trener: Šimundža Ante

Četrtič zapored!
ZAVRČ - NK MARIBOR 0:4 (0:1)
Rešetanje domače mreže v Zavrču: štirikrat za četrto zaporedno zmago!
19.4.2014 Zavrč, športni park. PrvaLiga Telekom Slovenije, 28. krog. 1500 gledalcev. Glavni sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik). Pomočnika: Jure Praprotnik (Ljubljana) in Andraž Kovačič (Preserje). Četrti sodnik: Janez Lunežnik (Zgornja Ložnica). Dodatna sodnika za goloma: Asmir Sagrković (Vrhnika) in Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Delegat: Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju).

ZAVRČ: Fink, S. Čeh (od 78. Kurbus), Sambolec, Murko, Roškar (od 67. Matjašič), Šafarić, Dugolin, Fuček (od 82. A. Čeh), Golubar, Kelenc, Smrekar. Klop: Bešenić, Kurbus, A. Čeh, Matjašič, Božak, Brlečić, Vaš. Trener: Željko Orehovec.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Viler, Cvijanović (od 63. Vršič), Filipović (od 74. Mertelj), Dervišević, Bohar, Mendy, Fajić (od 64. Tavares). Klop: Cotman, Vuklišević, Mejač, Stojanović, Mertelj, Vršič, Tavares. Trener: Ante Šimundža.

Strelci: 0:1 Fajić (18), 0:2 Arghus (48), 0:3 Mendy (54), 0:4 Vršič (87)

Rumeni karton: Fuček (16), Mendy (35), Fajić (44), Milec (45)

Odpiramo novo poglavje, zadnjo četrtino ligaškega tekmovanja. Nanizali smo tri zaporedne zmage in v 28. krogu spet gostujemo. Za dvoboj v Zavrču zaradi poškodb nista v kadru Šuler in Mezga, začetek ob 19.30.

1' - znova nogometni praznik v Zavrču, z zasedenimi tribunami in z gledalci ob igrišču, ob cesti
5' - prva grožnja završke ekipe, podaja proti Golubarju v kazenski prostor, uspešno posredovanje Handanovića za odpravljanje nevarnosti
16' - prvi rumeni karton, Fuček je zbil na tla Cvijanovića in sodnik Drečnik se je takoj odzval

0:1 FAJIĆ (18)
In vodstvo! Mendy je priboril kot, ki je prinesel veselje v naših vrstah. Cvijanović je poslal predložek v kazenski prostor, Fajić pa kot najvišji v skoku zabil žogo v mrežo.

26' - do zaključnega udarca nogometaši Zavrča, Dugolin z 18 metrov z leve strani, zadel je zunanji del mreže
30' - obetavna situacija za gostitelje, po uspešni akciji Golubar v kazenskem prostoru do soočenja z našim vratarjem, žogo je poslal čez gol
34' - ob kombinatorni igri smo prišli do grožnje domačemu vratarju, ki ob podaji Filipovića v kazenski prostor ni prišel do žoge, Cvijanović je izbral spretno rešitev s peto, žoga mimo leve vratnice
35' - rumeni karton Mendy, zaradi prekrška nad Golubarjem ob levi stranski črti na domači polovici igrišča
42' - hitra akcija našega moštva, Cvijanović in Milec sta ušla po desni strani, Milec poslal predložek v kazenski prostor, Mendy z glavo, žoga pa ob desni vratnici
44' - rumeni karton Fajić, sodnik je presodil, da je po prekršku, ki so ga nad njimi storili domači branilci, predolgo odlašal z odhodom z igrišča
45' - protinapad gostiteljev in priložnost za gostitelje, Fuček do udarca v kazenskem prostoru, odlično posredovanje Handanovića, odbil je v kot
45' - rumeni karton Milec zaradi ugovarjanja
45' - dve minuti sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah, toda ob še močnejšem nalivu

0:2 ARGHUS (48)
In po receptu iz uvodnega dela tekme naša ekipa do povišanja vodstva! Tokrat že v tretji minuti nadaljevanja... Kot je izvajal Cvijanović, znova z natančnim predložkom, tokrat pa je Arghus z glavo premagal domačega vratarja. Fink jo je skušal ukrotiti, a je ob posredovanju že prečkala golovo črto.

0:3 MENDY (54)
Žoga je spet na želenem mestu! Tudi na razmočenem igrišču žoga potuje zanesljivo in ostaja v posesti naših nogometašev, že smo pri treh golih prednosti! Viler je podal z leve strani, natančno v sredino do Mendyja, ki je premagal Finka.

63' - čas je za prvo menjavo v naših vrstah, z igrišča po odlično opravljeni nalogi Cvijanović, v igro Vršič
64' - takoj pa sledi še ena sprememba, v konico napada Tavares namesto Fajića, ki je prav tako učinkovito oddelal svoj del obveznosti
65' - po kotu še ena obetavna situacija, žoga je preletela vse igralce in se odbila do Rajčevića, toda previsoko, da bi jo lahko boljše zadel, zletela je čez prečko
67' - vratnica je preprečila še četrti zadetek... Vršič je podal Mendyju, ki je prišel do soočenja z vratarjem, nameril v levi kot in zadel vratnico
74' - še tretja menjava, namesto prepričljivega vladarja na sredini igrišča Filipovića bo v končnici v zvezni vrsti Mertelj
77' - spet veselje med našimi navijači, toda zadetek je razveljavljen, Milec s podajo v kazenski prostor, Tavares je spravil žogo v mrežo, toda sodniki so označili, da gre za ofsajd...
80' - popolna prevlada v vijoličastem, zdaj do udarca z 18 metrov Vršič, vratar Fink z uspešnim posredovanjem preprečuje novo povišanje vodstva
83' - pa znova obramba Finka... Po kotu Mertelj z glavo proti nasprotnemu kotu, domači vratar je odbil v nov kot

0:4 VRŠIČ (87)
Rešetanje domače mreže! Tokrat imamo še četrtega strelca, zadel je Vršič, ki je s spretnim preigravanjem mimo vratarja zaključil akcijo, ki sta jo pripravila Tavares in Mendy.

90' - tri minute sodniškega podaljška, večina domačih navijačev je že zapustila igrišče, navijanje naših pa se nadaljuje, brez popuščanja...