Ranič Saša
trener: Adnan Zildžović

Trikrat za tri točke
NK MARIBOR - KRKA 3:1 (0:1)
22.3.2014 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga Telekom Slovenije, 23. krog. 2500 gledalcev. Glavni sodnik: Roberto Ponis (Koper). Pomočnika: Andraž Kovačič (Preserje) in Dejan Švarc (Ivančna Gorica). Četrti sodnik: Roman Glažar (Hajdina). Delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

NK MARIBOR: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler (od 46. Milec), Dervišević, Mertelj (od 76. Mendy), Mezga, Cvijanović (od 77. Vršič), Tavares, Fajić. Klop: Cotman, Vuklišević, Milec, Vršič, Bohar, Mendy, Zahovič. Trener: Ante Šimundža.

NK KRKA: Obradović, Rašić, Žugelj (od 88. Mba Obele), Dežmar, Vučkić, Ranić, Zeljković, Kramarič (od 81. Mojstrovič), Košnik (od 71. Arouna Bissene), Perić, Kastrevec. Klop: Vidergar, Mojstrovič, Balkovec, Ejup, Kramar, Mba Obele, Arouna Bissene. Trener: Adnan Zildžović.

Strelci:
0:1 Kastrevec (44), 1:1 Cvijanović (48), 2:1 Mendy (81), 3:1 Tavares (90+2)

Rumeni karton:
Cvijanović (75), Mezga (82), Zeljković (86)

Prva v nizu treh zaporednih tekem v Ljudskem vrtu. Za uvod Krka, začenjamo ob 18.00. Nekaj sprememb v moštvu: premiero v vijoličastem ima Marko Šuler, prvič v tej sezoni v naši začetni enajsterici pa tudi 18-letni Petar Stojanović. Zaradi rumenih kartonov manjkata Arghus in Filipović, Črnic je poškodovan.

1' - in začenjamo z našim napadom, na tribunah je 2500 gledalcev...
10' - aktiven začetek, po nekaj poskusih do zaključka Mezga, z roba kazenskega prostora z desne strani čez gol
17' - išče se pot do mreže, Mezga je podal v kazenski prostor, Fajić z glavo proti desnemu kotu, Obradović brani
33' - akcijo so izpeljali Cvijanović, Fajić in Tavares, po kapetanovem udarcu z 18 metrov vratar Obradović na pravem mestu
37' - po novem napadu z desne strani Cvijanović pred gol proti Tavaresu, vratar Krke je v zadnjem trenutku z uspešnim posredovanjem odbil žogo
39' - enajstmetrovka za Maribor! Fajića je med preigravanjem s prekrškom v kazenskem prostoru ustavil Dežmar, sodnik Ponis je pokazal na belo točko... Toda Tavares ni zadel za vodstvo, vratar Obradović se je izkazal z obrambo
42' - prvi poskus gostov, žoga se je odbila do Košnika, ki je nameril mimo vrat
43’ – še en napad, Tavares je popeljal žogo po levi strani do stranske črte, podal do Fajića, Obradović še enkrat uspešen pri posredovanju

0:1 Kastrevec (44)
In po igri v podrejenem položaju nogometaši Krke do vodstva. Obradović je izbil žogo, med Šulerjem in Vilerjem se je odbila do Kastrevca, ki je prišel do udarca z roba kazenskega prostora in natančno zadel desni spodnji kot.

46’ – začetek drugega polčasa z dvojno menjavo v naših vrstah, v igro Mendy in Milec, tekme ne bosta nadaljevala Mertelj in Viler

1:1 CVIJANOVIĆ (48)
Iz slačilnice z dodatno energijo in takoj do izenačenja. Po podaji iz avta je Mezga podal do Mendyja, ki se je spretno otresel spremstva, s povratno podajo po tleh našel v sredini Cvijanovića, ki je natančno usmeril žogo po tleh v levi spodnji kot.

49’ – z druge strani hiter odziv, med napadalno akcijo Zeljković do udarca, Handanović je žogo odbil, Kastrevec pa nato poslal čez gol
51’ – zdaj podobna akcija naše ekipe kot pri zadetku za 1:1, s povratno podajo Stojanovića in udarcem Tavaresa, Obradović brani
59’ – znova nevarno pred gostujočimi vrati, Fajić je spravil žogo do Cvijanovića, ob njegovem udarcu pa posredovanje branilca Krke in končalo se je s kotom
60’ – vratnica rešuje goste, po daljši akciji Tavares z žogo ob vratarju Obradoviću
69’ – Mezga z izjemno globinsko podajo do Tavaresa, ki se mu je odprla pot do vrat, z žogo je obšel Obradovića, vendar ni uspel priti do želenega zaključka, gostujoči vratar se je vrnil na želeno mesto in ubranil njegov poskus
75’ – rumeni karton Cvijanović, zaradi prekrška nad Kastrevcem na sredini igrišča
77' - še zadnja menjava za zaključne nalete, Vršič namesto Cvijanovića
80' - vrstijo se napadi proti novomeškim vratom, ob novem poskusu Obradović spet uspešen, tokrat je ubranil udarec Tavaresa

2:1 MENDY (81)
Gol, moralo se je zgoditi! Po nizu napadov tokrat podaja Stojanovića v kazenski prostor, Mendy pa je natančno z glavo usmeril žogo v levi kot.

85’ – še naprej napadamo, med novo akcijo je podal Vršič, Fajić z roba kazenskega prostora, mimo desne vratnice
88’ – pa nov poskus, Milec bliskovito po desni strani, predložek v sredino, Fajić z glavo čez gol
90’ – dve minuti sodniškega podaljška

3:1 TAVARES (90+2)
Iztekal se je igralni čas, a se ni moglo končati brez kapetanovega zadetka… Po nekaterih nesrečnih okoliščinah ob prejšnjih poskusih je žoga v mreži, Tavares je po podaji Vršiča natančno naciljal z roba kazenskega prostora in zabil žogo ob desni vratnici na želeno mesto.