trener: Ante ćimundža

Korak do polfinala
ŠENČUR - NK MARIBOR 2:5 (0:2)
Ranko Moravac med revijo mladih v Šenčurju
13.11.2013 Šenčur, športni park. Pokal Slovenije, prva tekma četrtfinala. 700 gledalcev. Glavni sodnik: Sašo Habjanič (Murska Sobota). Pomočnika: Štefan Kepe (Lendava) in Borut Anželj (Tišina). Četrti sodnik: Miran Bukovec (Lendava). Delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

ŠENČUR: Šmajd, Levstek, Tabot (od 60. Markič), Kern, Ajdovec, Košnik (od 84. Kokalj), Kotnik, Dolžan, Pavlin, Nunič, Lukanc. Klop: Žlebnik, Markič, Frantar, Zukanovič, Kokalj, Jerković, Bitenc. Trener: Brane Pavlin.

NK MARIBOR: Cotman, Milec, Vuklišević, Arghus, Trajkovski, Bohar (od 72. Moravac), Mertelj (od 46. Hotić), Dervišević, Mezga (od 61. Stojanović), Fajić, Zahovič. Klop: Pridigar, Mevlja, Hotić, Cvijanović, Moravac, Stojanović, Tavares. Trener: Ante Šimundža.

Strelci: 0:1 Milec (20, 11m), 0:2 Milec (29), 0:3 Mezga (57), 0:4 Stojanović (68), 1:4 Pavlin (70, 11m), 2:4 Nunić (88), 2:5 Fajić (90+1)

Rumeni karton: Kotnik (21), Bohar (27), Tabot (28), Trajkovski (44), Košnik (44), Ajdovec (59), Dolžan (76), Stojanović (78)

Nadaljujemo s tekmovanjem na tretji fronti, z bojem za slovensko pokalno trofejo. Po izločitvi Radomelj znova obračun z drugoligašem, tokrat o napredovanju v polfinale odločamo v dveh tekmah proti Šenčurju. Začetek ob 18.00, ko sledi še ena premiera: med vratnicama se bo predstavil Aljaž Cotman, obetavni 19-letnik, ki je po pridobitvi mednarodnega certifikata ob prihodu iz angleškega Wolverhamptona dočakal tudi pravico nastopa. Cotman je skupaj s Trajkovskim prišel v Šenčur neposredno iz baze mlade reprezentance, takoj po tekmi se skupaj vračata v Portorož. In še informacija o povratnem dvoboju: s Šenčurjem se bomo v Ljudskem vrtu pomerili 4. decembra.

1' - v prvem poglavju boja za polfinale je pred polno tribuno v Šenčurju našo ekipo s kapetanskim trakom popeljal na igrišče Aleš Mertelj
4' - spretno preigravanje Boharja z leve strani za prvo grožnjo, ob njegovem predložku v sredino pa je vratar Šmajd žogo ujel
10' - razmočeno igrišče ne bo zaveznik igralcev, znova bo veliko odvisno od bojevitosti
18' - enajstmetrovka za Maribor! Po hitrem izvajanju avta je Mertelj vrgel žogo v kazenski prostor do Mezge, ki ga je med preigravanjem zbil na tla Ajdovec in sodnik Habjanič je pokazal na belo točko

0:1 MILEC (20, 11M)
Vlogo izvajalca je prevzel Milec in natančno poslal žogo v desni kot.

27' - rumeni karton Bohar, zaradi prekrška ob desni stranski črti nad Dolžanom

0:2 MILEC (29)
In je že 0:2... Prodor Mezge je s prekrškom ustavil Tabot, si prislužil rumeni karton, prosti strel pa bo z obetavne razdalje, po sredini vrat. Znova je k žogi pristopil Milec in z dobro odmerjenim udarcem z 20 metrov neubranljivo poslal žogo v desni zgornji kot.

40' - ohranjamo nadzor nad dogajanji na igrišču, z žogo večino časa v posesti
44' - po krajšem prerivanju ob robu igrišča dvojna kazen, rumeni karton za Trajkovskega in Košnika

46' - začetek drugega polčasa z eno menjavo v naših vrstah, premor tudi za Mertlja, nova priložnost pa za 18-letnega Hotića
50' - prvo posredovanje Cotmana, ob prvem udarcu gostiteljev v okvir vrat je ujel žogo ob poskusu Nunića
53' - zdaj pa prva resnejša preizkušnja za našega mladega vratarja, Nunić si je v kazenskem prostoru priboril položaj za udarec, nameril po tleh, Cotman pa se je dobro odzval in odbil v kot
56' - še en napad domače ekipe, tokrat do zaključka Pavlin, Cotman je bil dobro postavljen

0:3 MEZGA (57)
In povišanje vodstva... Po uspešnem kombiniranju Hotića in Boharja žoga na levo stran do Trajkovskega, po njegovem predložku je vratar Šmajd žogo odbil, a le do roba kazenskega prostora, kjer jo je dočakal Mezga in brez obotavljanja usmeril v levi kot.

61' - priložnost še za drugo menjavo, iz igre Mezga, ki je po odhodu Mertlja z igrišča prevzel tudi kapetanski trak (zdaj ga je prevzel Milec), v zvezno vrsto še en najstnik, 18-letni Petar Stojanović

0:4 STOJANOVIĆ (68)
Le sedem minut po vstopu v igro je Stojanović že zatresel mrežo, ob podaji Boharja je pritekel pred domačega vratarja in zanesljivo usmeril žogo v mrežo. Njegov prvi gol na članskih tekmah v vijoličastem dresu!

1:4 Pavlin (70)
Trenutek veselja tudi med navijači Šenčurja, ob dvoboju Stojanović-Levstek na robu kazenskega prostora je sodnik Habjanič pokazal na belo točko, Luka Pavlin pa je izkoristil priložnost in zmanjšal zaostanek

72' - po uspešno opravljeni nalogo z igrišča tudi Bohar, v zvezno vrsto Moravac
79' - hiter protinapad, z 18 metrov ga je zaključil Luka Zahovič, uspešno posredovanje vratarja Šmajda

2:4 Nunić (88)
Bojevitim gostiteljem je uspela še ena akcija, s spretnim preigravanjem je Nunić v kazenskem prostoru prišel do udarca in poskrbel še za učinkovit zaključek

90' - tri minute sodniškega podaljška

2:5 FAJIĆ (90+1)
Sodniški podaljšek je še omogočil dovolj časa za nov zadetek. Po dolgi podaji Hotića je Fajić pritekel pred vratarja in ob soočenju spretno poslal žogo čez njega.