trener: Šimundža Ante

Serija se povečuje
DOMŽALE - NK MARIBOR 1:2 (0:1)
Nusmir Fajić med dvobojem v Domžalah
16.4.2014 Domžale, športni park. PrvaLiga Telekom Slovenije, 27. krog. 400 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Manuel Vidali (Gračišče) in Dejan Patarić (Izola). Četrti sodnik: Rafael Ajdovec (Kranj). Dodatna sodnika za goloma: Roberto Ponis (Koper) in Dragoslav Perić (Kranj). Delegat: Janko Kodarin (Koper).

DOMŽALE: Vidmar, Dobrovoljc, Zec, Horić, Husmani, Korun, Maksimović (od 76. Ožbolt), Majer (od 68. Šišić), G. Vuk (od 46. Vancaš Požeg), Parker, Živec. Klop: Balažič, Kovjenić, Ožbolt, Gabrić, Jelar, Vancaš Požeg, Šišić. Trener: Luka Elsner.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Šuler, Viler, Cvijanović (od 90. Mejač), Filipović, Dervišević, Bohar, Mendy (od 85. Tavares), Fajić. Klop: Cotman, Arghus, Mejač, Mertelj, Vršič, Mezga, Tavares. Trener: Ante Šimundža.

Strelci: 0:1 Mendy (24), 1:1 Živec (78), 1:2 Viler (80)

Rumeni karton: Zec (4), Šuler (54)

Končujemo tretjo četrtino državnega prvenstva. V Domžale z željo po nadaljevanju uspešnega niza in v polni zasedbi, razen dalj časa poškodovanega Črnica ni drugih imen na seznamu manjkajočih. Začetek dvoboja ob 19.00.

1' - s kapetanskim trakom je danes moštvo na igrišče popeljal Aleksander Rajčević
2' - prosti strel za Domžalčane, z 22, 23 metrov Korun proti desnemu kotu, Handanović je žogo ujel
4' - že prvi rumeni karton, nevarno posredovanje Zeca proti Derviševiću, sodnik Skomina je segel v žep
11' - z obeh strani želja po podjetni igri, naš napad je s prodorom ob levi stranski črti izpeljal Viler, ob podaji v kazenski prostor do udarca Fajić, žoga ob desni vratnici
15' - v hladnem, vetrovnem vremenu se je na tribunah zbralo 400 gledalcev, čeprav je v manjšini, večjo podporo svoji ekipi pomeni mariborska skupina navijačev

0:1 MENDY (24)

Pobuda našega moštva je postala izrazitejša in prišli smo do vodstva! Prosti strel je ob levi stranski črti izvajal Cvijanović, po natančnem predložku pa je Mendy z glavo usmeril žogo v mrežo. Po nedeljski poroki gol št. 12 našega napadalca v letošnjem prvenstvu...

30' - tudi po zadetku pobuda na strani zasedbe v vijoličastem
41' - domžalski vratar je preprečil povišanje vodstva... Mendy požrtvovalno do žoge, Filipović je v nadaljevanju akcije z globinsko podajo poslal žogo do Fajića, po njegovem spretnem poskusu pa je Vidmar uspel žogo odbiti v kot

46' - začetek drugega polčasa z eno menjavo v domači ekipi
53' – gostitelji odločno v boj za izenačenje, z roba kazenskega prostora je zapretil Živec, žoga ob levi vratnici
54' – rumeni karton Šuler, zaradi prekrška, obležal je Vancaš Požeg
56' – prečka rešuje Domžalčane... Odlično sodelovanje napadalne naveze, Mendy je z glavo podal Fajiću, ki je z roba kazenskega prostora spravil žogo mimo vratarja, a zadel prečko
58' – znova soočenje Fajić-Vidmar, po podaji Cvijanovića se je tokrat Fajić odločil za poskus lob udarca, domači vratar mu je preprečil namero
70' - ohranjamo vodstvo in žogo več časa v posesti
72' - znova na preizkušnji domači vratar, Milec je podal do Mendyja, ki si je priboril položaj za udarec, tokrat obramba Vidmarja
74' – nizamo napade, po naslednji uspešni akciji je Cvijanović spravil žogo do Fajića, ki se je s preigravanjem v kazenskem prostoru otresel spremstva, prišel do udarca, toda usmeril žogo v vratarja Vidmarja

1:1 Živec (78)
Po podrejeni vlogi pa so iz ene redkih akcij Domžalčani izenačili... Po uspešnem napadu je z desne strani v kazenski prostor pritekel Šišić, ob njegovem poskusu je Handanović žogo odbil, najhitreje pa se je odzval Živec in potisnil žogo v mrežo

1:2 VILER (80)
Toda veselje v domačem taboru ni dolgo trajalo, ekspresno do novega vodstva! V zaključnem delu akcije je Mendy podal do Cvijanovića, bil je obkrožen z domžalskimi branilci, a je spravil žogo do Vilerja, ki je iz težkega položaja z natančnim udarcem z roba kazenskega prostora zabil žogo v levi kot za tretjo zaporedno zmago!

85' – prva menjava v našem moštvu, z igrišča Mendy, v konico napada v končnici Tavares
90' – tri minute sodniškega podaljška
90' – še ena menjava, Mejač namesto Cvijanovića