trener: Ante Čačić

Smo že pri 22...
DOMŽALE - NK MARIBOR 0:1 (0:1)
Aleš Mejač mimo domžalskih branilcev
14.9.2013 Domžale, športni park. PrvaLiga Telekom Slovenije, deveti krog. 500 gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Pomočnika: Robert Vukan (Apače) in Štefan Kepe (Lendava). Četrti sodnik: Marjan Tompa (Turnišče). Dodatna sodnika za goloma: Sašo Habjanič (Murska Sobota) in Roman Glažar (Hajdina). Delegat: Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju).

DOMŽALE: Vidmar, Skubic, Dobrovoljc, Zec, Janža, Husmani, Gabrić (od 59. Mijić), Banović, Vancaš Požeg (od 76. Jelar), Parker, S. Vuk. Klop: Balažič, Ljubović, Mijić, Jelar, Korun, Kous, G. Vuk. Trener: Luka Elsner.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Viler (od 46. Filipović), Mertelj, Cvijanović (od 90+1' Dodlek), Mejač, Črnic, Tavares (od 72. Fajić), Mendy. Klop: Pridigar, Mevlja, Dodlek, Ceppelini, Črnic, Fajić, Ploj. Trener: Ante Čačić.

Strelec: 0:1 Mendy (10)

Rumeni karton: Arghus (45), Banović (88)

Sončno popoldne v domžalskem športnem parku, po nekaj težavah z virozo je znana zasedba za novo ligaško preizkušnjo. Prvič v kadru tudi Pablo Ceppelini, ki bo čakal na priložnost s klopi. Začetek tekme ob 17.30.

1' - pri žogi Tavares in Mendy, prvi napad za našo ekipo

0:1 MENDY (10)
In smo že v vodstvu... Nadzorovan začetek, z žogo v posesti in po natančno izpeljani akciji žoga v domžalski mreži. Milec je na desni strani spravil žogo do Črnica, ki je podal Mendyju, za zaključek pa spretno preigravanje in odlično odmerjen udarec v desni spodnji kot. Mendy je zadel petič v prvenstvu...

19' - ostajamo ekipa, ki je podjetnejša. Po obdobju igre z večjo posestjo do naslednjega zaključka Mertelj, po njegovem udarcu z 18 metrov se je ob posredovanju Zeca žoga mimo vratnice odbila v kot
20' - zdaj nov napad z desne strani, podal je Črnic, Mejač se odločil v kazenskem prostoru za atraktiven poskus iz voleja, žoga čez gol
30' - gostitelji še vedno ne morejo do nasprotnega kazenskega prostora, nadaljuje se prevlada vijoličaste čete
31' - po izgubljeni žogi poskus Domžalčanov iz protinapada, toda ob podaji Parkerja v sredino je izbil Arghus
43' - prva preizkušnja za Jasmina Handanovića in odlično opravljena, Vuk si je po uspešnem sprejemu priboril položaj za udarec, toda po spretnem vratarjevem posredovanju ostaja 0:1
44' - takoj se mu je oddolžil Vidmar, Mendy je znova uspešno preigraval v kazenskem prostoru, opazil dobro postavljenega Tavaresa, po njegovem udarcu pa je domžalski vratar preprečil povišanje vodstva
45' - minuta sodniškega podaljška
45' - rumeni karton Arghus, zaradi prekrška nad Požeg Vancašem

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v naših vrstah, v slačilnici je ostal Viler, na igrišče Filipović, kar pomeni selitev Mejača k levi stranski črti
51' - po uspešni akciji Cvijanovića tudi v drugem polčasu najprej grožnja pred domačimi vrati, končalo se je s kotom
52' - obetavnejša situacija zdaj na nasprotni strani, Janža je podal v sredino, Gabrić se pripravljal na zaključek, a je pritekel Mejač in s pravočasnim blokom odpravil nevarnost
67' - kot za Domžale prinaša grožnja našim vratom, z glavo je pod prečko nameril Vuk, a je Handanović preusmeril žogo čez prečnik za nov kot
68' - vmes je zmanjkal kanček natančnosti za kakšno nevarnejšo akcijo v vijoličastem, tokrat pa Cvijanović pravočasno na levo stran za Mejača, po njegovi podaji razpoloženi Mendy brez obotavljanja, a je žoga na poti v mrežo zadela v glavo Zeca in Vidmar jo je uspel ukrotiti
72' - druga menjava v našem moštvu, premor v pričakovanju četrtkovega obračuna z Rubinom za Tavaresa, v konico napada Fajić
83' - ni še konec napadalnih akcij, uspešno izpeljan protinapad, s pravočasno podajo Fajića do Cvijanovića, ki pa je usmeril žogo v vrataja Vidmarja
84' - še poskus Filipovića s 25 metrov, žoga je švignila mimo desne vratnice
90' - tri minute sodniškega podaljška
90+1' - še zadnja menjava, Dodlek namesto Cvijanovića