega branilca.

1:1 Kašnik (20)
    Velenjčani so se hitro oddolžili z izenačenjem, uspela jim je odlična akcija kratkih podaj po izvajanju prostega strela. Zadel je Kašnik.

29' - poskus Rotmana z razdalje, dobro posredovanje Jasmina Handanovića
    35' - ob naslednjem napadu domačih nogometašev do udarca Bratanović, žogo je poslal v stranski del mreže
    36' - prva menjava v našem moštvu, zaradi poškodbe z igrišča Viler, zamenjal ga bo Trajkovski
    39' - Ibraimi se je odločil za udarec s 25 metrov, obramba vratarja Rozmana
    43' - na drugi strani poskus Eterovića z 18 metrov, Handanović je žogo ujel
    45' - do zaključka tudi Firer, žoga po njegovem udarcu z roba kazenskega prostora čez gol
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa z eno spremembo v naših vrstah, v slačilnici je ostal Filipović, v igro Milec, kar pomeni, da se Mertelj seli v zvezno vrsto
    49' - po prostem strelu za Rudar je mrežo z udarcem z glavo iz bližine zatresel Bubalović, vendar iz ofsajda...
    53' - z roba kazenskega prostora do udarca Radujko, žoga ob vratnici

2:1 Firer (55)
    Vodstvo gostiteljev, z udarcem po tleh iz obrata je v kazenskem prostoru spretno zadel Firer

60' - kot za Rudar, še enkrat najhitrejši pri žogi Firer, z glavo je ciljal proti levemu kotu, zadel pa vratnico
    71' - velenjski vratar preprečil izenačenje... Po kotu se je žoga odbila do Arghusa, ki jo je skušal zabiti v mrežo, toda izkazal se je Rozman z uspešnim posredovanjem
    72' - prav tako kot ob naslednjem poskusu, Milec je izvajal prosti strel, Rozman pa odbil v kot
    72' - še zadnja menjava v naši ekipi, Berić v igro namesto Cvijanovića

3:1 Eterović (76)
    Na drugi strani pa žoga še enkrat v mariborski mreži. Firer tokrat v vlogi podajalca, žoga čez kazenski prostor do Eterovića, ki jo je z glavo usmeril na želeno mesto

82' - med poskusi po zmanjšanju zaostanka do udarca Milec, Rozman je bil na pravem mestu
    90' - tri minute sodniškega podaljška
    90+1' - na robu kazenskega prostora uspešna akcija Berića, ob diagonalnem udarcu pa je Rozman odbil v kot
    90+2' - domači vratar je ustavil tudi prosti strel Ibraimija