Majcen Luka
trener: Siniša Brkič

Poraz v dežju
NK MARIBOR - TRIGLAV 1:2 (1:1)
3.11.2013 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga Telekom Slovenije, 16. krog. 1500 gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Pomočnika: Simon Smej (Fokovci) in Štefan Kepe (Lendava). Četrti sodnik: Marjan Tompa (Turnišče). Dodatna sodnika za goloma: Davor Drečnik (Hrastnik) in Roman Glažar (Hajdina). Delegat: Jože Tomšič (Ljubljana).

NK MARIBOR: Handanović, Mertelj, Rajčević, Arghus, Viler, Mezga (od 72. Cvijanović), Filipović, Hotić (od 81. Bohar), Črnic (od 65. Fajić), Tavares, Mendy. Klop: Pridigar, Vuklišević, Dervišević, Cvijanović, Bohar, Zahovič, Fajić. Trener: Ante Šimundža.

TRIGLAV: Curanović, Šturm, Zolić, Diallo, Stjepanović (od 60. Stojnić), Nukić, Pokorn, Kongnyuy, Šmit (od 90. Redžić), Majcen (od 68. Bubanja), Djukić. Klop: Pečnik, Redžić, Udovič, Lavrinc, Bubanja, Palibrk, Stojnić. Trener: Siniša Brkić.

Strelci: 0:1 Arghus (33, avtogol), 1:1 Tavares (37), 1:2 Redžić (90+3)

Rumeni karton: Pokorn (22), Mertelj (45), Šmit (64), Arghus (67), Filipović (90+3)

Po 6. oktobru spet doma. Nazadnje Olimpija, vmes pa niz štirih zaporednih gostovanj. Ob vrnitvi v Ljudski vrt je na nasprotni strani kranjski Triglav, manjkajo kaznovani Milec (štirje rumeni kartoni) in poškodovana Mejač ter Trajkovski. Nadaljuje se vključevanje obetavnih mladincev: prvič v tej sezoni bo priložnost dobil tudi 18-letni Dino Hotić, ki je v prvoligaški konkurenci debitiral 2. marca letos prav proti Triglavu in v spomladanskem delu sezone zbral še dva nastopa. Začetek tekme ob 17.00.

1' - začelo se je ob nalivu in z minuto molka...

nogometna družina je v tem tednu izgubila kar dva člana, preminila sta nekdanji predsednik Nogometne zveze Slovenije Miro Samardžija in naš someščan Jožef Kamenšek, dolgoletni delegat, sodnik ter kontrolor sojenja
4' - prva priložnost na razmočenem igrišču za Triglav, ob poskusu Nukića je z uspešnim posredovanjem odpravil nevarnost Rajčević
5' - prosti strel za našo ekipo, Tavares z 22, 23 metrov, vratar Curanović je z nekaj težavami žogo odbil v kot
10' - po prostem strelu tudi naslednji poskus gostov, Šmit s 25 metrov, žoga čez prečnik
12' - v težkih razmerah za igro prevladuje misel po hitrem zaključevanju napadov, s čim več poskusi proti vratom, Viler se je tako z leve strani odločil za udarec, gostujoči vratar pa se odzval z odbijanjem žoge v kot
23' - nekaj zaporednih napadov ekipe v vijoličastem, zmanjkalo je natančnosti pri zadnjih podajah, naslednji do udarca pa Tavares s 14 metrov z desne strani, ciljal je nasprotni kot, toda meril previsoko
28' - najlepša priložnost doslej, Črnic je opazil, da je vratar nekaj korakov od golove črte in z 18 metrov skušal spretno zadeti, toda žoga od vratnice z igrišča
30' - zdaj vratnica še na drugi strani... Šturm do udarca z roba kazenskega prostora, zadel je vratnico

0:1 Arghus (33, avtogol)
V gneči pred mariborskimi vrati so gostje uspeli spraviti žogo v mrežo, ob udarcu Majcna je žoga zadela Arghusa, pred golovo črto je bil Kongnyuy, ki pa ni se ni več dotaknil žoge

1:1 TAVARES (37)
In takoj izenačenje! Hotić je podal Tavaresu, ki je prefinjeno dvignil žogo čez vratarja in jo poslal v mrežo

39' - pa ekspresno še do priložnosti za povišanje vodstva, po podaji Črnica do zaključka Mendy, vratar Triglava je uspel odbiti žogo
45' - žoga še enkrat v gostujoči mreži, toda iz ofsajda... Zadel je Mendy, sodnik pa že pred tem označil prepovedan položaj
45' - minuta sodniškega podaljška
45' - rumeni karton Mertelj, zaradi prekrška ob desni stranski črti
45+1' - pred odhodom v slačilnico pa še priložnost za Triglav, Šmit do udarca iz bližine, žoga čez prečnik

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
52' - Hotić v letošnjem krstnem nastopu po asistenci skoraj še do zadetka, po podaji Mezge je prišel do soočenja z vratarjem, do udarca, toda Curanović zmagovalec dvoboja
65' - čas za dodatnega igralca v konici napada, iz igre Črnic, v igro Fajić
65' - po prostem strelu in predložku z leve strani v gneči pred gostujočimi vrati Mendy, iz bližine ni uspel spraviti žoge v mrežo
67' - rumeni karton Arghus, zaradi prekrška nad Majcnom
71' - še enkrat do udarca Mendy, tokrat je z roba kazenskega prostora zadel gostujočega branilca
72' - druga menjava v naših vrstah, z igrišča Mezga, namesto njega Cvijanović
75' - obrambno usmerjeni gostje zdaj do udarca, poskusil je Nukić, uspešno posredovanje Handanovića
81' - še en odziv z naše klopi, za zaključne napade v igro še Bohar, z igrišča Hotić
84' - po prekršku nad Vilerjem obetavna situacija za prosti strel z 18 metrov, Cvijanović v vlogi izvajalca, žoga proti desnemu kotu, toda tja je poletel vratar Curanović in žogo odbil
90' - tri minute sodniškega podaljška

1:2 Redžić (90+3)
Tik pred iztekom igralnega časa pa gol za Triglav, po prekinitvi... Prosti strel z leve strani je izvajal Nukić, v skoku pa najspretnejši Redžić...