trener: Jernej Javornik

Serija prekinjena
NK MARIBOR - RUDAR 0:2 (0:1)
Jean-Philippe Mendy je ušel spremstvu, Aljaž Krefl pa zadel lastno vratnico...
23.4.2014 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga Telekom Slovenije, 29. krog. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj). Pomočnika: Mitja Podobnik (Veliki Gaber) in Rafael Ajdovec (Kranj). Četrti sodnik: Goran Mikača (Višnja Gora). Dodatna sodnika za goloma: Andrej Žnidaršič in Nejc Kajtazović (oba Kranj). Delegat: Sandi Kranjec (Grosuplje).

NK MARIBOR: Handanović, Milec (od 46. Mejač), Arghus, Šuler, Viler, Bohar (od 78. Zahovič), Mertelj, Filipović (od 58. Vršič), Cvijanović, Mendy, Tavares. Klop: Cotman, Rajčević, Mejač, Dervišević, Hotić, Vršič,  Zahovič. Trener: Ante Šimundža.

RUDAR: Rozman, Klinar, Bubalović, Knezović, Krefl (od 62. Jahić), Stjepanović (od 79. Tolimir), Rotman, Črnčič, Firer, Podlogar, Eterović (od 90. Rošer). Klop: Radan, Dedić, Rošer, Jahić, Tolimir, Kocić, Plesec. Trener: Jernej Javornik.

Strelca: 0:1 Podlogar (17), 0:2 Klinar (70)

Rumeni karton: Podlogar (9), Stjepanović (36), Eterović (58), Viler (61), Rozman (90)

Po štirih zaporednih zmagah v boj za podaljšanje niza. Kadrovske novice pred tekmo 29. kroga: Fajić in Mezga sta poškodovana, še vedno ni nared Črnic. Dvoboj z Velenjčani začenjamo ob 17.30.

1' - in se je začelo...
9' - prvi rumeni karton, dobil ga je Podlogar zaradi prekrška, v prodoru ob desni stranski črti je bil Milec
12' - prva grožnja velenjskim vratom, Filipović po uspešni akciji z natančno podajo do Mendyja, ki ni uspel priti do želenega zaključka, v nadaljevanju akcije do udarca Tavares, Rozman pa je odbil v kot

0:1 Podlogar (17)
Na drugi strani pa je gostom uspelo priti do vodstva po prvi akciji. Rotman je z razdalje nameril proti vratom, Handanović je žogo odbil, najhitreje pa se je odzval Podlogar in odbito žogo usmeril v levi kot.

26' - nadaljujemo z napadalno usmeritvijo, z novo energijo po izenačenje, Cvijanović z desne strani v kazenski prostor, Tavares je skušal z drsečim posredovanjem pred gostujočim vratarjem usmeriti žogo v mrežo, a se ni izšlo
29' - obetavno situacijo sta pripravila Mendy in Filipović, po njegovi podaji do udarca z roba kazenskega prostora Bohar, ni bil natančen
41' - med novim poskusom prečka rešuje Velenjčane... Sodelovala sta Cvijanović in Mendy, ki je na robu kazenskega prostora podal Tavaresu, ob njegovem udarcu čez vratarja je žoga zadela okvir vrat
42' - in zdaj še vratnica... Mendy se je z izjemnim prodorom otresel gostujočih branilcev, po povratni podaji v sredino žoga do Mertlja, v nadaljevanju pa je Krefl med poskusom izbijanja žoge z golove črte zadel vratnico
44' - pa še en napad, tokrat predložek Cvijanovića v kazenski prostor, Tavares z glavo, žoga čez gol

46' - začetek drugega polčasa s spremembo v naših vrstah, v igro Mejač, v slačilnici je zaradi poškodbe gležnja ostal Milec
54' - protinapad gostov, Arghus je odbil žogo pred Kreflom ob podaji v kazenski prostor
56' - po kotu za goste pa do udarca z glavo Knezović, žogo je usmeril mimo desne vratnice
58' - po preobrat z novim igralcem, z igrišča Filipović, v zvezno vrsto Vršič
61' - rumeni karton Viler, odločitev, ki je razburila občinstvo
66' - trenutki napadov našega moštva, med iskanjem poti do mreže je Črnčič odbil žogo pred Vršičem v kazenskem prostoru
67' - zdaj predložek Vilerja, Mendy najvišji v skoku, a ni bil natančen

0:2 Klinar (70)
Na drugi strani pa je tako ostalo več prostora za protinapade in po uspešno izpeljanem so nogometaši Rudarja povišali vodstvo. Po podaji Podlogarja je Klinar prišel do udarca z desne strani in zadel desni kot.

72' - novi poskusi našega moštva, do udarca z 18 metrov Tavares, žoga čez prečko
77' - ob naslednjem kapetanovem udarcu z glavo pa obramba vratarja Rozmana
78' - še zadnja menjava, v končnici Luka Zahovič namesto Damjana Boharja
79' - zdaj udarec Cvijanovića, žoga je zadela branilca, poletela proti levemu kotu, Rozman pa je uspel odbiti v kot
81' - kakšna odločitev... Knezović je na robu kazenskega prostora zbil na tla Zahoviča, toda sodnik Perić se ni oglasil, brez prekrška, prostega strela in kazni za gostujočega branilca
89' - še en v nizu poskusov, Vršič z 18 metrov po tleh proti desnemu kotu, Rozman z odličnim posredovanjem odbil v kot
90' - tri minute sodniškega podaljška
90+4' - v zadnjih sekundah se je velenjska mreža zatresla, a je zadetek razveljavljen... Prosti strel z desne strani je izvajal Vršič, Šuler z glavo usmeril žogo v mrežo, a so sodniki označili ofsajd