70
trener: Ante Šimundža

Do preobrata z igralcem manj in po ubranjeni enajstmetrovki
KOPER - NK MARIBOR 1:2 (1:1)
Dudu Biton med odlično, dramatično tekmo na Bonifiki prvič v začetni enajsterici
20.9.2014 Koper, ŠRC Bonifika. PrvaLiga Telekom Slovenije, 9. krog. 1500 gledalcev. Glavni sodnik: Mitja Žganec. Pomočnika: Jure Praprotnik (oba Ljubljana) in Goran Mikača (Višnja Gora). Četrti sodnik: Dejan Švarc (Ivančna Gorica). Dodatna sodnika za goloma: Davor Drečnik (Hrastnik) in Asmir Sagrković (Vrhnika). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

LUKA KOPER: Radošević, Blažič (od 83. Mitrović), Gregorič, Halilović, Hadžić, Palčič (od 55. Lotrič), Žibert (od 66. Delić), Štulac, Ivetić, Štromajer, Pučko. Klop: Hasić, Srečković, Mitrović, Delić, Šme, Lotrič, Krivičić. Trener: Alen Ščulac.

NK MARIBOR: Handanović, Mejač, Rajčević, Arghus, Viler, Ibraimi, Mertelj, Dervišević (od 63. Vršič), Bohar, Biton (od 75. Tavares), Zahović (od 81. Živko). Klop: Cotman, Živko, Stojanović, Ndiaye, Vršič, Mendy, Tavares. Trener: Ante Šimundža.

Strelci: 1:0 Žibert (34), 1:1 Dervišević (45), 1:2 Tavares (78)

Rumeni karton: Ivetić (25), Mertelj (30), Štulac (61), Rajčević (73), Mejač (88), Arghus (90)

Rdeči karton: Rajčević (76, 2 R)

Z evropskega na domače prizorišče, naslednja postaja je Bonifika. Ekipa je odpotovala na prizorišče dan prej, ob vnaprej predvideni odsotnosti Šulerja in Filipovića pa je izven moštva ostal tudi Sallalich (bolečine v kolenu). Prvič v začetni enajsterici David Dudu Biton, jubilejni nastop pa ima Arghus. Danes je njegova tekma št. 100 v vijoličastem. Začetek ob 16.00.

1' - začenja se z napadom naše ekipe
2' - prva grožnja z domače strani, Štromajer je v kazenskem prostoru podal do Žiberta, ki jo je poskusil usmeriti v nasprotni kot, pot je končala ob vratnici
10' - uvodne minute z nekaj koprskimi poskusi, brez nevarnejših zaključkov
12' - Dervišević po spretni kombinaciji z Ibramijem na levi strani s podajo v kazenski prostor proti Bitonu, Koprčani so uspeli izbiti žogo pred našim napadalcem
16' - vratnica rešuje Koprčane... Po daljši akciji je Mejač po tleh podal v sredino do Ibraimija, ki je spretno ciljal nasprotni kot, žogi pa je pot v mrežo preprečila vratnica
17' - z vse več posesti žoge takoj do novega zaključka, z 20 metrov do udarca Bohar, žoga je zadela zunanji del mreže
28' - po daljšem obdobju akcija gostiteljev, Pučko do udarca z 20 metrov, pred njim pa uspešno posredovanje Rajčevića, ki je blokiral udarec
30' - rumeni karton Mertelj, zaradi prekrška na sredini igrišča
31' - hiter protinapad našega moštva, s predložkom Vilerja v kazenski prostor, Biton ni uspel priti do natančnejšega udarca z glavo

1:0 Žibert (34)
Vodstvo gostiteljev. Štromajer je dobil zračni dvoboj na robu kazenskega prostora, podal do Palčiča, ki je poslal takoj žogo v sredino do Žiberta, ta pa jo je usmeril v mrežo.

37' - po dobljenem zadetku takoj odgovor s tremi zaporednimi poskusi, trikrat kot in Koprčani so odpravili nevarnost

1:1 DERVIŠEVIĆ (45)
Evrogol za izenačenje! Halilović je s prekrškom ustavil Bitona, prosti strel s skoraj 30 metrov pa je z mojstrsko potezo v zadetek spremenil Dervišević. Žogo je zabil pod prečko, vratar Radošević je poletel proti desnemu kotu, a je bil udarec preveč natančen in premočan.

45' - minuta sodniškega podaljška
45+1' - pred odhodom na odmor še kot za Koper, izvajal ga je Štulac, Palčič do udarca z glavo, žoga pa je zadela prečnik

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
60' - pobuda v nadaljevanju tekme na naši strani
62' - naslednja grožnja koprskim vratom po kotu, podal je Viler, Rajčević najvišji v skoku, žoga ob vratnici
63' - prva menjava v našem moštvu, Vršič namesto Derviševića
65' -po akciji Zahovića žoga do Ibraimija, ob njegovem poskusu pa uspešen v bloku Ivetić
73' - rumeni karton Rajčević, s prekrškom je ustavil prodor Lotriča
74' - priložnost za gostitelje, prosti strel je izvajal Štulac, Gregorič do udarca z glavo, toda odlično posredovanje Handanovića
75' - druga menjava, z igrišča Biton, za zadnje nalete v končnici v igro Tavares
76' - enajstmetrovka za Koper! Ob predložku v kazenski prostor dvoboj Štromajer-Rajčević, žoga je zadela našega branilca v roko, sodnik pa je pokazal na belo točko in ob tem poslal Rajčevića z igrišča z drugim rumenim kartonom; vlogo izvajalca enajstmetrovke je prevzel Ivetić, nameril v levi kot, vendar je proti žogi poletel Handanović in ubranil njegov poskus

1:2 TAVARES (77)
Izključitev, ubranjena enajstmetrovka in zdaj še zadetek, kakšna končnica! Jasmin Handanović je onemogočil domače nogometaše in vlil dodatno energijo soigralcem, sledila je hitra akcija s predložkom Boharja, Tavares pa je takoj po vstopu v igro zabil gol! Z glavo je dovolj močno in natančno zadel žogo, da je vratar Radošević ni uspel ujeti. Ni prišla do mreže, a je prečkala golovo črto.

81' - še tretja menjava v naših vrstah, vrzel na štoperskem položaju po izključitvi Rajčevića bo zapolnil Živko, z igrišča Zahović
90' - koprska zadnja grožnja iz prostega strela, Štulac se je odločil za neposreden udarec proti vratom, Handanović znova uspešnejši, žogo je odbil v kot
90' - tri minute sodniškega podaljška