70
trener: Ante Čačić

Z Obale praznih rok
KOPER - NK MARIBOR 2:1 (2:0)
28.9.2013 Koper, stadion Bonifika. PrvaLiga Telekom Slovenije, 12. krog. 800 gledalcev. Glavni sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Pomočnika: Andrej Kokolj (Škofljica) in Janez Lunežnik (Zgornja Ložnica). Četrti sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik). Delegat: Stojan Bole (Sežana).

LUKA KOPER: Nenezić, Blažič, Šme, Halilović, Guberac, Palčič, Žibert, Ivetić (od 77. Arčon), Črnigoj, Galešić, Lotrič (od 63. Pučko). Klop: Hasić, Andrejašič, Reja, Štulac, Arčon, Pučko, Pilčić. Trener: Rodolfo Vanoli.

NK MARIBOR: Handanović, Mejač, Rajčević, Filipović, Trajkovski (od 85. Črnic), Mertelj, Cvijanović (od 51. Dodlek), Mezga (od 67. Ceppelini), Tavares, Mendy, Fajić. Klop: Pridigar, Arghus, Potokar, Dervišević, Dodlek, Črnic, Ceppelini. Trener: Ante Čačić.

Strelci: 1:0 Lotrič (14), 2:0 Žibert (27), 2:1 Tavares (90)

Rumeni karton:
Dodlek (59), Ivetić (66), Mendy (69), Halilović (69), Šme (79), Trajkovski (81)

September, mesec, ki ne sodi med najprijetnejše, se tekmovalno zaključuje. Z upanjem, da povečamo točkovni izkupiček. Ekipa je odpotovala na Obalo dan pred tekmo, zaradi lažje poškodbe ne bo igral Martin Milec, Damjan Bohar je dobil premor po nizu zaporednih nastopov, izven 18-članskega kadra pa so ostali še Mitja Viler, Nejc Mevlja in Alen Ploj. Začetni sodniški žvižg na Bonifiki ob 20.30, v naši začetni enajsterici pa prvič skupaj Tavares, Mendy in Fajić.

1' - postavitev napoveduje izrazito napadalno usmeritev
11' - po uvodnem preizkušanju moči prvi udarec proti vratom, po podaji Cvijanovića Fajić z glavo, toda ne dovolj natančno

1:0 Lotrič (14)
Na drugi strani pa prvi poskus in vodstvo, po podaji iz avta... Žogo je v kazenski prostor vrgel Galešić, Lotrič je ostal neoviran pri položaju za udarec in naciljal v nasprotni kot

24' - ob naslednjem koprskem poskusu pa vratnica, zadel jo je Galešić iz prostega strela z desne strani... V nadaljevanju akcije se je žoga odbila do Lotriča, ki pa jo je poslal mimo leve vratnice
26' - priložnost za izenačenje, zapravljena... Fajić je po preigravanju z leve strani v kazenskem prostoru s povratno podajo po tleh spravil žogo do Mezge, ki je usmeril žogo proti nasprotnemu kotu, toda ni bil natančen

2:0 Žibert (27)
Natančnejši pa je bil na drugi strani Žibert in poskrbel za povišanje vodstva. Po dolgi podaji je Galešić umiril žogo za Žiberta, ki jo je z 20 metrov poslal ob desni vratnici v mrežo.

32' - Mendy po samostojnem prodoru do zaključka, z desne strani v kazenskem prostoru je usmeril žogo proti levemu kotu, Nenezić pa z uspešnim posredovanjem odbil v kot
39' - zdaj mariborski napad, Cvijanović do Tavaresa, ki je popeljal žogo do roba kazenskega prostora, poskus po tleh, Nenezić je žogo odbil
45' - minuta sodniškega podaljška

467 - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
51' - prvi odziv s klopi, v zvezno vrsto Dodlek namesto Cvijanovića
54' - kot je izvajal Mezga, ob predložku v kazenski prostor poskus Mertlja, mimo vrat
56' - več poskušamo, več dogajanja pred koprskimi vrati... In iz tega dogajanja situacija, ki bi se lahko razpletla z enajstmetrovko. Mendy je podal v kazenski prostor, Šme zbil na tla Fajića, toda sodnik Goričan se ni oglasil...
59' - zdaj še prestrogo dosojen rumeni karton, dvoboj Dodleka in Galešića, ki se je končal s padcem domačega igralca, sodnik je takoj segel v žep in opomnil Dodleka
65' - nov napad, tokrat do zaključka po daljši akciji Tavares, ob poskusu iz obrata je bil pravočasen vratar Nenezić in žogo ujel
67' - druga menjava v našem moštvu, v igro Ceppelini, z igrišča Mezga
80' - še se poskuša spremeniti potek dogajanj, manjka pa natančnejših podaj...
81' - rumeni karton Trajkovski, zaradi prekrška na sredini igrišča nad Palčičem
83' - prvič v drugem polčasu do udarca gostitelji, Galešić iz prostega strela z 18 metrov proti levemu spodnjemu kotu, Handanović je žogo odbil, Halilović pa ob novem poskusu zadel Mendyja in končalo se je s kotom
85' - še zadnja menjava, Črnic namesto Trajkovskega
88' - in zdaj je zmanjkalo natančnosti tudi ob udarcu Tavaresa, z desne strani je podal Mejač, kapetan pa pred vrati poslal žogo čez prečko
90' - prosti strel za Maribor po prekšku nad Mejačem na razdalji 20 metrov, z desne strani

2:1 TAVARES (90)
Vlogo izvajalca je prevzel Tavares in žoga je v mreži, tudi s pomočjo Galešića, ki ga je spotoma zadela v roko in končala ob desni vratnici

90' - tri minute sodniškega podaljška
90+2' - še se ne izgublja upanja, po predložku Ceppelinija najvišji v skoku Mendy, ki pa je usmeril žogo proti vratarju Neneziću