trener: Apolloni Luigi

Pokalni finale
TROFEJA V NOVO GORICO
Nusmir Fajić med dvobojem na vijol'čno obarvani Bonifiki
21.5.2014 Koper, ŠRC Bonifika. Pokal Slovenije, finale. 3500 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Robert Vukan (Gornja Radgona) in Jure Praprotnik (Ljubljana). Četrti sodnik: Manuel Vidali (Gračišče). Dodatna sodnika za goloma: Roberto Ponis (Koper) in Andrej Žnidaršič (Kranj). Delegat: Anton Kelenc (Celje).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Viler, Cvijanović (od 77. Bohar), Filipović, Mertelj (od 80. Mendy), Vršič, Tavares, Fajić. Klop: Cotman, Živko, Mejač, Dervišević, Bohar, Črnic, Mendy. Trener: Ante Šimundža.

GORICA: Cordaz, Vanin, Modolo, Gigli, Favalli, Berardocco, Misuraca, Lapadula (od 83. Jogan), Vetrih (od 85. Vicente), Boniperti (od 73. Finocchio), Coda. Klop: Cacchioli, Širok, Jogan, Johnson, Vicente, Bazzoffia, Finocchio. Trener: Luigi Apolloni.

Strelec: 0:1 Finocchio (79), 0:2 Finocchio (85)

Rumeni karton: Fajić (44), Gigli (59), Berardocco (68), Finocchio (90)

Koper je obarvan v vijol'čno. Z vseh strani so proti Bonifiki danes prihajali avtobusi, kombiji, kolone osebnih avtomobilov... V boju za pokalno trofejo bo ekipo spodbujalo več kot tisoč naših navijačev. Zadnje kadrovske novice: po napovedih Šuler ni nared za nastop, Filipovića je zdravniška služba usposobila, Mendy bo po vmesnih težavah s poškodbo sprva na klopi. Začenjamo ob 20.30.

1' - in se je začelo, z vijol'čno energijo na vseh straneh...
10' - uvodno preizkušanje moči še brez izrazitejših priložnosti, do prvega udarca Goričani, Lapadula po podaji Code v kazenskem prostoru čez gol
11' - v okvir vrat pa najprej naša ekipa, hitra akcija s sodelovanjem Filipovića, Cvijanovića in Fajića, ki je vrnil žogo za Cvijanovića, njegov udarec v vratarja Cordaza
14' - še en napad proti goriškim vratom, s podajo Vilerja v sredino, Modolo je odbil v kot
18' - največja preizkušnja doslej, Rajčević je z uspešnim posredovanjem odbil žogo, Handanović jo ujel, nepričakovano pa žvižg sodnika in še manj pričakovana odločitev, indirekten prosti strel v kazenskem prostoru: obetavna situacija, udaril je Lapadula, v gneči nog pred golovo črto se je žoga odbila v vratnico in nazaj k našim nogometašem, po izbijanju je nevarnost odpravljena
25' - po dolgi podaji proti našemu kazenskemu prostoru je žoga preletela Handanovića, a je stekel za njo in jo uspel odbiti pred Codo v kot
29' - zdaj spet napad na drugi strani, Tavares z desne v kazenski prostor, žoga do Cvijanovića, ki si je priboril položaj za udarec, a se mu je v blok vrgel Vetrih in preprečil namero
39' - preigravanje Vilerja v kazenskem prostoru, končalo se je s padcem, sodnik se kljub protestom ni odločil za enajstmetrovko
44' - rumeni karton Fajić, po predložku Vršiča je v kazenskem prostoru, v boju za žogo igral z roko
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
47' - za otvoritev aktivnosti v nadaljevanju tekme do zaključka ekipa v vijoličastem, poskus Cvijanovića z 20 metrov, žoga proti spodnjemu desnemu kotu, Cordaz na pravem mestu
52' - tudi naslednja grožnja v isto smer, Milec je ušel po desni strani, podaja v sredino proti Tavaresu, ki je takoj skušal preusmeriti žogo proti vratom, a se mu ni izšlo
54' - med gnečo v kazenskem prostoru do udarca Filipović, žoga v obrambni blok, v protinapadu pa dolgo časa dvoboj Lapadula-Viler, Lapadula je prišel do udarca z leve strani, z uspešnim posredovanjem pa je Handanović ustavil njegove namene
65' - gremo proti sredini drugega polčasa, ob naši pobudi, a še vedno ob nedotaknjenih mrežah
68' - tokrat je uspela akcija Goričanom, do udarca z glavo Coda, Handanović je z uspešno parado žogo ujel
70' - obetavna situacija pred goriškimi vrati, podal je Viler, žoga v kazenskem prostoru do Fajića, ki je ciljal iz obrata, toda žoga čez gol
77' - čas za prvo menjavo v našem moštvu, z igrišča Cvijanović, v zvezno vrsto zdaj Bohar

0:1 Finocchio (79)
Vodstvo Goričanov... Izpeljali so protinapad, ni bil označen ofsajd, Finocchio je vtekel v prazen prostor in ob soočenju s Handanovićem žogo poslal v mrežo.

80' - takoj odziv s klopi z drugo menjavo, z igrišča Mertelj, v igro Mendy

0:2 Finocchio (85)
Gorica do povišanja vodstva, po dolgi podaji in po dvoboju z Arghusom do žoge spet Finocchio, znova soočenje z vratarjem in z natančno odmerjenim udarcem je žogo spravil ob vratnici v mrežo.

86' - prečka... Viler z leve strani, žoga čez vratarja, toda zadela je prečko
90' - štiri minute sodniškega podaljška